Proč ženy po třicítce tloustnou?

Text: Šárka Simonidesová
18. prosince 2020 | 09:00

Necítíte se poslední dobou ve svém těle? Nepochopitelně přibíráte na váze, i když jíte stále stejně, vyváženě a dokonce až dietně? Možná jsou příčiny tam, kde byste je zatím nečekaly – v hormonech. Ty v těle odpovídají za spoustu psychických i fyzických pochodů. Regulují tělesný růst a vývoj, libido a rozmnožování, metabolismus i to, jakou máme zrovna náladu.

hormonalni_mezniky_1_PZ.jpg hormonalni_mezniky_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Narušení biochemické harmonie může být základem řady zdravotních potíží od podrážděnosti po chronickou únavu nebo tloustnutí. Hormonální systém ženy je zkrátka křehká nádoba a je třeba se o ni náležitě starat ve všech fázích života.

V životě ženy se objevuje několik období, které jsou co do udržení hormonální rovnováhy náročnější. Těhotenství a kojení, to jsou hotové hormonální horské dráhy! A co teprve menopauza, ta může být pro mnohé opravdovou zkouškou! Naši snahu navíc zhoršuje fakt, že žijeme v prostředí a jíme jídlo, které je znečištěné látkami narušující přirozenou tvorbu našich hormonů.

Jako lektorka hormonální jógové terapie na svých kurzech pravidelně setkávám s ženami všech věkových kategorií, které řeší nejrůznější symptomy hormonální nerovnováhy. Nezáleží totiž na věku, o svůj křehký vnitřní systém bychom se měli starat v každém období života. Následujícím článkem chci ukázat, jak může být hormonální jógová terapie užitečná opravdu v každé životní fázi.

Zrození vnitřní ženy v divokém proudu hormonů
Přirozené hormonální procesy v ženském těle začínají už v pubertě. Je to období plné výkyvů nálad a problémů s pletí. Startuje také menstruační cyklus, který mladou ženu proměňuje až čtyřikrát do měsíce! Uvědomění si těchto změn a naladění se na svoji cykličnost je prvním krokem ke zrození opravdové ženy, která zná svoje přednosti, potřeby i stinné stránky a umí je přijmout a náležitě si jich vážit.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Co je štěstí?

V životě to ani jinak nejde. Čekají nás náročné SCHŮZKY s klienty, AKTIVITY, více

TOP DOMOV

Cesta k úspěchu

Jako lektorka a konzultantka se profesně věnuji metodě více

TOP GURMÁN

Zdravá strava

Se začátkem nového roku vám přinášíme několik účinných zásad, více

TOP SPOLEČNOST

Chirurg influencerem

Sociální sítě jsou v dnešní době jedním z nejvýznamnějších komunikačních kanálů, více

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více