Doplňte železo

Text: Prima Žena
7. srpna 2018 | 15:00

Pečlivě hlídáme, abychom v zásobách vždy měly svačinky pro děti či něco na zub pro partnera. Důležité je však dohlédnout i na to, aby měla vaše rodina nejen dost jídla, ale také potřebných živin, k nimž patří také železo. Tento stopový prvek potřebujeme nejlépe formou pestré a vyvážené stravy doplňovat všichni, existují ale skupiny, u nichž je lepší věnovat doplnění železa ještě o něco větší pozornost. Víte, které k nim patří?

doplnte-zelezo b.png

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Dívky a ženy
Jsou to právě ženy, které od puberty do přibližně 50 let potřebují až o třetinu železa více než muži ve stejné věkové kategorii. Nároky našeho organismu na tento stopový prvek mohou zvýšit i další faktory týkající se výhradně žen. Jde například o dlouhodobě neřešené poruchy menstruačního cyklu, ale také o těhotenství a kojení.

Dietáři i spěchající
Pokud se rozhodnete ze svého jídelníčku vynechat některou ze složek, například na železo bohaté maso, věnujte stravě větší pozornost tak, aby se vašemu tělu dostávalo všech důležitých živin. Týká se to jak vegetariánství a veganství, tak redukčních diet, kdy často nevědomky a bez náhrady vynecháme cenné zdroje železa. K tomu ostatně může dojít i v případě, kdy kvůli nedostatku času vaříte stále stejné pokrmy, které nejsou zrovna ukázkou zdravé výživy.

Od dětí po (pra)rodiče

Na dostatečný příjem zdrojů železa raději dohlédněte u dětí a dospívajících, kteří ho potřebují ke svému vývoji. Máte-li možnost, zajímejte se i o to, co jedí vaši rodiče či prarodiče. Potřeba stopových prvků totiž s věkem neklesá tak významně jako chuť k jídlu u starších lidí, kteří se navíc často odbývají, aby na jídle ušetřili.

K doplnění železa slouží i tekutý přípravek Salus Floradix Železo+, který kromě dobře vstřebatelného železa obsahuje vybrané vitamíny B a C i výtažky z bylin a ovocných šťáv. Více informací o tomto doplňku stravy najdete na www.floradix-zelezo.cz.

Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Holčičí tajemství

Podle studie online seznamky Match se o sexu se svými kamarádkami baví více

TOP DOMOV

Výběr stromečku

Živý vánoční stromek je tradičním symbolem Vánoc. více

TOP CESTOVÁNÍ

Maďarský wellness

Kromě toho, že v Maďarsku najdete jedny z nejstarších historických památek více

TOP GURMÁN

Zdravé cukrovinky

Vitamínové a multivitamínové cukrovinky zn. VIVIL to je záruka 116 let dlouhé tradice více

TOP SPOLEČNOST

Galerie Mulier

V sobotu 8.12.2018 proběhne v Krhanicích otevření Galerii vypínačů a zásuvek Mulier. více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Svátečně krásná

Každá z nás chce ve svátečních chvílích zářit. Jak na to, více