Tělo po porodu

Text: Prima Žena
7. srpna 2018 | 12:00

Vyklenutí bříška, ochablé svaly a kůže, kýla, ale i „prázdná“, pokleslá prsa … I to mohou být pozůstatky po porodu. V estetické chirurgii pomáhá dnes stále častěji a se stále lepšími výsledky endoskop: přístroj k vyšetřování a k operacím v místech tělesných dutin a dutých orgánů pomáhá plastickým chirurgům při šetrných zákrocích na břiše, ale i prsou a také obličeji. Tedy místech, které si přejeme vylepšit bez větších jizev.

telo_po_porodu_1_PZ.jpg telo_po_porodu_2_PZ.jpg telo_po_porodu_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Endoskopie se během posledních let výrazně zdokonalila a díky svým zobrazovacím možnostem s dokonalou optikou a nástroji umožňuje chirurgovi pracovat maximálně šetrně. Lékař tak drobnou operační ranou proniká na místo, kde potřebuje pracovat, a to dokonce i tam, kde jinak žádná přirozená dutina není. Operační zátěž pro pacienta je nižší, hojení rychlejší a s nepatrnými následnými jizvami. Menší jsou i pooperační bolesti a také hospitalizace je kratší,“ vypočítává výhody využití endoskopu v plastické chirurgii prof. MUDr. Markéta Dušková, CSc. z Kliniky GHC Praha. Zkušená lékařka je zároveň jedním z mála plastických chirurgů, kteří u nás umí estetické plastické operace s pomocí endoskopu provádět.

Právě při některých typech plastiky břicha představuje využití endoskopu zásadní posun. „U určitých druhů abdominoplastiky, tedy úpravy ochablé stěny břišní, je výsledek operací s pomocí endoskopie zcela nesrovnatelný s tradičním postupem, který je jinak spojen s rozsáhlou příčnou jizvou,“ říká lékařka.

Jak také uvádí MUDr. Jiří Bayer, další vyhledávaný plastický chirurg z Kliniky GHC Praha, právě ženy-matky k němu přicházejí řešit problém s bříškem a ňadry velmi často. „Například v případě diastázy neboli rozestupu přímých břišních svalů může být právě endoskopický přístup ideální. Ale i ňadra lze podle něj upravit tak, aniž by si někdo nutně musel všimnout jizev. „Do zákroků po porodu je ale možné pustit se až v době, kdy od něj uplyne alespoň jeden rok,“ upozorňuje doktor Bayer.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Kamarádské peklo

Máte nejlepší kamarádku, která s vámi tráví spoustu času. více

TOP DOMOV

Řezané květiny

Darovaný květinový pugét přináší nejen radost, ale také starost. více

TOP CESTOVÁNÍ

Boutique hotely

Krásná příroda a spousta zážitků už dnes nejsou jediným požadavkem, více

TOP GURMÁN

UGO očista

Tento podzim budou mít účastníci programu UGO Očista poprvé šanci více

TOP SPOLEČNOST

Krása Mototechny

Značka Mototechna, kterou znají lidé ještě z dob socializmu, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Čerstvé jizvy

Jizva znamená porušení celistvosti kůže. více

Nová Motorola

Příchod letních dnů si často žádá obměnu šatníku. více