Doplňte železo

Text: Prima Žena
7. srpna 2018 | 15:00

Pečlivě hlídáme, abychom v zásobách vždy měly svačinky pro děti či něco na zub pro partnera. Důležité je však dohlédnout i na to, aby měla vaše rodina nejen dost jídla, ale také potřebných živin, k nimž patří také železo. Tento stopový prvek potřebujeme nejlépe formou pestré a vyvážené stravy doplňovat všichni, existují ale skupiny, u nichž je lepší věnovat doplnění železa ještě o něco větší pozornost. Víte, které k nim patří?

doplnte-zelezo b.png

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Dívky a ženy
Jsou to právě ženy, které od puberty do přibližně 50 let potřebují až o třetinu železa více než muži ve stejné věkové kategorii. Nároky našeho organismu na tento stopový prvek mohou zvýšit i další faktory týkající se výhradně žen. Jde například o dlouhodobě neřešené poruchy menstruačního cyklu, ale také o těhotenství a kojení.

Dietáři i spěchající
Pokud se rozhodnete ze svého jídelníčku vynechat některou ze složek, například na železo bohaté maso, věnujte stravě větší pozornost tak, aby se vašemu tělu dostávalo všech důležitých živin. Týká se to jak vegetariánství a veganství, tak redukčních diet, kdy často nevědomky a bez náhrady vynecháme cenné zdroje železa. K tomu ostatně může dojít i v případě, kdy kvůli nedostatku času vaříte stále stejné pokrmy, které nejsou zrovna ukázkou zdravé výživy.

Od dětí po (pra)rodiče

Na dostatečný příjem zdrojů železa raději dohlédněte u dětí a dospívajících, kteří ho potřebují ke svému vývoji. Máte-li možnost, zajímejte se i o to, co jedí vaši rodiče či prarodiče. Potřeba stopových prvků totiž s věkem neklesá tak významně jako chuť k jídlu u starších lidí, kteří se navíc často odbývají, aby na jídle ušetřili.

K doplnění železa slouží i tekutý přípravek Salus Floradix Železo+, který kromě dobře vstřebatelného železa obsahuje vybrané vitamíny B a C i výtažky z bylin a ovocných šťáv. Více informací o tomto doplňku stravy najdete na www.floradix-zelezo.cz.

Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Manželská krize

Podle průzkumů se rozvádí každé druhé manželství, více

TOP DOMOV

Designové digestoře

Život v kuchyni bez digestoře je dnes takřka nemyslitelný. více

TOP CESTOVÁNÍ

Elixír mládí

Novodobý elixír mládí či pramen lásky? Objevte skrytý potenciál sirovodíku. více

TOP GURMÁN

Nekáva

Objevte Nekávu, novinku na českém trhu z praženého ječmene v BIO kvalitě. více

TOP SPOLEČNOST

Respekt k vodě

Eva Kubišová se do moře zamilovala, už když jí bylo pět let. více

Podlehněte šperkům

Český eshop Bangles.cz upoutá snad každou ženu svými nádhernými šperky. více

Wellness a plavání

Plavecký areál Jedenáctka VS nabízí vyžití pro celou rodinu více

Podzimní nachlazení

Venku se začíná prudce měnit počasí. Ráno je poměrně chladno více