Inkontinence? To není konec světa

Text: Prima Žena
10. října 2019 | 12:00

Ačkoli se stále trochu stydíme o tomto problému mluvit, časopisy, televizní pořady i reklamy slovo inkontinence skloňují ve všech pádech.

inkontitence_zadny_problem_3_PZ.jpg inkontitence_zadny_problem_1_PZ.jpg inkontitence_zadny_problem_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

A proč? Odpověď je jednoduchá. Nechtěný únik moči neboli inkontinence bere mnohým ženám chuť do života. Omezuje je v běžném životě, v jejich koníčcích a často ovlivňuje jejich intimní život. Inkontinence může potkat ženu takřka v jakémkoli věku. Je to hodně ovlivněno způsobem života. Inkontinence je rovněž spojována s těžkým porodem, menopauzou, dlouhou a velkou fyzickou námahou nebo jako následek různých onemocnění. Proto je tento problém doménou spíše starších žen, které si již prošly některou ze zmiňovaných fází života.

V čem je problém?

Mluvíme o narušené souhře svalů v oblasti pánevního dna. Svěrač močového měchýře nebo svalovina  močového měchýře je citlivější na stresové podněty. To vede k jeho předčasným stahům a jako následek k nechtěnému úniku moči. Ovlivňujícím faktorem je i pokles ženského hormonu estrogenu v těle ženy. I tento stresový faktor ovlivňuje kondici svalů pánevního dna. Dalšími podněty úniku moči jsou například kašel, smích, kýchání, zácpa nebo fyzická námaha.

Žijte zase naplno, nepřežívejte!
Naštěstí se dá v dnešní době tento problém zmírnit nebo dokonce zcela vyřešit hned několika způsoby. Inkontinence nemusí být nutně příčinou, která svou majitelku zbaví veškerých sociální kontaktů, koníčků a chuti na sex. Je možné proti ní účinně bojovat. Prvním krokem je návštěva lékaře, který vyhodnotí typ onemocnění a navrhne další postup. Skvělými pomocníky v boji s touto komplikací jsou například Venušiny kuličky. Ty a mnoho dalších můžete nalézt v našem e-shopu www.sexshop1.cz

Radili jsme se s lékaři a společně jsme pro Vás navrhli „Tříměsíční cvičební plán“. Podívejte se na něj zde. Venušiny kuličky neobsahují hormony a jsou nejšetrnější pro ženský organismus. Vsaďte na prevenci a cvičení pro posílení svalů pánevního dna.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Dieta ve vztahu

Ve vztahu se běžně podporujeme, pomáháme si a sdílíme dobré i špatné. více

TOP DOMOV

Porovnání hypoték

Úrokové sazby hypoték sice zatím nedorovnaly historická minima z let 2016 a 2017 více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená jinak

Zpomalte a vychutnejte si zimní sezónu tak trochu jinak uprostřed volné přírody více

TOP GURMÁN

Vánoční cukroví

Tak zase po roce vyndáme formičky a pustíme se do pečení vánočního cukroví více

TOP SPOLEČNOST

Vladivojna La Chia

Listopad se nese ve znamení oslav 30. výročí sametové revoluce, více než více

Doušek pohody

Vybírat vánoční dárky pro dědečka, kamarádku, tchýni či kolegu může být oříšek více

Infuze vitaminu C

S příchodem chladnějšího počasí většinou udeří první vlna chřipek a nachlazení, více

Desinfekce pračky

Už máte dost toho zašedlého a nepěkně vonícího prádla? Chcete z pračky místo více