A babi, proč máš tak špatné oči?

Text: Prima Žena
8. srpna 2019 | 09:00

První věc, kterou ráno po probuzení uděláme je, že otevřeme oči. Celý den nám slouží tak dobře, jako žádný jiný orgán. Zrak je pro člověka nezbytným smyslem, díky kterému přijímáme až 80% informací. Zaslouží si proto tu nejlepší péči! Přemýšleli jste někdy o tom, jaké vlivy nepříznivě působí na naše oči?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Věk nezastavíte
I když se to přiznává těžce, všichni stárneme. A s přibývajícím věkem se objevují zdravotní potíže. Ne všechny můžeme ovlivnit zdravým životním stylem. Řeč je samozřejmě o našem zrakovém ústrojí, jehož funkce se zkrátka postupně zhoršuje. V oku se časem snižuje koncentrace prospěšných látek a organismus si je nedokáže sám obnovit. „Jednou z možností jak ovlivnit s věkem spjatý úbytek koncentrace zraku, nazývaný také vetchozrakost, případně zpomalit postup věkem podmíněné makulární degenerace, je využít potenciálu kvalitních doplňků stravy,  jako například Lutein Premium od společnosti Generica,“ doporučuje Ladislav Slováček. Je tedy velmi důležité nezapomínat, že zrak máme jen jeden a patřičně se o něj starat.

Ach ty technologie…
Digitální pokrok se žene vpřed velmi vysokou rychlostí. Televizní obrazovky, počítače, tablety a chytré telefony se staly našimi každodenními parťáky. Spojují nás se světem, pracujeme s nimi a jsou zdrojem zábavy. S technologiemi se ale objevují i jistá zdravotní rizika. „Pracujeme-li delší dobu s počítačem, můžeme pozorovat bolesti hlavy provázené rozmazaným viděním, slzením očí či pocitem pálení,“ vysvětluje doc. MUDr. Ladislav Slováček, Ph.D. Na vině může být modré světlo, které z obrazovek vyzařuje či nevhodná vzdálenost monitoru. Pracujete-li s počítačem, měli byste mít v kanceláři světlo podobné tomu dennímu a pracoviště mít dobře ergonomicky uspořádané. Po zbytek dne se snažte omezit čas strávený na sociálních sítích, či sledováním seriálu. Uleví se vám i vašim očím!

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Puberta u dětí

Jak říká Marek Eben, díky pubertě rodiče unesou to, že jejich potomci jednou více

TOP DOMOV

Hiver Scandinave

Skandinávskou zimou se inspirovala nová kolekce francouzské porcelánky Gien. více

TOP CESTOVÁNÍ

Střecha Evropy

Stávka za klima, udržitelný rozvoj, klimatické změny, kompenzace CO2. více

TOP GURMÁN

Červené maso

Léto pomalu končí a vy už jste přejedení nejrůznějších lehkých zeleninový více

TOP SPOLEČNOST

Veletrh For Toys

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR GAMES, FOR BABIES a BIOSTYL-ECOWORLD, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Letní líčení

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více