Slzy, střeva i brzlík chrání tělo před viry

Text: Prima Žena
18. listopadu 2020 | 09:00

Imunitní systém je v dnešních dnech jedním z nejskloňovanějších výrazů. Proč je imunita tak důležitá a jak nás chrání proti bakteriím a virům? Co je součástí imunitního systému a co ho oslabuje? Jak podpořit obranyschopnost, abychom se vyhnuli nemocem? Na tyto otázky odpoví komentář celostního lékaře Bohumila Ždichynce.

chrante_telo_pred_viry_1_PZ.jpg chrante_telo_pred_viry_2_PZ.jpg chrante_telo_pred_viry_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Imunita je varovný systém, který rozpoznává rozdíl mezi buňkami našeho těla a cizími buňkami. Když rozpozná vetřelce, pak pomáhá tělu škodlivé buňky ničit. Ve chvíli, kdy je imunitní systém v dobré kondici, tak jeho správné fungování nepoznáme a nezjistíme, že nás každý den chrání proti virům a bakteriím. Jeho význam pocítíme v případě, kdy není s imunitou něco v pořádku a my se opakovaně potýkáme s náporem nemocí.

První linie v obraně proti virům
Aby viry či bakterie pronikly do našeho těla, musejí nejdříve překonat mnohé bariéry. První účinnou zábranou proti škodlivinám je kůže. V místech kde nás kůže nechrání, pak tuto funkci přebírají slzy, sliny a hlen, které mají antibakteriální účinky a mohou zničit choroboplodné zárodky. Díky této první linii v obraně proti virům a bakteriím je většina škodlivých buněk zachycena a nedostane se do krve. Tuto ochranu lze podpořit například důkladným mytím rukou, nošením roušky nebo větráním ve vytopených místnostech, aby nedocházelo k vysušování sliznic.

Klíčem k imunitě jsou zdravá střeva
Ve chvíli, kdy bakterie či viry již proniknou do těla, pak jsou tím nejvýznamnějším ochranným orgánem střeva. Ve střevech se totiž nachází 70 % buněk imunitního systému a představují tak nejčastější bojiště, kde jsou bakterie a viry napadány a ničeny. Pro správnou imunitu je proto důležitý dobrá kondice celého trávicího systému. Jeho funkci podpoří vyvážený jídelníček s dostatkem vlákniny i pravidelný pohyb. Do stravy lze zařadit i kvalitní doplňky stravy na podporu obranyschopnosti jako například Immun44 s obsahem komplexní směsi takzvaných polyfenolů, které slouží k zásobování imunitního metabolismu.


« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP DOMOV

Boho styl

Už léta bydlíte, domov máte zařízený, ale rádi byste ho oživili trochou bohémské více

TOP GURMÁN

Tvarohový mls

Značka Míša expanduje z mrazáku do lednice a uvádí na trh chlazený dezer více

TOP SPOLEČNOST

Ondřej Dobiáš

Profesionální fotograf Ondřej Dobiáš se fotografování věnuje již více jak dvacet let. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více