5 tipů, jak mít v létě krásné vlasy

Text: Prima Žena
28. dubna 2020 | 09:00

Není snadné si udržet zdravý vzhled vlasů během měsíců, kdy na ně praží žhavé slunce a často je „cachtáme“ ve vodě. Přesto se i v létě může vaše hříva stát ozdobou! Poradíme vám, jak o ni pečovat...

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Chraňte se před sluncem!
Sluníčko je příjemné a v mnohém prospěšné, ovšem jeho prudké paprsky mohou mít nepříznivý vliv na vaše vlasy. Vystavení vysokým teplotám způsobuje jejich lámavost a třepení konečků, více se vysušují a narušuje se jejich obranyschopnost. Navíc hrozí i spálení vlasové pokožky, kterou nelze tak snadno natřít ochranným opalovacím krémem s vysokým UV faktorem.

Tip: V horkých dnech raději schovejte hlavu pod kloboukem, kšiltovkou, anebo oviňte vlasy šátkem – jde nejen o elegantní, ale především praktický doplněk. Při opalování se můžete skrýt pod ručníkem. A polednímu slunci se raději úplně vyhněte...

Správný účes do bazénu
Nejen žhavé paprsky, ale také koupání, kterému v létě jen málokdo odolá, zhoršuje kvalitu vlasů. Ať už jde o sůl v moři nebo chlór v bazénu, obojí nepříznivě působí na vlasové vlákno. Navíc mnohé dámy pak na souši dostávají přebytečnou vodu ze své hřívy nešetrným „drhnutím“ ručníkem či kartáčem, čímž je mohou polámat. Buďte proto ke své „koruně krásy“ jemní a vodu pouze lehce vymačkejte. Vhodné je také vlasy opláchnout čistou vodou (buď pod sprchou, nebo si ji můžete vzít s sebou do pet lahve). Částečnou ochranu umožní rovněž správný účes jako je cop či drdol, případně dlouhé vlasy lze stáhnout do culíku, který se ještě dále stáhne několika gumičkami v rozestupu přibližně deset centimetrů po celé délce. Díky tomu se vlasy ve vodě nezacuchají.

Tip: Gumičky volte bez kovové spojky a pozor také na kovové spony, které mohou v místě sepnutí vlasy narušovat a některé i reagovat s chemikáliemi v bazénu.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Přechozený vztah

Jste v dlouhodobějším vztahu a přišly problémy? Tak možná řešíte, více

TOP DOMOV

Domácí lékarna

Až budete dělat v domácnosti pravidelný úklid, nezapomeňte, že si jej zaslouží více

TOP CESTOVÁNÍ

Stezka v oblacích

K tisícimetrovým vrcholkům nejkrásnějšího pohoří Králického Sněžníku přidala více

TOP GURMÁN

Víno a ryby

Grilovat a udit se dá i doma. Máme pro vás 3 tipy na vína z vinařství více

TOP SPOLEČNOST

Den dětí

Čas letí jako voda a po roce se opět o slovo hlásí Mezinárodní den dětí. více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více