Low shampoo - trend v péči o vlasy

Text: Prima Žena
12. května 2020 | 09:00

Péče o vlasy je jakýsi rituál, který si jen těžko dokážeme představit jinak. Šampón napěnit, promasírovat, opláchnout, nanést kondicionér, počkat, opláchnout. Co kdybychom vám ale řekli, že to celé lze zvládnout i ve dvou krocích?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Seznamte se s low shampoo neboli nepěnivým šampónem! Filozofie nepěnivých šampónů je přímá a jednoduchá, šetří vaše vlasy, čas, peníze i životní prostředí. Na českém trhu je tento druh šamponu spíš ojedinělý, za zkoušku ale rozhodně stojí například ty od značky Sabon.

Low shampoo Sabon, Green rose, 380 Kč

Úvaha „když produkt hodně pění, znamená to, že dobře funguje“, nebývá pravdou. Více než o funkčnost se jedná marketingový tah. Přidané pěnivé látky, sulfáty, jsou pro pokožku dráždivé a narušují její přirozenou bariéru. Vynecháním těchto látek šampon neztrácí na účinnosti, ale rozhodně nabývá na šetrnosti vůči vašemu tělu.

Nepěnivý šampon myje šetrně vlasy, v jednom kroku je zároveň hydratuje a vy se tak můžete rozloučit s kondicionérem. Díky absenci vysušujících látek zkrátka nebude potřeba. Navíc se vyhnete dalšímu oplachování a drhnutí, které může vlasy poničit.

Low shampoo proto obzvláště ocení majitelky výrazně barvených vlasů, které často musí každé mytí pečlivě promýšlet, aby barva zůstala dlouho zářivá. Nepěnivé šampóny jsou také vhodné pro majitelky kudrnatých vlasů, které se řídí „curly girl method“, a vyhýbají se mimo jiné právě sulfátům.

Bez kondicionéru ušetříte peníze, čas a také snížíte svou ekologickou stopu. Čas v koupelně pod tekoucí vodou se výrazně zkracuje a omezuje se počet plastových láhví, které se špatně recyklují.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Zdraví vztah

Jedním z nejčastějších důvodů rozchodu bývá nevěra. Pro mnohé ženy i muže více

TOP DOMOV

Jaro na zahradě

Sluneční paprsky, ptačí zpěv, vůně květin a čerstvý vzduch. To jsou známky jara více

TOP GURMÁN

Léto plnými doušky

Je libo skvělý letní drink? Navoďte si i v pohodlí domova tu pravou dovolenkovou více

TOP SPOLEČNOST

Anna Ježková

Rozhovor s Annou Ježkovou, zakladatelkou centra RoSa. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více