Doplňte železo

Text: Prima Žena
7. srpna 2018 | 15:00

Pečlivě hlídáme, abychom v zásobách vždy měly svačinky pro děti či něco na zub pro partnera. Důležité je však dohlédnout i na to, aby měla vaše rodina nejen dost jídla, ale také potřebných živin, k nimž patří také železo. Tento stopový prvek potřebujeme nejlépe formou pestré a vyvážené stravy doplňovat všichni, existují ale skupiny, u nichž je lepší věnovat doplnění železa ještě o něco větší pozornost. Víte, které k nim patří?

doplnte-zelezo b.png

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Dívky a ženy
Jsou to právě ženy, které od puberty do přibližně 50 let potřebují až o třetinu železa více než muži ve stejné věkové kategorii. Nároky našeho organismu na tento stopový prvek mohou zvýšit i další faktory týkající se výhradně žen. Jde například o dlouhodobě neřešené poruchy menstruačního cyklu, ale také o těhotenství a kojení.

Dietáři i spěchající
Pokud se rozhodnete ze svého jídelníčku vynechat některou ze složek, například na železo bohaté maso, věnujte stravě větší pozornost tak, aby se vašemu tělu dostávalo všech důležitých živin. Týká se to jak vegetariánství a veganství, tak redukčních diet, kdy často nevědomky a bez náhrady vynecháme cenné zdroje železa. K tomu ostatně může dojít i v případě, kdy kvůli nedostatku času vaříte stále stejné pokrmy, které nejsou zrovna ukázkou zdravé výživy.

Od dětí po (pra)rodiče

Na dostatečný příjem zdrojů železa raději dohlédněte u dětí a dospívajících, kteří ho potřebují ke svému vývoji. Máte-li možnost, zajímejte se i o to, co jedí vaši rodiče či prarodiče. Potřeba stopových prvků totiž s věkem neklesá tak významně jako chuť k jídlu u starších lidí, kteří se navíc často odbývají, aby na jídle ušetřili.

K doplnění železa slouží i tekutý přípravek Salus Floradix Železo+, který kromě dobře vstřebatelného železa obsahuje vybrané vitamíny B a C i výtažky z bylin a ovocných šťáv. Více informací o tomto doplňku stravy najdete na www.floradix-zelezo.cz.

Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Vzestupy a pády

Každý vztah má své vzestupy a pády, ale existují obecné signály, více

TOP DOMOV

Péče o šperky

Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec nechce sundávat. více

TOP GURMÁN

Kusmi Tea

Zatím posledním přírůstkem v sortimentu výběrových čajů z celého světa Kusmi Tea více

TOP SPOLEČNOST

Zlin Design Week

3. až 10. květen se ve Zlíně ponese ve znamení designu, inovací, rebelie a rozruchu. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více