A babi, proč máš tak špatné oči?

Text: Prima Žena
8. srpna 2019 | 09:00

První věc, kterou ráno po probuzení uděláme je, že otevřeme oči. Celý den nám slouží tak dobře, jako žádný jiný orgán. Zrak je pro člověka nezbytným smyslem, díky kterému přijímáme až 80% informací. Zaslouží si proto tu nejlepší péči! Přemýšleli jste někdy o tom, jaké vlivy nepříznivě působí na naše oči?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Věk nezastavíte
I když se to přiznává těžce, všichni stárneme. A s přibývajícím věkem se objevují zdravotní potíže. Ne všechny můžeme ovlivnit zdravým životním stylem. Řeč je samozřejmě o našem zrakovém ústrojí, jehož funkce se zkrátka postupně zhoršuje. V oku se časem snižuje koncentrace prospěšných látek a organismus si je nedokáže sám obnovit. „Jednou z možností jak ovlivnit s věkem spjatý úbytek koncentrace zraku, nazývaný také vetchozrakost, případně zpomalit postup věkem podmíněné makulární degenerace, je využít potenciálu kvalitních doplňků stravy,  jako například Lutein Premium od společnosti Generica,“ doporučuje Ladislav Slováček. Je tedy velmi důležité nezapomínat, že zrak máme jen jeden a patřičně se o něj starat.

Ach ty technologie…
Digitální pokrok se žene vpřed velmi vysokou rychlostí. Televizní obrazovky, počítače, tablety a chytré telefony se staly našimi každodenními parťáky. Spojují nás se světem, pracujeme s nimi a jsou zdrojem zábavy. S technologiemi se ale objevují i jistá zdravotní rizika. „Pracujeme-li delší dobu s počítačem, můžeme pozorovat bolesti hlavy provázené rozmazaným viděním, slzením očí či pocitem pálení,“ vysvětluje doc. MUDr. Ladislav Slováček, Ph.D. Na vině může být modré světlo, které z obrazovek vyzařuje či nevhodná vzdálenost monitoru. Pracujete-li s počítačem, měli byste mít v kanceláři světlo podobné tomu dennímu a pracoviště mít dobře ergonomicky uspořádané. Po zbytek dne se snažte omezit čas strávený na sociálních sítích, či sledováním seriálu. Uleví se vám i vašim očím!

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Regenerace těla

Schůzka, porada, služební cesta a plný kalendář až do Vánoc? Pracovní tempo dnešní doby více

TOP DOMOV

Pračky a sušičky

Představte si pračku a sušičku, která vám rozumí. Ví, jaké máte prací návyky, více

TOP CESTOVÁNÍ

Bobová dráha

Připravte se na pořádnou jízdu! Horský resort Dolní Morava otevřel atrakci, více

TOP GURMÁN

Ketonová dieta

5 mýtů o ketonové dietě podle výživové poradkyně Moniky Čermákové. více

TOP SPOLEČNOST

Nový cirku v Praze

Ve středu 14. srpna startuje 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více