Tipy na odvodnění

Text: Prima Žena
12. června 2019 | 12:00

Pocit těžkých nohou, napjatá kůže na břiše, ruce a nohy, jejichž objem se zdánlivě zdvojnásobil… Nic o co, bychom v létě stáli. Jenže i tak se může projevovat voda, kterou organismus vlivem nejrůznějších okolností zbytečně zadržuje. Podpořte proto správné hospodaření s vodou - třeba i díky našim tipům.

tipy_na_odvodneni_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Pitný režim je základ
I když vaše tělo vodu zbytečně zadržuje, dodržujte pitný režim a z obvyklého množství příliš neubírejte. Zaměřte se spíše na to, co pijete. Ideální je čistá voda, nepřehánějte to se sycenými nápoji, natožpak s těmi slazenými. U kávy platí, že si ji můžete dopřát na chuť, nikoli na žízeň. 

Podpořte ledviny
Často doporučované 2 litry denně vypitých tekutin jsou užitečné pro představu. Optimální množství však záleží na řadě faktorů včetně vzrůstu, váhy a fyzické aktivity. Zatímco někomu tak stačí 1,5 l, pro jiného bude ideál kolem 2,5.  Hlavní je pít průběžně a v menších dávkách. Pokud celý den nestíháte a večer rychle „splníte limit“, zbytečně zatížíte ledviny. Pokud chcete ledviny naopak podpořit, zkuste do jídelníčku zařadit fazole, kořenovou zeleninu, pohanku, jáhly, rýže a kysané zelí. Pod kontrolou mějte množství sodíku, jehož zdrojem je i kuchyňská sůl.

Vsaďte na bylinky
K odvodnění se hodí i bylinky. „Oblíbené jsou ve formě čaje, který si připravte nejlépe dvakrát denně, a to ráno a brzy odpoledne. Popíjejte je na lačno nebo mezi jídly. Skvělý čaj připravíte ze směsi obsahující po 30 g sušené břízy, kopřivy a svízele a 10 g sušených sedmikrásek. Čajovou lžičku směsi zalijte vroucí vodou a nechte asi 15 minut louhovat. Poté zceďte,“ radí bylinkářka Hana Jánská. Výborně se hodí i kombinace jalovec, kopřiva, petržel a bříza. Tu si můžete dopřát ve formě tobolek, a to díky doplňku stravy Liftea Bylinky na odvodění forte. Pořídit ho můžete za 149 Kč (balení 30 tobolek). Více na www.zdravi-liftea.cz. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Sex ve vyším věku

Ačkoliv četné průzkumy naznačují, že sexuální aktivita lidí pokračuje i ve vyšším věku, více

TOP DOMOV

Kožešina do postele

Obchod Fell Shop, dovozce kožešinových výrobků tradiční rakouské značky Fellhof více

TOP CESTOVÁNÍ

Vysněná dovolená

Češi jsou známí svou spořivostí, úspory si v Česku tvoří většina domácností. Z průzkumu více

TOP GURMÁN

Tvarohový koláč

Máte doma přebytky ovoce a nestíháte je jíst? Co takhle si jeho lahodnou chuť více

TOP SPOLEČNOST

Festival Evolution

Přijďte si užít víkend plný dobrého a zdravého jídla, přírodní kosmetiky, ekologických více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více

Chytré řešení

Řešíte, jak rozdělit větší prostory bez stavebních úprav? Zajímavou variantou více