Tělo po porodu

Text: Prima Žena
7. srpna 2018 | 12:00

Vyklenutí bříška, ochablé svaly a kůže, kýla, ale i „prázdná“, pokleslá prsa … I to mohou být pozůstatky po porodu. V estetické chirurgii pomáhá dnes stále častěji a se stále lepšími výsledky endoskop: přístroj k vyšetřování a k operacím v místech tělesných dutin a dutých orgánů pomáhá plastickým chirurgům při šetrných zákrocích na břiše, ale i prsou a také obličeji. Tedy místech, které si přejeme vylepšit bez větších jizev.

telo_po_porodu_1_PZ.jpg telo_po_porodu_2_PZ.jpg telo_po_porodu_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Endoskopie se během posledních let výrazně zdokonalila a díky svým zobrazovacím možnostem s dokonalou optikou a nástroji umožňuje chirurgovi pracovat maximálně šetrně. Lékař tak drobnou operační ranou proniká na místo, kde potřebuje pracovat, a to dokonce i tam, kde jinak žádná přirozená dutina není. Operační zátěž pro pacienta je nižší, hojení rychlejší a s nepatrnými následnými jizvami. Menší jsou i pooperační bolesti a také hospitalizace je kratší,“ vypočítává výhody využití endoskopu v plastické chirurgii prof. MUDr. Markéta Dušková, CSc. z Kliniky GHC Praha. Zkušená lékařka je zároveň jedním z mála plastických chirurgů, kteří u nás umí estetické plastické operace s pomocí endoskopu provádět.

Právě při některých typech plastiky břicha představuje využití endoskopu zásadní posun. „U určitých druhů abdominoplastiky, tedy úpravy ochablé stěny břišní, je výsledek operací s pomocí endoskopie zcela nesrovnatelný s tradičním postupem, který je jinak spojen s rozsáhlou příčnou jizvou,“ říká lékařka.

Jak také uvádí MUDr. Jiří Bayer, další vyhledávaný plastický chirurg z Kliniky GHC Praha, právě ženy-matky k němu přicházejí řešit problém s bříškem a ňadry velmi často. „Například v případě diastázy neboli rozestupu přímých břišních svalů může být právě endoskopický přístup ideální. Ale i ňadra lze podle něj upravit tak, aniž by si někdo nutně musel všimnout jizev. „Do zákroků po porodu je ale možné pustit se až v době, kdy od něj uplyne alespoň jeden rok,“ upozorňuje doktor Bayer.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Mluvte s dětmi

Přísloví „mlčeti zlato“, neplatí vždy. Trvale „tichá domácnost“ je přesto více

TOP DOMOV

Vánoční dekorace

Pokud toužíte po dokonale ozdobeném vánočním stromku, více

TOP CESTOVÁNÍ

Maďarský wellness

Kromě toho, že v Maďarsku najdete jedny z nejstarších historických památek více

TOP GURMÁN

Darujte Kmotra

I v letošním roce jsme pro naše zákazníky připravily tradiční výrobky více

TOP SPOLEČNOST

Jolanta Kantorová

Vystudovala jsem farmacii a čtvrt století jsem pracovala v lékárně. více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

Svátečně krásná

Každá z nás chce ve svátečních chvílích zářit. Jak na to, více

Novinka od Lenova

Ochladilo se, napadl první sníh, na náměstích se po roce znovu objevilo spoustu více