Lékárnička na cesty

Text: Prima Žena
13. července 2020 | 09:00

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos s cestováním kvůli covidové pandemii dlouho nevypadalo moc nadějně, nakonec jsem se dočkali a můžeme při dodržování jistých opatření opět vyrazit na cesty a dokonce i k moři. A kdo se na cestu do zahraničí necítí, může strávit dovolenou v Čechách, na Moravě a Slezsku – u vody, na horách nebo ve městech.

lekarnicka_na_cesty_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Ať se chystáte strávit volné dny kdekoliv, myslete na to, aby Vám nic nepokazilo tyhle chvilky odpočinku. Vždy je vhodné myslet na případné zdravotní obtíže - drobná poranění, spálení od slunce, nachlazení z klimatizace či klíšťata. To jsou jen některé z potíží, s nimiž se v létě setkáváme. Buďte raději předem připraveni a zabalte si s sebou svou lékárničku na cesty.

Záleží, kam máte namířeno, jakými obtížemi obvykle trpíte nebo zda cestujete s dětmi. Na co musíte myslet a co by měla tedy obsahovat cestovní lékárnička, abyste mohli bez odkladu vyřešit nejčastější zdravotní obtíže?

1. Drobná poranění. Buďte připraveni na drobné odřeniny a spáleniny. Mějte ve své lékárničce dezinfekci, náplasti, gázové čtverce a sterilní obvazy. Hodit se mohou i krémy podporující hojení, nůžky a pružné obinadlo.

2. Pobyt na slunci. Ať už trávíte léto sportováním nebo prací na zahradě, nikdy nezapomínejte na každodenní ochranu kůže před slunečním zářením a na její ošetření po pobytu na slunci. K pokrývce hlavy a slunečním brýlím si proto přibalte vhodný opalovací krém a přípravek s panthenolem.

3. Bolest, horečka a letní infekce. Bolest hlavy, zubů nebo menstruační bolest se nemusejí vyhnout ani letní dovolené. Potrápit může i horečka související se letní infekcí, bolest v krku, rýma a kašel. Užitečné proto mohou být nejen léky proti horečce a bolesti, ale také teploměr, pastilky na bolest v krku, nosní sprej a léky na kašel.

4. Zažívací obtíže. Poruchy trávení, cestovní průjmy nebo zácpa často souvisejí se změnou prostředí, stravování a životních návyků při letních cestách. Zažívací potíže pomohou řešit trávicí enzymy, léky proti průjmu, léky proti zácpě a probiotika.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Milostný život

Důraz na komplexní prožitek, orgasmus obou partnerů, více komunikace v sexu, více

TOP DOMOV

Pohodlnější praní

Řešením jsou prací kapsle Persil Discs 4in1 se čtyřmi komoram více

TOP GURMÁN

Zdravá strava

Se začátkem nového roku vám přinášíme několik účinných zásad, více

TOP SPOLEČNOST

Pavol Seriš

Pavol Seriš je v brněnském Divadle Bolka Polívky stálým a vítaným hostem. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více