Toužíte po krásném opálení?

Text: Prima Žena
18. července 2020 | 09:00

Daň módě za opalování je příliš vysoká a na zdravé slunění je potřeba řádná příprava. Pokud chcete minimalizovat stárnutí pleti, zároveň získat krásnou barvu, a přitom se vyhnout tvorbě zbytečných vrásek, hyperpigmentaci a suchosti, nechte se inspirovat radami lékařky-estetistky MUDr. Marianny Poljančukové z Kliniky GHC Praha.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Dokonale opálená pleť je během letních měsíců atraktivní a i přes varování odborníků se mnohé ženy snaží docílit tmavších odstínů intenzivním sluněním, přestože následky přinášejí zdravotní rizika i předčasné stárnutí pokožky. Doktorka Marianna Poljančuková z Kliniky GHC Praha říká, že do 40 let nám kůže odpustí vše, a potom se začnou sčítat následky. Pokud toužíte po snědých odstínech pleti a zároveň chcete minimalizovat škody, celý postup by měl být rozdělený do 3 etap zahrnujících přípravu, správný proces opalování a důkladnou péči po slunění.

Jak se správně připravit
Před začátkem opalovací sezóny je ideální především začít kontrolou mateřských znamének u dermatologa, aby případná rizika byla včas odhalena. Pokud je vše v pořádku, mohou přípravy pokračovat. Nejlepší je hned z kraje sezóny provádět celotělový peeling a scrubbing alespoň 1 x týdně nejlépe 3 týdny za sebou. Dobré je po pravidelném peelingu navštívit ještě vertikální solárium, a to 2x v délce 5 minut v 7-denním intervalu. Před vstupem do solária ovšem nezapomeňte aplikovat ochranný krém s SPF minimálně 30, bradavky a výrazná mateřská znaménka je vhodné navíc překrýt speciální náplastí. „Součástí luxusní přípravy může být i výkon, který se jmenuje celotělová nebo partiová mezoterapie s pomocí kyseliny hyaluronové a dermálního faktoru, kterou exkluzivně provádím pro naše klienty na Klinice GHC Praha. Váš život se rozdělí na „před“ a „po“ poznání této jedinečné procedury,“ dodává doktorka Poljančuková. Kvalitní opálení můžete podpořit také infuzní a ozónovou terapií v kombinaci série podání ozónu a skupiny vitamínů (D, E, B atd.), která zajistí nejlepší suplementaci vitamínů na trhu.


« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Milostný život

Důraz na komplexní prožitek, orgasmus obou partnerů, více komunikace v sexu, více

TOP DOMOV

Účinná dezinfekce

Vlivem posledních měsíců, které se nesou v šíření koronaviru, jsme se naučili dbát více

TOP CESTOVÁNÍ

Zimní království

Zasněžená Dolní Morava má otevřené brány pro milovníky jiskřivě bílých výhledů více

TOP GURMÁN

Zdravá strava

Se začátkem nového roku vám přinášíme několik účinných zásad, více

TOP SPOLEČNOST

Pavol Seriš

Pavol Seriš je v brněnském Divadle Bolka Polívky stálým a vítaným hostem. více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více