Tělo po porodu

Text: Prima Žena
7. srpna 2018 | 12:00

Vyklenutí bříška, ochablé svaly a kůže, kýla, ale i „prázdná“, pokleslá prsa … I to mohou být pozůstatky po porodu. V estetické chirurgii pomáhá dnes stále častěji a se stále lepšími výsledky endoskop: přístroj k vyšetřování a k operacím v místech tělesných dutin a dutých orgánů pomáhá plastickým chirurgům při šetrných zákrocích na břiše, ale i prsou a také obličeji. Tedy místech, které si přejeme vylepšit bez větších jizev.

telo_po_porodu_1_PZ.jpg telo_po_porodu_2_PZ.jpg telo_po_porodu_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Endoskopie se během posledních let výrazně zdokonalila a díky svým zobrazovacím možnostem s dokonalou optikou a nástroji umožňuje chirurgovi pracovat maximálně šetrně. Lékař tak drobnou operační ranou proniká na místo, kde potřebuje pracovat, a to dokonce i tam, kde jinak žádná přirozená dutina není. Operační zátěž pro pacienta je nižší, hojení rychlejší a s nepatrnými následnými jizvami. Menší jsou i pooperační bolesti a také hospitalizace je kratší,“ vypočítává výhody využití endoskopu v plastické chirurgii prof. MUDr. Markéta Dušková, CSc. z Kliniky GHC Praha. Zkušená lékařka je zároveň jedním z mála plastických chirurgů, kteří u nás umí estetické plastické operace s pomocí endoskopu provádět.

Právě při některých typech plastiky břicha představuje využití endoskopu zásadní posun. „U určitých druhů abdominoplastiky, tedy úpravy ochablé stěny břišní, je výsledek operací s pomocí endoskopie zcela nesrovnatelný s tradičním postupem, který je jinak spojen s rozsáhlou příčnou jizvou,“ říká lékařka.

Jak také uvádí MUDr. Jiří Bayer, další vyhledávaný plastický chirurg z Kliniky GHC Praha, právě ženy-matky k němu přicházejí řešit problém s bříškem a ňadry velmi často. „Například v případě diastázy neboli rozestupu přímých břišních svalů může být právě endoskopický přístup ideální. Ale i ňadra lze podle něj upravit tak, aniž by si někdo nutně musel všimnout jizev. „Do zákroků po porodu je ale možné pustit se až v době, kdy od něj uplyne alespoň jeden rok,“ upozorňuje doktor Bayer.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Šéf kamarádem?

Tykání, chození na skleničku nebo společný víkend? více

TOP DOMOV

Roleta Larra

V září tohoto roku rozšířila společnost ISOTRA portfolio interiérových rolet více

TOP CESTOVÁNÍ

Elixír mládí

Novodobý elixír mládí či pramen lásky? Objevte skrytý potenciál sirovodíku. více

TOP GURMÁN

Nekáva

Objevte Nekávu, novinku na českém trhu z praženého ječmene v BIO kvalitě. více

TOP SPOLEČNOST

Krásná a zdravá

Holešovické výstaviště ožije na začátku listopadu v rytmu krásy, více

Živý kolagen

Novinkou, která pronikla do tajemství mladistvé pleti a překvapila odborníky více

Wellness a plavání

Plavecký areál Jedenáctka VS nabízí vyžití pro celou rodinu více

Jemné a hřejivé …

Když přijdou první známky zimy, hledáme ztracený pocit tepla. více