Medovou dietou k vysněné postavě

Text: Prima Žena
23. prosince 2020 | 09:00

Medová dieta je ideální pro novoroční čas, je velice jednoduchá a přitom chutná. Med vám pomůže k vysněné postavě ale také díky velkému množství živin a vitamínů posílí vaši imunitu, pomůže při rýmě a nachlazení, detoxifikaci organismu, podpoří funkci jater, žlučníku a tlustého střeva, díky svým účinkům pomůže při trávicích problémech, s vysokým cholesterolem nebo vysokým krevním tlakem. Díky jeho regeneračním a zklidňujícím účinkům ho můžete nalézt i v řadě kosmetických produktů, které vaše pokožka v zimě jistě ocení.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Možná vás jako první napadne, že sladký med přeci nemůže být součástí diety. Je sladký a po sladkém se tloustne! To je pravda a proto ho také nepotřebujete tolik jako cukru, ale mnohem méně, navíc med neobsahuje sacharózu (tzv. řepný cukr). Tu při slazení cukrem naše lidské tělo nejdříve metabolicky štěpí na fruktózu a glukózu. Teprve poté jsou tyto jednoduché cukry využity v lidském těle. Při použití medu jako sladidla toto pro tělo namáhavé metabolické štěpení odpadá.„Med na rozdíl od bílého cukru nezpůsobuje nadváhu, naopak může být velmi užitečným pomocníkem při hubnutí, jelikož na rozdíl od rafinovaného cukru, který je zdrojem „prázdných kalorií“, obsahuje užitečné vitamíny, minerály, antioxidanty, bílkoviny a vlákninu,“ vysvětluje Milan Špaček, medový sommeliér a majitel firmy Medokomerc.  

Medová dieta má původ v Británii

Medovou dietu už před lety propagoval britský farmaceut a odborník na výživu Mike McInnes, který na to téma vydal celou knihu. „Není potřeba počítat kalorie, není potřeba utrácet za drahé dietní pokrmy a nápoje, není potřeba se týrat hladovkou, a můžete tak zhubnout až 1,3 kilogramu za týden,“ citoval autora diety slavný deník Daily Mail. Podle jeho názoru je hlavním viníkem obezity konzumace velkého množství sacharidů (zejména bílého řepného cukru, bílé pšeničné mouky) a průmyslově zpracovaných potravin. Nemalé množství sacharidů se skrývá dokonce i v nízkotučných potravinách, označených light. Podle Mikea Mclnnese med detoxikuje tělo, nastartuje metabolismus, nezvyšuje hladinu glukózy v krvi. Dokáže vás chránit před neodolatelnou chutí na sladké, následku drastického snížení příjmu sacharidů.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Co je štěstí?

V životě to ani jinak nejde. Čekají nás náročné SCHŮZKY s klienty, AKTIVITY, více

TOP DOMOV

Účinná dezinfekce

Vlivem posledních měsíců, které se nesou v šíření koronaviru, jsme se naučili dbát více

TOP GURMÁN

Zdravá strava

Se začátkem nového roku vám přinášíme několik účinných zásad, více

TOP SPOLEČNOST

Petra Drvoštěpová

Luxusní přírodní kosmetika Yage Organics je na trhu necelý rok. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více