Když je motivace, i hubnutí je snadné

Text: Prima Žena
5. února 2020 | 09:00

Kolikrát jste už začali cvičit a zdravěji jíst s cílem zhubnout? Jak dlouho vám to vydrželo? Začít je snadné, setrvat už obtížnější. Výsledky se totiž nedostaví hned, což je značně demotivující. Z posilovny se vracíte vyřízení, po běhu jste zpocení, ale nikde není vaše snaha vidět. Možná vám chybí dostatečná motivace.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Začít hubnout je snadné, vydržet u toho je obtížné
Jedním z důvodů, proč nám předsevzetí, že do léta budeme mít postavičku jako lusk, vydrží sotva pár dnů, je špatná motivace a chybně nastavené cíle.

Možná jste se rozhodli se svým tělem něco udělat ne proto, že to chcete vy, ale že se na vás okolí dívá skrz prsty nebo má na vaši adresu uštěpačné poznámky. Sice vás to donutilo se nad sebou zamyslet a začít něco dělat, jenže když snahu nekorunuje úspěch, brzy to vzdáte. Co s tím?

Srovnejte si to v hlavě
Trápíte se v posilovně, odmítáte jídla, kterým lze jen těžko odolat. Proč to všechno děláte? A pro koho? Cvičení by vás mělo bavit. Cílem není potěšit okolí, ale být šťastnější a udělat něco pro své zdraví.

Dělejte to, co vás baví
Všichni kolem vás nadšeně mluví o lekcích crossu v posilovně, nebo ranním běhání lesem. Když vás to ale nebaví, jen těžko u toho vydržíte. Proto si najděte takový druh pohybu, který vás bude bavit.
Víte, že cvičit nemusíte jen v posilovně? Jízda na kole, lekce tance, jóga a pilates vám také pomohou spalovat kalorie. O to víc, když budete cvičit s chutí a elánem.

Nastavte si reálné cíle
Říct si, že do konce roku shodíte 30 kilo, není právě to nejlepší. Každé kilo je úspěch. Nastavte si raději krátkodobé cíle, které je reálné splnit. Co třeba za čtvrt roku se zbavím 5 kilo a zpevním své tělo? Nebo že následující 2 měsíce budete chodit třikrát týdně plavat?

I za malý pokrok se odměňte
Podařilo se vám splnit vytyčený úkol? Odměňte se. Kupte si nějaký nový kousek do svého šatníku, dovolte si maličko zhřešit. Když víte, že za snahu přijde odměna, motivace splnit další cíl bude větší.

Vaši snahu zhubnout podpoří nejen pohyb, ale i vhodná strava
Změna životního stylu s sebou nutně přináší i změnu jídelníčku. Když začnete cvičit, tělo bude mít jiné nároky. A tady často nastává problém. Co jíst, aby tělo dostalo dostatek živin, které potřebuje a nestrádalo?

Náš tip: Slyšeli jste už o ketodietě?
Nebaví vás v obchodě studovat každou etiketu a počítat kalorie? Chcete tělo zásobovat přesně tím, co potřebuje? Vyzkoušejte KetoFit. Polévky, omelety, dezerty, kaše, koktejly vám pomohou tělesnou hmotnost nejen snížit, ale i si ji udržet.

Obsahují vyvážený poměr živin, vitamínu a všech prvků, které vaše tělo každý den potřebuje. Navíc ochrání vaše zdraví i krásu, nebudete trpět hlady a zhubnete rychle a efektivně.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP DOMOV

Wellness je trendem

Wellness aktivity jsou především příjemným způsobem pro odbourání stresu více

TOP GURMÁN

Ketodieta

Každý způsob hubnutí má své výhody a rizika. Ketodieta je novým fenoménem více

TOP SPOLEČNOST

Jitka Klett

Majitelka, zakladatelka a hlavní módní návrhářka Jitka Klett, známá doma i více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více