Lékárnička na cesty

Text: Prima Žena
13. července 2020 | 09:00

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos s cestováním kvůli covidové pandemii dlouho nevypadalo moc nadějně, nakonec jsem se dočkali a můžeme při dodržování jistých opatření opět vyrazit na cesty a dokonce i k moři. A kdo se na cestu do zahraničí necítí, může strávit dovolenou v Čechách, na Moravě a Slezsku – u vody, na horách nebo ve městech.

lekarnicka_na_cesty_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Ať se chystáte strávit volné dny kdekoliv, myslete na to, aby Vám nic nepokazilo tyhle chvilky odpočinku. Vždy je vhodné myslet na případné zdravotní obtíže - drobná poranění, spálení od slunce, nachlazení z klimatizace či klíšťata. To jsou jen některé z potíží, s nimiž se v létě setkáváme. Buďte raději předem připraveni a zabalte si s sebou svou lékárničku na cesty.

Záleží, kam máte namířeno, jakými obtížemi obvykle trpíte nebo zda cestujete s dětmi. Na co musíte myslet a co by měla tedy obsahovat cestovní lékárnička, abyste mohli bez odkladu vyřešit nejčastější zdravotní obtíže?

1. Drobná poranění. Buďte připraveni na drobné odřeniny a spáleniny. Mějte ve své lékárničce dezinfekci, náplasti, gázové čtverce a sterilní obvazy. Hodit se mohou i krémy podporující hojení, nůžky a pružné obinadlo.

2. Pobyt na slunci. Ať už trávíte léto sportováním nebo prací na zahradě, nikdy nezapomínejte na každodenní ochranu kůže před slunečním zářením a na její ošetření po pobytu na slunci. K pokrývce hlavy a slunečním brýlím si proto přibalte vhodný opalovací krém a přípravek s panthenolem.

3. Bolest, horečka a letní infekce. Bolest hlavy, zubů nebo menstruační bolest se nemusejí vyhnout ani letní dovolené. Potrápit může i horečka související se letní infekcí, bolest v krku, rýma a kašel. Užitečné proto mohou být nejen léky proti horečce a bolesti, ale také teploměr, pastilky na bolest v krku, nosní sprej a léky na kašel.

4. Zažívací obtíže. Poruchy trávení, cestovní průjmy nebo zácpa často souvisejí se změnou prostředí, stravování a životních návyků při letních cestách. Zažívací potíže pomohou řešit trávicí enzymy, léky proti průjmu, léky proti zácpě a probiotika.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

On-line svět

Nezahnul vám, neměl MILENKU. Dokonce to není ani typ MUŽE, který by s vámi seděl více

TOP DOMOV

Topíte správně?

Léto je pryč a je třeba začít myslet na nadcházející topnou sezónu. Podívejte se na více

TOP CESTOVÁNÍ

Zajímavosti Egypta

Po Tunisku, Dominikánské republice, Maledivách a Zanzibaru se českým turistům více

TOP GURMÁN

Podzimní polévky

Přišel podzim a s tím, jak stromy shazují listí, my oblékáme čím dál více vrstev. více

TOP SPOLEČNOST

Alena Camplíková

Alena Camplíková vždy tíhla k podpoře a pomoci ostatním. Nejprve si vybrala více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více