Kouzla s účesy

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Bez zničených vlasů
Obzvlášť v zimě dostávají vlasy zabrat, protože trpí nepřízní počasí – větrem, vlhkem, mrazem, ale i ostrým horským sluncem. Mohou být potom více lámavé a mít roztřepené konečky. Používejte proto kvalitní vlasovou kosmetiku, určenou pro váš typ vlasů, a dopřávejte jim pravidelně nejen péči balzámů, ale i masku. Zároveň buďte šetrní při kartáčování a fénování. Běžné vysoušeče totiž dosahují extrémních teplot, jež mohou při častém používání poškodit strukturu vlasu. Volte tedy takový, který disponuje inteligentním řízením tepla, a vlasy zbytečně nezatěžuje.

Fénové triky
•    Jak správně zvolit teplotu při fénování? Držte se těchto pravidel: 100 °C pro rychlé vysoušení a styling, 80 °C pro rovnoměrné vysoušení, 60 °C pro jemné vysoušení, studený vzduch 28 °C pro fixaci finální podoby účesu.
•    Jaké zvolit proudění vzduchu? Vysoké je určené pro rychlé vysoušení, v kombinaci s nástavci uhlazuje či tvaruje. Střední proudění vysouší rovnoměrně a nízké se využívá pro styling.
•    Dá se fén využít i pro krátkovlásky s rovnými vlasy? „Fén je neskutečně praktický pro lidi s krátkými i dlouhými vlasy. Na své si přijdou i muži, kteří teď převažují v mé klientele,“ říká Daniel Pašek.
•    Jaký nástavec využijí dlouhovlásky? „Dlouhlovlásky většinou použijí fén s hubicí, ideálně užší, a s použitím plochého kartáče si vlasy vyfoukají do hladka. Je třeba zvolit správný produkt před foukáním a styling po vyfoukaní,“ radí vlasový stylista.
•    Proč by měl být fén lehký? „Díky lehkému tělu fénu a krátkým nástavcům se dostanete blíž k hlavě, aniž by vás po pár minutách bolela ruka,“ vysvětluje Daniel.

1 2 další strana »

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Přechozený vztah

Jste v dlouhodobějším vztahu a přišly problémy? Tak možná řešíte, více

TOP DOMOV

Zelený trávník

Pamatujete ještě na horké loňské léto a sucho, které nás sužovalo? Pokud ne více

TOP CESTOVÁNÍ

České hory

Dovolená v Česku není z nouze ctnost. Je to jen návrat k domácímu zlatu, více

TOP SPOLEČNOST

3Bobule

Premiéra snímku 3Bobule režiséra Martina Koppa proběhne i přes současný stav více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více