Sklerotizace - křečové žíly a metličkové žilky

sklerotizace---krecove-zily-a-metlickove-zilky2.jpg sklerotizace---krecove-zily-a-metlickove-zilky3.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Naše pracoviště vychází ze školy Doc. Horákové a sklerotizaci provádíme již od roku 1996. Prezentovali jsme ji jako velice úspěšnou metodu v odstraňování varikosních žil a žilek v pořadu Sama doma už v roce 1999 (ukázka z pořadu).
Je-li tato metoda prováděna moderními prostředky zkušeným lékařem, který se jí dlouhodobě zabývá, je v případech, kdy je indikovaná, dosud nepřekonaná. Po nesprávně aplikované sklerotizaci žíly nejen nemusí zmizet, ale může dojít i k vážnějším poškozením. Při včasném odstranění žil touto bezbolestnou a pro pacienta nenáročnou ambulantní metodou se postižení mohou vyhnout chirurgickému zákroku, který však bývá v některých hlavně zanedbaných případech nezbytný.
Metoda sklerotizace spočívá v aplikaci sklerotizační látky do žil a žilek. Tím dojde k postupnému uzavírání žíly a její přeměně ve vazivový pruh. Aby k této přeměně mohlo dojít je nutné přiložit po aplikaci látky do žíly kompresivní obvaz a po jeho sejmutí nosit elastické punčochy  2 až 6 týdnů podle velikosti a rozsahu křečových žil. Zákrok lze i při větším rozsahu metličkových a křečových žil provést v průběhu jedné návštěvy. Při včasném odstranění žil a žilek touto metodou se postižení mohou vyhnout nohám „prokvetlým“ nevzhlednými modrými pleteněmi, neboť při neodstranění žilek se stav neustále zhoršuje a nemusí dojít ani k operaci rozsáhlých „hroznovitých“ vystupujících varixů, které již nelze (nebo jen velice obtížně) sklerotizovat. Zákrok se provádí krom letních měsíců po celý rok.

 Hlavní výhodou této metody je skutečnost, že jde o  čistě ambulantní výkon, kdy při jednom zákroku se odstraní jak velké varixy tak malé metličkové žilky, není nutná pracovní neschopnost – pacient chodí zcela bez omezení, nevznikají žádné jizvy, zákrok je nebolestivý, časově nenáročný – trvá cca 1 hodinu, lze ho kdykoli při novém výskytu znovu opakovat (při komplexní sklerotizaci není nutný další zákrok ne dříve než za rok).
Křečové žíly a metličkové žilky jsou stále častějším a nepříjemným problémem v naší populaci, avšak myslíme-li na jejich odstranění včas, můžeme se velice jednoduše vyhnout jak nepříjemným kosmetickým následkům tak i pozdním zdravotním problémům.


 MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
www.sklerotizace.cz

1 2 další strana »

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Trans komunita

Spolek Transparent, který pomáhá trans osobám při jejich začleňování do společnosti, více

TOP DOMOV

Titanzinek

Zapomeňte na tradiční vodojemy ve tvaru obří „řadicí páky“. Dnešní vodojem více

TOP CESTOVÁNÍ

Pohádkové lázně

Vánoce přicházejí a s nimi i tradiční shon a stres. Řekli bychom, hoďte všechno za hlavu, více

TOP GURMÁN

Rýžové chipsy

Rýžové chipsy jsou skvělým způsobem, jak ukojit malý dopolední nebo odpolední hlad více

TOP SPOLEČNOST

Giacomo Puccini

Na scénu historické budovy Národního divadla v Praze se 23. ledna po více než čtyřiceti více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

#jsembohyne

Blíží se nový rok a vy do něj můžete vstoupit s deníkem, který vás spolehlivě více