Vody tak akorát

Text: Prima Žena
10. července 2019 | 15:00

Teplota venku stoupá, a tak věnujeme hodně pozornosti doplnění tekutin. Neméně důležité však je podpořit náš organismus, aby s nimi dobře hospodařil, a to včetně vylučování. Protože se asi všichni chceme cítit v letních šatech dobře, přinášíme vám pár tipů, jak si i parné dny užít s pocitem lehkosti bez zbytečně zadržované vody.

vody_tak_akorat_1_PZ.png

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Nepřestávejte pít
Uznáváme, že rada dodržovat pitný režim ve chvíli, kdy máte vody až dost, se zdá být zvláštní. Je to ale opravdu tak. Právě nedostatečný příjem tekutin může naopak vést k tomu, že je bude vaše tělo ještě více zadržovat. Jejich příjem tedy neomezujte, ale zkuste změnit složení a pijte hlavně čistou vodu. 

Sodík pod kontrolou
Prvkem, který může souviset se zadržováním vody v tkáních mimo buňky, je sodík. Jeho nejvýznamnějším zdrojem je chlorid sodný, tedy kuchyňská sůl. Při zbytečném zadržování vody v těle je proto dobré sledovat obsah tohoto prvku v potravinách. Nejde přitom jen o ty, které jsou slanou chutí proslulé. Sůl je totiž velmi častým konzervantem, a tak může být vysoký obsah sodíku například ve sterilované zelenině, zatímco čerstvá zelenina má, pokud jde o obsah sodíku, často nízké hodnoty. Cílem ale není sodík ze stravy vynechat, protože se zároveň jedná o prvek, který je pro naše tělo nepostradatelný. Jen v tomto případě platí okřídlené „všeho s mírou“.

Rozchodit a nohy nahoru
Užitečným pomocníkem je i v tomto případě pravidelný pohyb, který mimo jiné podporuje látkovou výměnu a krevní oběh. Máte-li pocit těžkých nohou, dopřejte si třeba po procházce pověstné „nohy nahoru“. Stačí i malé vyvýšení, kdy si nohy podložíte například menší srolovanou dekou.

Náš tip: inspirace z přírody
Ke správnému vylučování vody z organismu přispívají i některé bylinky. Patří k nim například kopřiva dvoudomá, která podporuje normální činnost ledvin a celkové osvěžení těla, nebo jalovec obecný mající příznivý vliv i na přirozenou obranyschopnost organismu a na normální trávení. Snadno si je můžete dopřát například ve formě doplňku stravy, v němž mohou být obsaženy spolu s dalšími tělu prospěšnými bylinami.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Puberta u dětí

Jak říká Marek Eben, díky pubertě rodiče unesou to, že jejich potomci jednou více

TOP DOMOV

Údržbou kotle

Každoroční údržba nás může ušetřit jak nepříjemných překvapení s příchodem zimy více

TOP CESTOVÁNÍ

Zimmí dovolená

Přes den brázdit sjezdovky či běžkařské stopy, pak zaplout do vyhřátého bazénu, více

TOP GURMÁN

Česneková pomazánka

Obecný názor většiny lidí je, že se při redukci váhy trápíte hlady více

TOP SPOLEČNOST

Veletrh For Toys

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR GAMES, FOR BABIES a BIOSTYL-ECOWORLD, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více