Nic vás nerozhází s L-Tryptophan

Text: Prima Žena
30. června 2020 | 09:00

GreenFood Nutrition L-Tryptofan + vitamin B6 poskytuje široký rozsah výhod díky zvýšené produkci serotoninu. Tryptofan je jednou z osmi esenciálních aminokyselin, které si tělo neumí vytvořit samo a je nezbytné příjímat jej z potravy. S pomocí tryptofanu tělo vyrábí neurohormon melatonin, mnoho druhů enzymů, vitaminy B. Trpíte výkyvy nálady, postihují vás úzkostné stavy, trpíte psychickým a nervovým napětím?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Pak je vhodné začít s užívánám L-tryptophanu. Potlačuje rozvoj stresových reakcí a pomáhá překonat abstinenční příznaky související s ukončením užívání návykových látek. Pravidelné i dlouhodobé užívání tryptofanu je zdravotně naprosto bezpečné, nicméně bych jeho maximální denní dávku omezila na 1000 mg.

Využitelnost tryptofanu lze posílit současným užíváním vitamínu B6, který působí jako koenzym jeho přeměny na serotonin. Vitamín B6 (pyridoxin) hraje významnou roli při spolupůsobení více enzymů, které se podílejí na štěpení a využití energie ze sacharidů, tuků a bílkovin. Pomáhá také při uvolnění zásob cukrů v játrech a svalech a jejich přeměnu na energii. Je důležitý pro zdravou kůži a dobré trávení. Napomáhá vstřebávání hořčíku.

Kozlík lékařský je oblíbená bylina, která je užívaná při nervových chorobách, jako jsou úzkost a poruchy spánku. Lékaři v čínské medicíně ji používají při úrazech, chřipce a revmatismu. Podporuje spánek bez nepříjemných vedlejších účinků běžných léků. Zkracuje dobu usínání a zlepšuje kvalitu spánku. Lze říci, že působí obdobně, jako malé dávky léků na spaní. Jsou známy jeho pozitivní účinky proti strachu, depresím a křečím. Snižuje krevní tlak a mírně snižuje bolest.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Sebeláska

Chcete lepší práci, báječného partnera a zažít pocit opravdového štěstí? více

TOP DOMOV

Lyžování dětí

Chystáte se s dětmi poprvé na lyže? Jak na to, aby bylo učení zábavou více

TOP CESTOVÁNÍ

Zimní království

Zasněžená Dolní Morava má otevřené brány pro milovníky jiskřivě bílých výhledů více

TOP GURMÁN

Zdravá strava

Se začátkem nového roku vám přinášíme několik účinných zásad, více

TOP SPOLEČNOST

Chirurg influencerem

Sociální sítě jsou v dnešní době jedním z nejvýznamnějších komunikačních kanálů, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více