Inkontinence? To není konec světa

Text: Prima Žena
10. října 2019 | 12:00

Ačkoli se stále trochu stydíme o tomto problému mluvit, časopisy, televizní pořady i reklamy slovo inkontinence skloňují ve všech pádech.

inkontitence_zadny_problem_3_PZ.jpg inkontitence_zadny_problem_1_PZ.jpg inkontitence_zadny_problem_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

A proč? Odpověď je jednoduchá. Nechtěný únik moči neboli inkontinence bere mnohým ženám chuť do života. Omezuje je v běžném životě, v jejich koníčcích a často ovlivňuje jejich intimní život. Inkontinence může potkat ženu takřka v jakémkoli věku. Je to hodně ovlivněno způsobem života. Inkontinence je rovněž spojována s těžkým porodem, menopauzou, dlouhou a velkou fyzickou námahou nebo jako následek různých onemocnění. Proto je tento problém doménou spíše starších žen, které si již prošly některou ze zmiňovaných fází života.

V čem je problém?

Mluvíme o narušené souhře svalů v oblasti pánevního dna. Svěrač močového měchýře nebo svalovina  močového měchýře je citlivější na stresové podněty. To vede k jeho předčasným stahům a jako následek k nechtěnému úniku moči. Ovlivňujícím faktorem je i pokles ženského hormonu estrogenu v těle ženy. I tento stresový faktor ovlivňuje kondici svalů pánevního dna. Dalšími podněty úniku moči jsou například kašel, smích, kýchání, zácpa nebo fyzická námaha.

Žijte zase naplno, nepřežívejte!
Naštěstí se dá v dnešní době tento problém zmírnit nebo dokonce zcela vyřešit hned několika způsoby. Inkontinence nemusí být nutně příčinou, která svou majitelku zbaví veškerých sociální kontaktů, koníčků a chuti na sex. Je možné proti ní účinně bojovat. Prvním krokem je návštěva lékaře, který vyhodnotí typ onemocnění a navrhne další postup. Skvělými pomocníky v boji s touto komplikací jsou například Venušiny kuličky. Ty a mnoho dalších můžete nalézt v našem e-shopu www.sexshop1.cz

Radili jsme se s lékaři a společně jsme pro Vás navrhli „Tříměsíční cvičební plán“. Podívejte se na něj zde. Venušiny kuličky neobsahují hormony a jsou nejšetrnější pro ženský organismus. Vsaďte na prevenci a cvičení pro posílení svalů pánevního dna.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více

TOP DOMOV

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více

TOP SPOLEČNOST

Stezka Krkonoše

Přes 1 500 metrů dlouhá Stezka korunami stromů Krkonoše na okraji Janských Lázních více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více