Tipy na odvodnění

Text: Prima Žena
12. června 2019 | 12:00

Pocit těžkých nohou, napjatá kůže na břiše, ruce a nohy, jejichž objem se zdánlivě zdvojnásobil… Nic o co, bychom v létě stáli. Jenže i tak se může projevovat voda, kterou organismus vlivem nejrůznějších okolností zbytečně zadržuje. Podpořte proto správné hospodaření s vodou - třeba i díky našim tipům.

tipy_na_odvodneni_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Pitný režim je základ
I když vaše tělo vodu zbytečně zadržuje, dodržujte pitný režim a z obvyklého množství příliš neubírejte. Zaměřte se spíše na to, co pijete. Ideální je čistá voda, nepřehánějte to se sycenými nápoji, natožpak s těmi slazenými. U kávy platí, že si ji můžete dopřát na chuť, nikoli na žízeň. 

Podpořte ledviny
Často doporučované 2 litry denně vypitých tekutin jsou užitečné pro představu. Optimální množství však záleží na řadě faktorů včetně vzrůstu, váhy a fyzické aktivity. Zatímco někomu tak stačí 1,5 l, pro jiného bude ideál kolem 2,5.  Hlavní je pít průběžně a v menších dávkách. Pokud celý den nestíháte a večer rychle „splníte limit“, zbytečně zatížíte ledviny. Pokud chcete ledviny naopak podpořit, zkuste do jídelníčku zařadit fazole, kořenovou zeleninu, pohanku, jáhly, rýže a kysané zelí. Pod kontrolou mějte množství sodíku, jehož zdrojem je i kuchyňská sůl.

Vsaďte na bylinky
K odvodnění se hodí i bylinky. „Oblíbené jsou ve formě čaje, který si připravte nejlépe dvakrát denně, a to ráno a brzy odpoledne. Popíjejte je na lačno nebo mezi jídly. Skvělý čaj připravíte ze směsi obsahující po 30 g sušené břízy, kopřivy a svízele a 10 g sušených sedmikrásek. Čajovou lžičku směsi zalijte vroucí vodou a nechte asi 15 minut louhovat. Poté zceďte,“ radí bylinkářka Hana Jánská. Výborně se hodí i kombinace jalovec, kopřiva, petržel a bříza. Tu si můžete dopřát ve formě tobolek, a to díky doplňku stravy Liftea Bylinky na odvodění forte. Pořídit ho můžete za 149 Kč (balení 30 tobolek). Více na www.zdravi-liftea.cz. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více

TOP DOMOV

Dospívající děti

Na sebedůvěru dětí mají od počátku zásadní vliv matka s otcem. více

TOP SPOLEČNOST

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více