Letní trable - záněty močových cest

Text: Prima Žena
22. července 2020 | 09:00

Dovádět v jiskřivé vodě, brouzdat se v příboji vln, chytat kapky deště na rozpálenou pokožku? Letos budeme možná „jen“ na koupališti. Ale i tak pozor na „nastydnutí“.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Zánět močových cest přichází náhle  -  obvykle to pálí, řeže a dostaví se bolestivý pocit při močení, může být i zvýšená teplota a mnohdy cítíme lehkou nevolnost. Močový měchýř volá o pomoc. Co mu vadí? Dost možná máme málo tekutin, mokré plavky na těle, běháme bosky po studených dlaždičkách, sedáme na studené zemi…Ženy jsou na záněty v této oblasti mnohem náchylnější než muži, a to díky anatomické stavbě ženského ústrojí. Proto na sebe musí více dbát.

Vliv na vznik obtíží mívá někdy i nemožnost dostatečné hygieny na cestách nebo naopak přehnaná hygiena například po intimním styku a problém je tu.  Zánět pak znemožní vychutnat si tolik očekávanou letní pohodu, pobyt v přírodě s přáteli, romantické chvilky ve dvou… Lze namítnout: všechno přece vím, dodržuji a zánět stejně přichází, často se bohužel i vrací. Je to mimo jiné tím, že každý prodělaný zánět močových cest nechává na sliznici určité stopy a vznik dalšího zánětu je pak tím snadnější, infekce se snáze opět uchytí.

Až u 80 % žen, které prodělaly toto onemocnění opakovaně, hrozí podle dosavadních poznatků, vznik chronických obtíží. Pokud víte, že jste náchylní ke vzniku zánětů močových cest, buďte raději připraveni - znalostmi, vědomostmi, tím, že si s sebou připravíte malou lékárničku: co kdyby. Pomocníky pro zlepšení situace můžeme hledat především v přírodě. Ta je naším přirozeným rádcem a společníkem na cestě k úlevě a zdraví.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP DOMOV

Design Patchwork

Patchwork, původně specifická technika z oblasti textilií, proniká i do dalších sfér. více

TOP CESTOVÁNÍ

Vitamin C

S příchodem letních dovolených se postupně znovu začal zvyšovat počet více

TOP GURMÁN

Křupejte bez výčitek

Ochutnáte jeden, a musíte spořádat celé balení. Chipsy – symbol nezdravého jídla více

TOP SPOLEČNOST

Letní scéna Harfa

Terasy Harfa, nový multifunkční prostor na střeše Galerie Harfa v Praze – Libni, více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více