Klidný nový rok

Text: Prima Žena
9. ledna 2019 | 09:00

Mezi novoroční předsevzetí v dnešní hektické době často patří odhodlání zvládat všechny povinnosti v klidu a s nadhledem. Jenže s plnícím se diářem bývá brzy jasné, že to nebude tak snadné. Zkuste si proto osvojit drobné návyky, které mohou přispět k tomu, že váš nový rok bude o něco klidnější než ten předchozí. Inspirovat se můžete našimi tipy, které využijete nejen v práci, ale i doma.

Klidny_novy_rok_1_PZ.jpg Klidny_novy_rok_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Vychladit a naporcovat
Tahle součást receptů se hodí i při řešení složitých úkolů. Ať máte čas v řádu dní nebo vás od důležitého rozhodnutí dělí jen pár nádechů a výdechů, zkuste místo zmatkování „vychladnout“. Třeba pak stihnete i krátkou konzultaci s odborníkem či přítelem. Užitečné je i rozdělení zadání či problému na menší části, z nichž lépe vyplynou dílčí úkoly, do jejichž plnění se můžete pustit.

Maličkosti potěší
Můžete-li ovlivnit své pracovní prostředí (v zaměstnání i doma), zútulněte si ho. Potěší živá květina, fotky rodiny a přátel nebo třeba jen pestrobarevné kancelářské či kuchyňské potřeby. Pokud nad něčím usilovně přemýšlíte a nic vás nenapadá, zkuste se chvíli věnovat jiné činnosti. Ideální je právě úklid pracovního prostředí. Výsledek vás potěší a často si pročistíte nejen okolí, ale i hlavu.  Nezapomeňte ani na drobné odměny. V kratších pauzách si třeba domluvte sraz s přáteli, na který se budete těšit.

Hlavní hrdina
Když se na vás povinnosti valí, je těžké, ale zároveň nezbytné myslet na sebe – kvůli zdraví i efektivitě v práci a fungování doma. Dopřejte si čas na relax, kdy hlavu i tělo zaměstnáte něčím, co vás těší. Nepodceňujte ani základní věci jako spánek a zdravou stravu, díky níž vaše tělo získá potřebné živiny a látky. Správnou činnost svalů i nervové soustavy a psychiky podpoří například hořčík, který v dobře vstřebatelné formě a kombinaci s bylinnými extrakty a koncentráty ovocných šťáv přináší tekutý doplněk stravy Salus Floradix Magnesium. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Muži ze second handu

Zamilovat se do rozvedeného muže? Může se to stát i vám. Čím starší jste, tím více

TOP DOMOV

Péče o šperky

Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec nechce sundávat. více

TOP CESTOVÁNÍ

Interaktivní výstava

Chcete děti pořádně zabavit, unavit a zároveň byste rádi, aby se i něco zajímavého více

TOP GURMÁN

Zdravý životní styl

Možná se vám někdy do rukou dostaly články o tom, jak zhoršená ekonomická situace více

TOP SPOLEČNOST

Divadelní romantika

Úspěšná divadelní představení se nemusí nutně pojit pouze s velkými scénami. více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

Novinka od Lenova

Ochladilo se, napadl první sníh, na náměstích se po roce znovu objevilo spoustu více

Ústní voda Herbadent

Klíčové pro zdraví zubů, dásní a celé dutiny ústní je primárně správné čištění zubů, více