Inkontinence? To není konec světa

Text: Prima Žena
10. října 2019 | 12:00

Ačkoli se stále trochu stydíme o tomto problému mluvit, časopisy, televizní pořady i reklamy slovo inkontinence skloňují ve všech pádech.

inkontitence_zadny_problem_3_PZ.jpg inkontitence_zadny_problem_1_PZ.jpg inkontitence_zadny_problem_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

A proč? Odpověď je jednoduchá. Nechtěný únik moči neboli inkontinence bere mnohým ženám chuť do života. Omezuje je v běžném životě, v jejich koníčcích a často ovlivňuje jejich intimní život. Inkontinence může potkat ženu takřka v jakémkoli věku. Je to hodně ovlivněno způsobem života. Inkontinence je rovněž spojována s těžkým porodem, menopauzou, dlouhou a velkou fyzickou námahou nebo jako následek různých onemocnění. Proto je tento problém doménou spíše starších žen, které si již prošly některou ze zmiňovaných fází života.

V čem je problém?

Mluvíme o narušené souhře svalů v oblasti pánevního dna. Svěrač močového měchýře nebo svalovina  močového měchýře je citlivější na stresové podněty. To vede k jeho předčasným stahům a jako následek k nechtěnému úniku moči. Ovlivňujícím faktorem je i pokles ženského hormonu estrogenu v těle ženy. I tento stresový faktor ovlivňuje kondici svalů pánevního dna. Dalšími podněty úniku moči jsou například kašel, smích, kýchání, zácpa nebo fyzická námaha.

Žijte zase naplno, nepřežívejte!
Naštěstí se dá v dnešní době tento problém zmírnit nebo dokonce zcela vyřešit hned několika způsoby. Inkontinence nemusí být nutně příčinou, která svou majitelku zbaví veškerých sociální kontaktů, koníčků a chuti na sex. Je možné proti ní účinně bojovat. Prvním krokem je návštěva lékaře, který vyhodnotí typ onemocnění a navrhne další postup. Skvělými pomocníky v boji s touto komplikací jsou například Venušiny kuličky. Ty a mnoho dalších můžete nalézt v našem e-shopu www.sexshop1.cz

Radili jsme se s lékaři a společně jsme pro Vás navrhli „Tříměsíční cvičební plán“. Podívejte se na něj zde. Venušiny kuličky neobsahují hormony a jsou nejšetrnější pro ženský organismus. Vsaďte na prevenci a cvičení pro posílení svalů pánevního dna.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Projevy andropauzy

Zvětšené bříško, méně svalů, pocení i při mírné námaze a řídnoucí vlasy. více

TOP DOMOV

Údržbou kotle

Každoroční údržba nás může ušetřit jak nepříjemných překvapení s příchodem zimy více

TOP CESTOVÁNÍ

Zimmí dovolená

Přes den brázdit sjezdovky či běžkařské stopy, pak zaplout do vyhřátého bazénu, více

TOP GURMÁN

Ovocné pohlazení

K jablkům, dýním či ořechům se od října přidává další plod podzimu, více

TOP SPOLEČNOST

Veletrh For Toys

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR GAMES, FOR BABIES a BIOSTYL-ECOWORLD, více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Letní líčení

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více