Lékárnička na cesty

Text: Prima Žena
13. července 2020 | 09:00

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos s cestováním kvůli covidové pandemii dlouho nevypadalo moc nadějně, nakonec jsem se dočkali a můžeme při dodržování jistých opatření opět vyrazit na cesty a dokonce i k moři. A kdo se na cestu do zahraničí necítí, může strávit dovolenou v Čechách, na Moravě a Slezsku – u vody, na horách nebo ve městech.

lekarnicka_na_cesty_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Ať se chystáte strávit volné dny kdekoliv, myslete na to, aby Vám nic nepokazilo tyhle chvilky odpočinku. Vždy je vhodné myslet na případné zdravotní obtíže - drobná poranění, spálení od slunce, nachlazení z klimatizace či klíšťata. To jsou jen některé z potíží, s nimiž se v létě setkáváme. Buďte raději předem připraveni a zabalte si s sebou svou lékárničku na cesty.

Záleží, kam máte namířeno, jakými obtížemi obvykle trpíte nebo zda cestujete s dětmi. Na co musíte myslet a co by měla tedy obsahovat cestovní lékárnička, abyste mohli bez odkladu vyřešit nejčastější zdravotní obtíže?

1. Drobná poranění. Buďte připraveni na drobné odřeniny a spáleniny. Mějte ve své lékárničce dezinfekci, náplasti, gázové čtverce a sterilní obvazy. Hodit se mohou i krémy podporující hojení, nůžky a pružné obinadlo.

2. Pobyt na slunci. Ať už trávíte léto sportováním nebo prací na zahradě, nikdy nezapomínejte na každodenní ochranu kůže před slunečním zářením a na její ošetření po pobytu na slunci. K pokrývce hlavy a slunečním brýlím si proto přibalte vhodný opalovací krém a přípravek s panthenolem.

3. Bolest, horečka a letní infekce. Bolest hlavy, zubů nebo menstruační bolest se nemusejí vyhnout ani letní dovolené. Potrápit může i horečka související se letní infekcí, bolest v krku, rýma a kašel. Užitečné proto mohou být nejen léky proti horečce a bolesti, ale také teploměr, pastilky na bolest v krku, nosní sprej a léky na kašel.

4. Zažívací obtíže. Poruchy trávení, cestovní průjmy nebo zácpa často souvisejí se změnou prostředí, stravování a životních návyků při letních cestách. Zažívací potíže pomohou řešit trávicí enzymy, léky proti průjmu, léky proti zácpě a probiotika.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Rutina v sexu

Stereotypní partnerský sex v současnosti trápí 85 % párů. Vyplývá to z nejnovějšího více

TOP DOMOV

Jarní úklid

Concept, a všechny jeho domácí spotřebiče určené na úklid, vám s ním rádi pomohou. více

TOP GURMÁN

Lowcarb dieta

Lowcarb neboli nízkosacharidová dieta patří k oblíbeným hubnoucím metodám dnešní doby. více

TOP SPOLEČNOST

Tereza Ramba

Rozhovor s Terezou Ramba k nové kolekci Doma manželského více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více