A babi, proč máš tak špatné oči?

Text: Prima Žena
8. srpna 2019 | 09:00

První věc, kterou ráno po probuzení uděláme je, že otevřeme oči. Celý den nám slouží tak dobře, jako žádný jiný orgán. Zrak je pro člověka nezbytným smyslem, díky kterému přijímáme až 80% informací. Zaslouží si proto tu nejlepší péči! Přemýšleli jste někdy o tom, jaké vlivy nepříznivě působí na naše oči?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Věk nezastavíte
I když se to přiznává těžce, všichni stárneme. A s přibývajícím věkem se objevují zdravotní potíže. Ne všechny můžeme ovlivnit zdravým životním stylem. Řeč je samozřejmě o našem zrakovém ústrojí, jehož funkce se zkrátka postupně zhoršuje. V oku se časem snižuje koncentrace prospěšných látek a organismus si je nedokáže sám obnovit. „Jednou z možností jak ovlivnit s věkem spjatý úbytek koncentrace zraku, nazývaný také vetchozrakost, případně zpomalit postup věkem podmíněné makulární degenerace, je využít potenciálu kvalitních doplňků stravy,  jako například Lutein Premium od společnosti Generica,“ doporučuje Ladislav Slováček. Je tedy velmi důležité nezapomínat, že zrak máme jen jeden a patřičně se o něj starat.

Ach ty technologie…
Digitální pokrok se žene vpřed velmi vysokou rychlostí. Televizní obrazovky, počítače, tablety a chytré telefony se staly našimi každodenními parťáky. Spojují nás se světem, pracujeme s nimi a jsou zdrojem zábavy. S technologiemi se ale objevují i jistá zdravotní rizika. „Pracujeme-li delší dobu s počítačem, můžeme pozorovat bolesti hlavy provázené rozmazaným viděním, slzením očí či pocitem pálení,“ vysvětluje doc. MUDr. Ladislav Slováček, Ph.D. Na vině může být modré světlo, které z obrazovek vyzařuje či nevhodná vzdálenost monitoru. Pracujete-li s počítačem, měli byste mít v kanceláři světlo podobné tomu dennímu a pracoviště mít dobře ergonomicky uspořádané. Po zbytek dne se snažte omezit čas strávený na sociálních sítích, či sledováním seriálu. Uleví se vám i vašim očím!

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Partnerská krize

Krize ve vztahu může potkat každý pár. Je to přirozená fáze ve vývoji vztahu. více

TOP DOMOV

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více

TOP SPOLEČNOST

Jsem žena

Charitativní projekt Jsem žena #jsembohyně, za jehož vznikem stojí hudební skladatelka, více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více