Návrat k vnitřnímu klidu

Text: Prima Žena
9. června 2020 | 09:00

Jak zůstat klidný v neklidném světě? O co se opřít, když se pevné body vzdalují a jistoty se hroutí? Jak uklidnit nepokojnou mysl a získat zpět vnitřní rovnováhu? Pojďme hledat pomoc v přírodě.

navrat_k_vnitrnimu_klidu_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Levandule. Krásná, fialková, voňavá. Jaké pocity vyvolává, když se na ní díváte, když k ní přivoníte, když si ji dáte na polštář před spaním? Nese klid, uvolnění, relaxaci, pokoj na duši. Úzkost a sevření pomalu odeznívá, vnitřní neklid se mění na klid a harmonii. Cítíte také tu proměnu?

Mnohé z nás ovládá v životě strach a úzkost nám často nedovolí klidně spát. Život není jen pohádka, ale většinou právě starosti o naše blízké, o práci, jak vyjít s penězi…to vše se v hlavě mění v nekonečný koloběh myšlenek. Vše se do nás zapisuje jako letokruhy a my máme tendenci se na přítomnost a svět kolem dívat pod dojmem minulosti. Nemůžeme se tak zbavit obav a strachu z věcí budoucích.

Možná je tedy na čase v tento čas, kdy se zásadně mění vše kolem nás, změnit i směr našeho bytí. S upřímností přiznat sami sobě, co je pro nás důležité a co už není třeba vléct životem. Zklidněním a ponorem do relaxace, která dá tělu i mysli šanci reagovat na vnější impulzy jiným způsobem než dosud. Beze sevření a úzkosti.  Voláme-li o pomoc, vše, co potřebujeme nalézt se zpravidla nachází blízko nás. Velkým učitelem je příroda. Vycházíme z ní, rosteme z ní. Když propojíme dávný um a znalosti našich předků s moderní technologií, lze objevit klíč pro přítomnost.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více

TOP DOMOV

Péče o oblečení

Také to znáte? Partner chodí pravidelně do práce v obleku a vy máte předepsaný více

TOP SPOLEČNOST

Stezka Krkonoše

Přes 1 500 metrů dlouhá Stezka korunami stromů Krkonoše na okraji Janských Lázních více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více