Pot pod kontrolou

Text: Prima Žena
15. května 2019 | 09:00

K teplým jarním a letním dnům neodmyslitelně patří, vítaný však obvykle není. Řeč je o potu. Jednou z jeho funkcí je regulovat teplotu našeho těla, ale pro nás většinou bývá důležitější regulovat samotný pot. Co můžete vyzkoušet, aby vám den nekazily obavy z nepříjemného odéru a nevzhledných fleků, které zanechává na oblečení?

Péči zvenku…
Základem je běžná každodenní hygiena a pro většinu z nás i použití antiperspirantu či deodorantu. Ty však působí pouze v oblastech, kde se aplikují, tedy nejčastěji v podpaží. Potíte-li se více, než je vám a vašemu okolí milé, raději si s sebou noste i oblečení, do kterého se můžete v průběhu dne převléknout. Ideální jsou svršky s co největším podílem přírodních materiálů.

… ale i zevnitř
K vyšší míře pocení můžete nechtíc přispět i volbou menu. Své o tom vědí například příznivci pikantních nebo výrazně kořeněných pokrmů. Roli může sehrát také alkohol. Některé další suroviny, jako třeba česnek nebo cibule, nemusí přímo souviset s množstvím vylučovaného potu, ale mohou se postarat o jeho nepříjemný odér.

Na druhou stranu existují i bylinky, které podporují udržení normální míry pocení. Patří k nim šalvěj lékařská, která příznivě působí i na naši hormonální rovnováhu, normální trávení nebo správnou funkci dýchacího systému. Pokud přemýšlíte, jak si ji dopřát, máme pro vás tip. Extrakt z ní totiž obsahuje doplněk stravy Liftea Šalvěj+yzop. Jak název napovídá, v přípravku nechybí ani výtažky z méně známé byliny, kterou je yzop lékařský. Tomu je přičítán blahodárný vliv na normální funkci dýchacího systému nebo správný stav kostí a kloubů. Doporučená maloobchodní cena je 149 Kč (30 tobolek). Pořídit jej můžete v lékárnách, prodejnách dm a dalších vybraných drogeriích. Více informací najdete na www.zdravi-liftea.cz. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Partnerská krize

Krize ve vztahu může potkat každý pár. Je to přirozená fáze ve vývoji vztahu. více

TOP DOMOV

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více

TOP GURMÁN

Léto plnými doušky

Je libo skvělý letní drink? Navoďte si i v pohodlí domova tu pravou dovolenkovou více

TOP SPOLEČNOST

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více