Klidný nový rok

Text: Prima Žena
9. ledna 2019 | 09:00

Mezi novoroční předsevzetí v dnešní hektické době často patří odhodlání zvládat všechny povinnosti v klidu a s nadhledem. Jenže s plnícím se diářem bývá brzy jasné, že to nebude tak snadné. Zkuste si proto osvojit drobné návyky, které mohou přispět k tomu, že váš nový rok bude o něco klidnější než ten předchozí. Inspirovat se můžete našimi tipy, které využijete nejen v práci, ale i doma.

Klidny_novy_rok_1_PZ.jpg Klidny_novy_rok_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Vychladit a naporcovat
Tahle součást receptů se hodí i při řešení složitých úkolů. Ať máte čas v řádu dní nebo vás od důležitého rozhodnutí dělí jen pár nádechů a výdechů, zkuste místo zmatkování „vychladnout“. Třeba pak stihnete i krátkou konzultaci s odborníkem či přítelem. Užitečné je i rozdělení zadání či problému na menší části, z nichž lépe vyplynou dílčí úkoly, do jejichž plnění se můžete pustit.

Maličkosti potěší
Můžete-li ovlivnit své pracovní prostředí (v zaměstnání i doma), zútulněte si ho. Potěší živá květina, fotky rodiny a přátel nebo třeba jen pestrobarevné kancelářské či kuchyňské potřeby. Pokud nad něčím usilovně přemýšlíte a nic vás nenapadá, zkuste se chvíli věnovat jiné činnosti. Ideální je právě úklid pracovního prostředí. Výsledek vás potěší a často si pročistíte nejen okolí, ale i hlavu.  Nezapomeňte ani na drobné odměny. V kratších pauzách si třeba domluvte sraz s přáteli, na který se budete těšit.

Hlavní hrdina
Když se na vás povinnosti valí, je těžké, ale zároveň nezbytné myslet na sebe – kvůli zdraví i efektivitě v práci a fungování doma. Dopřejte si čas na relax, kdy hlavu i tělo zaměstnáte něčím, co vás těší. Nepodceňujte ani základní věci jako spánek a zdravou stravu, díky níž vaše tělo získá potřebné živiny a látky. Správnou činnost svalů i nervové soustavy a psychiky podpoří například hořčík, který v dobře vstřebatelné formě a kombinaci s bylinnými extrakty a koncentráty ovocných šťáv přináší tekutý doplněk stravy Salus Floradix Magnesium. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Erotika ve vztahu

Více než polovina žen i mužů má sex hned po první schůzce. Pro více než třetinu více

TOP DOMOV

Životní prostředí

O třídění odpadu či šetření plasty jste už určitě slyšeli, ale přesto nevíte, více

TOP CESTOVÁNÍ

Rady na cesty

Začíná letní sezóna plná cestování a nevšedních zážitků. Přečtěte si pár tipů více

TOP GURMÁN

Olomoucké tvarůžky

Letošní červen udělal definitivní tečku za dlouhým a hlavně chladnějším jarem, více

TOP SPOLEČNOST

Pohádkou to začíná…

Už jen něco málo přes měsíc zbývá do začátku Letních shakespearovských slavností více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Letní líčení

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více