Relaxujte díky hořčíku

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Optimální denní přísun hořčíku činní cca 300 mg, což je poměrně velké množství. Proto je často nezbytné jej doplňovat prostřednictvím doplňků stravy. Z hlediska snadného vstřebávání je ideální dodávat tento minerál prostřednictvím nápoje, jako je například Calm Magnesium. Jde o hořčíkový nápoj v prášku, který byl vyvinutý předním odborníkem na výživu Peterem Gillhamem a stal se nejprodávanějším doplňkem Magnesia v mnoha zemích. Představuje patentovaný postup, který přináší nejvstřebatelnější, nejefektivnější a rychle účinkující hořčík do těla. „Calm Magnesium je ve formě citronanu hořečnatého v iontové podobě s vyváženým pH, naše tělo jej velice snadno vstřebává na rozdíl od jiných „levnějších“ forem hořčíku. Proto je ulevující účinek téměř okamžitý,“ popisuje své zkušenosti s Calm Magnesiem instruktor běhání Josef Šverma.

Jak vlastně hořčík v těle funguje?

„Představte si, že při každé aktivitě se naše buňky mění. Když se buňka svalu stáhne a sval se napne, tak do buňky vchází vápník a ona se tak dostává do aktivního stavu. Aby se buňka mohla uvolnit a dostat do klidového stavu, je potřeba hořčík, který vytlačí vápník z buňky ven,“ vysvětluje Josef Šverma.

Pokud máme v těle nedostatek hořčíku, tak vlastně dochází k neustálé stimulaci buněk vápníkem, tedy nedojde k jejich žádoucímu uvolnění. Na tomto mechanismu si lze snadno představit právě projevy křečí, mravenčení, tiků, nespavosti, podrážděnosti či napětí.

1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více

TOP DOMOV

Dveřní kování

Odpovídá Kristina Boda, ředitelka firmy Cobra, největšího českého více

TOP GURMÁN

Léto plnými doušky

Je libo skvělý letní drink? Navoďte si i v pohodlí domova tu pravou dovolenkovou více

TOP SPOLEČNOST

Anna Ježková

Rozhovor s Annou Ježkovou, zakladatelkou centra RoSa. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více