3 důvody, proč inhalovat a nenapařovat

Text: Prima Žena
2. února 2019 | 09:00

I vám se při vůni heřmánku vybaví vzpomínka z dětství na neoblíbené napařování nad hrncem? Existuje lepší a příjemnější možnost léčby během prochladnutí, které zároveň skvěle uleví i v případě kašle. Vyzkoušejte inhalaci!

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

1.    Vařící voda = chvilková úleva
Při nachladnutí mnozí používají metodu „napařování“ nad hrncem s vařícím bylinkovým odvarem. Nejenom u dětí je však tato metoda velmi nebezpečná a hrozí riziko opaření. Navíc napařování není vhodné pro každého. Nejčastěji používaný heřmánek nebo máta sice přinášejí rychlou úlevu, nejsou vhodné pro alergiky na pelyněk (ti by měli používat jen sůl). Časté napařování není vhodné, protože heřmánek vysušuje sliznici, ta ztrácí svou přirozenou obranyschopnost a oslabuje se. Kromě faktu, že napařování nad hrncem je nepohodlné a nebezpečné, existuje ještě jeden zásadní důvod, proč by se měl nahradit účinnější metodou inhalace. Částečky vroucí páry jsou pro inhalační léčbu nevhodné, protože vlastně inhalujete destilovanou vodní páru, která je bez léčebných účinků. Napařování pomůže jen krátkodobě při rýmě a ucpaném nose, ostatní dýchací problémy ale nevyřeší.

2.    Patří do domácí lékárničky

Inhalátory na principu fixírky nebo ultrazvukového vlnění přemění léčebný roztok na aerosol pokojové teploty. Rozptýlené částice jsou z fyzikálního hlediska účinnější než částice vroucí páry – mají správnou velikost, aby se při vdechování dostaly až do nejspodnějších částí dýchacích cest, přímo do plicních sklípků. Proniknou tak přes střední a dolní dýchací cesty. „Na horní dýchací cesty je vhodné použít nosní sprchu, která šetrně a bez chemie vyčistí celý nos tak, aby v něm škodlivé bakterie nezůstali,“ objasňuje Šimon Peter z Omronu. Nosní sprcha s inhalátorem 2v1 tak dokáže pomoci s problémy horních i dolních dýchacích cest, a to komfortně, v rámci jednoho přístroje.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Valentýnský dárek

Zatímco osm z deseti Američanů koupí letos k Valentýnovi svému partnerovi bonboniéru více

TOP DOMOV

Uspávání miminka

Mnoho novopečených rodičů si klade otázku, jak nejlépe svého drobečka více

TOP CESTOVÁNÍ

Letní dovolená

S hledáním perfektní letní dovolené nemá cenu otálet, výhody first minute více

TOP GURMÁN

Výrazný sýr

Recept na tento čedar vymyslela v roce 1861 jistá Ivy Clothier. více

TOP SPOLEČNOST

RockOpera Praha

RockOpera Praha připravuje adaptaci slavného románu Mary Shelleyové Frankenstein. více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

Novinka od Lenova

Ochladilo se, napadl první sníh, na náměstích se po roce znovu objevilo spoustu více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více