Klidný nový rok

Text: Prima Žena
9. ledna 2019 | 09:00

Mezi novoroční předsevzetí v dnešní hektické době často patří odhodlání zvládat všechny povinnosti v klidu a s nadhledem. Jenže s plnícím se diářem bývá brzy jasné, že to nebude tak snadné. Zkuste si proto osvojit drobné návyky, které mohou přispět k tomu, že váš nový rok bude o něco klidnější než ten předchozí. Inspirovat se můžete našimi tipy, které využijete nejen v práci, ale i doma.

Klidny_novy_rok_1_PZ.jpg Klidny_novy_rok_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Vychladit a naporcovat
Tahle součást receptů se hodí i při řešení složitých úkolů. Ať máte čas v řádu dní nebo vás od důležitého rozhodnutí dělí jen pár nádechů a výdechů, zkuste místo zmatkování „vychladnout“. Třeba pak stihnete i krátkou konzultaci s odborníkem či přítelem. Užitečné je i rozdělení zadání či problému na menší části, z nichž lépe vyplynou dílčí úkoly, do jejichž plnění se můžete pustit.

Maličkosti potěší
Můžete-li ovlivnit své pracovní prostředí (v zaměstnání i doma), zútulněte si ho. Potěší živá květina, fotky rodiny a přátel nebo třeba jen pestrobarevné kancelářské či kuchyňské potřeby. Pokud nad něčím usilovně přemýšlíte a nic vás nenapadá, zkuste se chvíli věnovat jiné činnosti. Ideální je právě úklid pracovního prostředí. Výsledek vás potěší a často si pročistíte nejen okolí, ale i hlavu.  Nezapomeňte ani na drobné odměny. V kratších pauzách si třeba domluvte sraz s přáteli, na který se budete těšit.

Hlavní hrdina
Když se na vás povinnosti valí, je těžké, ale zároveň nezbytné myslet na sebe – kvůli zdraví i efektivitě v práci a fungování doma. Dopřejte si čas na relax, kdy hlavu i tělo zaměstnáte něčím, co vás těší. Nepodceňujte ani základní věci jako spánek a zdravou stravu, díky níž vaše tělo získá potřebné živiny a látky. Správnou činnost svalů i nervové soustavy a psychiky podpoří například hořčík, který v dobře vstřebatelné formě a kombinaci s bylinnými extrakty a koncentráty ovocných šťáv přináší tekutý doplněk stravy Salus Floradix Magnesium. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Dejte si svůj cíl

Každý Nový rok si dáváme předsevzetí. Ale proč, když je opakovaně porušujeme? více

TOP DOMOV

Klika jako klenot

I ten nejobyčejnější stavební materiál lze proměnit v designový klenot! více

TOP CESTOVÁNÍ

Wellness a relax

Augustiniánský dům je rodinný wellness & spa hotel ****superior, více

TOP GURMÁN

Mixitella od Mixit

Hoď tam kupu oříšků, pořádnou hrst čokolády a rozmixuj. více

TOP SPOLEČNOST

Petr Novotny

Projekt s názvem Pod vodou slavil úspěch. Majitel projektu kadeřník Petr Novotný více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Darujte krásu

Kvalitu pleti ovlivňuje genetický základ, složení stravy i celkové zdraví více

Svátečně krásná

Každá z nás chce ve svátečních chvílích zářit. Jak na to, více