Když je motivace, i hubnutí je snadné

Text: Prima Žena
5. února 2020 | 09:00

Kolikrát jste už začali cvičit a zdravěji jíst s cílem zhubnout? Jak dlouho vám to vydrželo? Začít je snadné, setrvat už obtížnější. Výsledky se totiž nedostaví hned, což je značně demotivující. Z posilovny se vracíte vyřízení, po běhu jste zpocení, ale nikde není vaše snaha vidět. Možná vám chybí dostatečná motivace.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Začít hubnout je snadné, vydržet u toho je obtížné
Jedním z důvodů, proč nám předsevzetí, že do léta budeme mít postavičku jako lusk, vydrží sotva pár dnů, je špatná motivace a chybně nastavené cíle.

Možná jste se rozhodli se svým tělem něco udělat ne proto, že to chcete vy, ale že se na vás okolí dívá skrz prsty nebo má na vaši adresu uštěpačné poznámky. Sice vás to donutilo se nad sebou zamyslet a začít něco dělat, jenže když snahu nekorunuje úspěch, brzy to vzdáte. Co s tím?

Srovnejte si to v hlavě
Trápíte se v posilovně, odmítáte jídla, kterým lze jen těžko odolat. Proč to všechno děláte? A pro koho? Cvičení by vás mělo bavit. Cílem není potěšit okolí, ale být šťastnější a udělat něco pro své zdraví.

Dělejte to, co vás baví
Všichni kolem vás nadšeně mluví o lekcích crossu v posilovně, nebo ranním běhání lesem. Když vás to ale nebaví, jen těžko u toho vydržíte. Proto si najděte takový druh pohybu, který vás bude bavit.
Víte, že cvičit nemusíte jen v posilovně? Jízda na kole, lekce tance, jóga a pilates vám také pomohou spalovat kalorie. O to víc, když budete cvičit s chutí a elánem.

Nastavte si reálné cíle
Říct si, že do konce roku shodíte 30 kilo, není právě to nejlepší. Každé kilo je úspěch. Nastavte si raději krátkodobé cíle, které je reálné splnit. Co třeba za čtvrt roku se zbavím 5 kilo a zpevním své tělo? Nebo že následující 2 měsíce budete chodit třikrát týdně plavat?

I za malý pokrok se odměňte
Podařilo se vám splnit vytyčený úkol? Odměňte se. Kupte si nějaký nový kousek do svého šatníku, dovolte si maličko zhřešit. Když víte, že za snahu přijde odměna, motivace splnit další cíl bude větší.

Vaši snahu zhubnout podpoří nejen pohyb, ale i vhodná strava
Změna životního stylu s sebou nutně přináší i změnu jídelníčku. Když začnete cvičit, tělo bude mít jiné nároky. A tady často nastává problém. Co jíst, aby tělo dostalo dostatek živin, které potřebuje a nestrádalo?

Náš tip: Slyšeli jste už o ketodietě?
Nebaví vás v obchodě studovat každou etiketu a počítat kalorie? Chcete tělo zásobovat přesně tím, co potřebuje? Vyzkoušejte KetoFit. Polévky, omelety, dezerty, kaše, koktejly vám pomohou tělesnou hmotnost nejen snížit, ale i si ji udržet.

Obsahují vyvážený poměr živin, vitamínu a všech prvků, které vaše tělo každý den potřebuje. Navíc ochrání vaše zdraví i krásu, nebudete trpět hlady a zhubnete rychle a efektivně.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Nuda v posteli?

Nese se i u vás příchod z práce obvykle ve znamení večeře, filmu a spánku? více

TOP DOMOV

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie i rolety patří mezi nejoblíbenější venkovní stínicí prvky rodinných více

TOP CESTOVÁNÍ

Wellness hotel Vista

Zima poskytuje přírodě období k odpočinku a načerpání nových sil více

TOP GURMÁN

Neobyčejné marmošky

Někdo si píská, někdo to má na salámu a Mixit, ten si maže na chleba. více

TOP SPOLEČNOST

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více