Tělo po porodu

Text: Prima Žena
7. srpna 2018 | 12:00

Vyklenutí bříška, ochablé svaly a kůže, kýla, ale i „prázdná“, pokleslá prsa … I to mohou být pozůstatky po porodu. V estetické chirurgii pomáhá dnes stále častěji a se stále lepšími výsledky endoskop: přístroj k vyšetřování a k operacím v místech tělesných dutin a dutých orgánů pomáhá plastickým chirurgům při šetrných zákrocích na břiše, ale i prsou a také obličeji. Tedy místech, které si přejeme vylepšit bez větších jizev.

telo_po_porodu_1_PZ.jpg telo_po_porodu_2_PZ.jpg telo_po_porodu_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Endoskopie se během posledních let výrazně zdokonalila a díky svým zobrazovacím možnostem s dokonalou optikou a nástroji umožňuje chirurgovi pracovat maximálně šetrně. Lékař tak drobnou operační ranou proniká na místo, kde potřebuje pracovat, a to dokonce i tam, kde jinak žádná přirozená dutina není. Operační zátěž pro pacienta je nižší, hojení rychlejší a s nepatrnými následnými jizvami. Menší jsou i pooperační bolesti a také hospitalizace je kratší,“ vypočítává výhody využití endoskopu v plastické chirurgii prof. MUDr. Markéta Dušková, CSc. z Kliniky GHC Praha. Zkušená lékařka je zároveň jedním z mála plastických chirurgů, kteří u nás umí estetické plastické operace s pomocí endoskopu provádět.

Právě při některých typech plastiky břicha představuje využití endoskopu zásadní posun. „U určitých druhů abdominoplastiky, tedy úpravy ochablé stěny břišní, je výsledek operací s pomocí endoskopie zcela nesrovnatelný s tradičním postupem, který je jinak spojen s rozsáhlou příčnou jizvou,“ říká lékařka.

Jak také uvádí MUDr. Jiří Bayer, další vyhledávaný plastický chirurg z Kliniky GHC Praha, právě ženy-matky k němu přicházejí řešit problém s bříškem a ňadry velmi často. „Například v případě diastázy neboli rozestupu přímých břišních svalů může být právě endoskopický přístup ideální. Ale i ňadra lze podle něj upravit tak, aniž by si někdo nutně musel všimnout jizev. „Do zákroků po porodu je ale možné pustit se až v době, kdy od něj uplyne alespoň jeden rok,“ upozorňuje doktor Bayer.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Vzestupy a pády

Každý vztah má své vzestupy a pády, ale existují obecné signály, více

TOP DOMOV

Vaše bonusy

Plánování mateřství patří mezi základní a naprosto běžné součásti života. více

TOP GURMÁN

Luštěniny jako salát

Luštěniny jsou zdravé a měli bychom je alespoň jedenkrát týdně zařazovat více

TOP SPOLEČNOST

Zlin Design Week

3. až 10. květen se ve Zlíně ponese ve znamení designu, inovací, rebelie a rozruchu. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více