3 důvody, proč inhalovat a nenapařovat

Text: Prima Žena
2. února 2019 | 09:00

I vám se při vůni heřmánku vybaví vzpomínka z dětství na neoblíbené napařování nad hrncem? Existuje lepší a příjemnější možnost léčby během prochladnutí, které zároveň skvěle uleví i v případě kašle. Vyzkoušejte inhalaci!

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

1.    Vařící voda = chvilková úleva
Při nachladnutí mnozí používají metodu „napařování“ nad hrncem s vařícím bylinkovým odvarem. Nejenom u dětí je však tato metoda velmi nebezpečná a hrozí riziko opaření. Navíc napařování není vhodné pro každého. Nejčastěji používaný heřmánek nebo máta sice přinášejí rychlou úlevu, nejsou vhodné pro alergiky na pelyněk (ti by měli používat jen sůl). Časté napařování není vhodné, protože heřmánek vysušuje sliznici, ta ztrácí svou přirozenou obranyschopnost a oslabuje se. Kromě faktu, že napařování nad hrncem je nepohodlné a nebezpečné, existuje ještě jeden zásadní důvod, proč by se měl nahradit účinnější metodou inhalace. Částečky vroucí páry jsou pro inhalační léčbu nevhodné, protože vlastně inhalujete destilovanou vodní páru, která je bez léčebných účinků. Napařování pomůže jen krátkodobě při rýmě a ucpaném nose, ostatní dýchací problémy ale nevyřeší.

2.    Patří do domácí lékárničky

Inhalátory na principu fixírky nebo ultrazvukového vlnění přemění léčebný roztok na aerosol pokojové teploty. Rozptýlené částice jsou z fyzikálního hlediska účinnější než částice vroucí páry – mají správnou velikost, aby se při vdechování dostaly až do nejspodnějších částí dýchacích cest, přímo do plicních sklípků. Proniknou tak přes střední a dolní dýchací cesty. „Na horní dýchací cesty je vhodné použít nosní sprchu, která šetrně a bez chemie vyčistí celý nos tak, aby v něm škodlivé bakterie nezůstali,“ objasňuje Šimon Peter z Omronu. Nosní sprcha s inhalátorem 2v1 tak dokáže pomoci s problémy horních i dolních dýchacích cest, a to komfortně, v rámci jednoho přístroje.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Ideální sex

Sex by podle žen měl trvat 24 minut a 12 vteřin, měla by mu předcházet adekvátní více

TOP DOMOV

Kvalitní povlečení

Po náročném dni se každý těší na pořádnou dávku odpočinku. Proč si večer více

TOP CESTOVÁNÍ

Léto v bublinkách

Slunce, vlny a vítr ve vlasech, zkrátka pocit z přímořské dovolené, více

TOP GURMÁN

Živá voda

Živá voda existuje! Medicínští i výživová odborníci již léta potvrzují blahodárné více

TOP SPOLEČNOST

Festival Evolution

Přijďte si užít víkend plný dobrého a zdravého jídla, přírodní kosmetiky, ekologických více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více

Chytré řešení

Řešíte, jak rozdělit větší prostory bez stavebních úprav? Zajímavou variantou více