5 tipů, jak mít v létě krásné vlasy

Text: Prima Žena
28. dubna 2020 | 09:00

Není snadné si udržet zdravý vzhled vlasů během měsíců, kdy na ně praží žhavé slunce a často je „cachtáme“ ve vodě. Přesto se i v létě může vaše hříva stát ozdobou! Poradíme vám, jak o ni pečovat...

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Chraňte se před sluncem!
Sluníčko je příjemné a v mnohém prospěšné, ovšem jeho prudké paprsky mohou mít nepříznivý vliv na vaše vlasy. Vystavení vysokým teplotám způsobuje jejich lámavost a třepení konečků, více se vysušují a narušuje se jejich obranyschopnost. Navíc hrozí i spálení vlasové pokožky, kterou nelze tak snadno natřít ochranným opalovacím krémem s vysokým UV faktorem.

Tip: V horkých dnech raději schovejte hlavu pod kloboukem, kšiltovkou, anebo oviňte vlasy šátkem – jde nejen o elegantní, ale především praktický doplněk. Při opalování se můžete skrýt pod ručníkem. A polednímu slunci se raději úplně vyhněte...

Správný účes do bazénu
Nejen žhavé paprsky, ale také koupání, kterému v létě jen málokdo odolá, zhoršuje kvalitu vlasů. Ať už jde o sůl v moři nebo chlór v bazénu, obojí nepříznivě působí na vlasové vlákno. Navíc mnohé dámy pak na souši dostávají přebytečnou vodu ze své hřívy nešetrným „drhnutím“ ručníkem či kartáčem, čímž je mohou polámat. Buďte proto ke své „koruně krásy“ jemní a vodu pouze lehce vymačkejte. Vhodné je také vlasy opláchnout čistou vodou (buď pod sprchou, nebo si ji můžete vzít s sebou do pet lahve). Částečnou ochranu umožní rovněž správný účes jako je cop či drdol, případně dlouhé vlasy lze stáhnout do culíku, který se ještě dále stáhne několika gumičkami v rozestupu přibližně deset centimetrů po celé délce. Díky tomu se vlasy ve vodě nezacuchají.

Tip: Gumičky volte bez kovové spojky a pozor také na kovové spony, které mohou v místě sepnutí vlasy narušovat a některé i reagovat s chemikáliemi v bazénu.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP DOMOV

Návrat do školy

Kritická část roku se blíží a pro některé rodiče je začátek školy hektickým obdobím více

TOP GURMÁN

Ketodieta

Každý způsob hubnutí má své výhody a rizika. Ketodieta je novým fenoménem více

TOP SPOLEČNOST

FOR INTERIOR 2020

Jednou z nejzásadnějších akcí podzimu pro nábytkářské odvětví bude více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více