Tipy na odvodnění

Text: Prima Žena
12. června 2019 | 12:00

Pocit těžkých nohou, napjatá kůže na břiše, ruce a nohy, jejichž objem se zdánlivě zdvojnásobil… Nic o co, bychom v létě stáli. Jenže i tak se může projevovat voda, kterou organismus vlivem nejrůznějších okolností zbytečně zadržuje. Podpořte proto správné hospodaření s vodou - třeba i díky našim tipům.

tipy_na_odvodneni_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Pitný režim je základ
I když vaše tělo vodu zbytečně zadržuje, dodržujte pitný režim a z obvyklého množství příliš neubírejte. Zaměřte se spíše na to, co pijete. Ideální je čistá voda, nepřehánějte to se sycenými nápoji, natožpak s těmi slazenými. U kávy platí, že si ji můžete dopřát na chuť, nikoli na žízeň. 

Podpořte ledviny
Často doporučované 2 litry denně vypitých tekutin jsou užitečné pro představu. Optimální množství však záleží na řadě faktorů včetně vzrůstu, váhy a fyzické aktivity. Zatímco někomu tak stačí 1,5 l, pro jiného bude ideál kolem 2,5.  Hlavní je pít průběžně a v menších dávkách. Pokud celý den nestíháte a večer rychle „splníte limit“, zbytečně zatížíte ledviny. Pokud chcete ledviny naopak podpořit, zkuste do jídelníčku zařadit fazole, kořenovou zeleninu, pohanku, jáhly, rýže a kysané zelí. Pod kontrolou mějte množství sodíku, jehož zdrojem je i kuchyňská sůl.

Vsaďte na bylinky
K odvodnění se hodí i bylinky. „Oblíbené jsou ve formě čaje, který si připravte nejlépe dvakrát denně, a to ráno a brzy odpoledne. Popíjejte je na lačno nebo mezi jídly. Skvělý čaj připravíte ze směsi obsahující po 30 g sušené břízy, kopřivy a svízele a 10 g sušených sedmikrásek. Čajovou lžičku směsi zalijte vroucí vodou a nechte asi 15 minut louhovat. Poté zceďte,“ radí bylinkářka Hana Jánská. Výborně se hodí i kombinace jalovec, kopřiva, petržel a bříza. Tu si můžete dopřát ve formě tobolek, a to díky doplňku stravy Liftea Bylinky na odvodění forte. Pořídit ho můžete za 149 Kč (balení 30 tobolek). Více na www.zdravi-liftea.cz. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Benefity přátelství

Také jste si všimla, jak se životní tempo stále zrychluje? Je těžké této tendenci více

TOP DOMOV

Zahrada na balkoně

Také každé léto obdivujete rozkvetlé balkony vašich sousedů, ale sami si více

TOP CESTOVÁNÍ

Villa Memories

Zážitky, společně strávený čas, radost a odpočinek - to jsou základní ingredience každého více

TOP GURMÁN

Chutě na uzdě

Při otázce, co vás při jídle uspokojí, asi bez váhání odpovíte, že pokud se dosyta najíte více

TOP SPOLEČNOST

Stratující projekt

Startující projekt zaměřený na podporu osvěty o atopické dermatitidě upozorňuje více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více