3 důvody, proč inhalovat a nenapařovat

Text: Prima Žena
2. února 2019 | 09:00

I vám se při vůni heřmánku vybaví vzpomínka z dětství na neoblíbené napařování nad hrncem? Existuje lepší a příjemnější možnost léčby během prochladnutí, které zároveň skvěle uleví i v případě kašle. Vyzkoušejte inhalaci!

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

1.    Vařící voda = chvilková úleva
Při nachladnutí mnozí používají metodu „napařování“ nad hrncem s vařícím bylinkovým odvarem. Nejenom u dětí je však tato metoda velmi nebezpečná a hrozí riziko opaření. Navíc napařování není vhodné pro každého. Nejčastěji používaný heřmánek nebo máta sice přinášejí rychlou úlevu, nejsou vhodné pro alergiky na pelyněk (ti by měli používat jen sůl). Časté napařování není vhodné, protože heřmánek vysušuje sliznici, ta ztrácí svou přirozenou obranyschopnost a oslabuje se. Kromě faktu, že napařování nad hrncem je nepohodlné a nebezpečné, existuje ještě jeden zásadní důvod, proč by se měl nahradit účinnější metodou inhalace. Částečky vroucí páry jsou pro inhalační léčbu nevhodné, protože vlastně inhalujete destilovanou vodní páru, která je bez léčebných účinků. Napařování pomůže jen krátkodobě při rýmě a ucpaném nose, ostatní dýchací problémy ale nevyřeší.

2.    Patří do domácí lékárničky

Inhalátory na principu fixírky nebo ultrazvukového vlnění přemění léčebný roztok na aerosol pokojové teploty. Rozptýlené částice jsou z fyzikálního hlediska účinnější než částice vroucí páry – mají správnou velikost, aby se při vdechování dostaly až do nejspodnějších částí dýchacích cest, přímo do plicních sklípků. Proniknou tak přes střední a dolní dýchací cesty. „Na horní dýchací cesty je vhodné použít nosní sprchu, která šetrně a bez chemie vyčistí celý nos tak, aby v něm škodlivé bakterie nezůstali,“ objasňuje Šimon Peter z Omronu. Nosní sprcha s inhalátorem 2v1 tak dokáže pomoci s problémy horních i dolních dýchacích cest, a to komfortně, v rámci jednoho přístroje.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Nové žážitky

Osm procent lidí v produktivním věku žije v České republice single životem. více

TOP DOMOV

Dveřní kování

Mezi prvky, které při zařizování interiéru zvažujeme jako první, patří okna, více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená na surfu

Surfování patří mezi oblíbené sporty po celém světě. Své příznivce získává také více

TOP GURMÁN

Tapiokové dezerty

Tapioka je škrob získaný z rostliny manioku, který používali pro jeho blahodárné účinky více

TOP SPOLEČNOST

Design novinky MUTEO

SAPELI, rodinný podnik s více než stoletou historií, je dnes největším výrobcem dveří více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více