Vody tak akorát

Text: Prima Žena
10. července 2019 | 15:00

Teplota venku stoupá, a tak věnujeme hodně pozornosti doplnění tekutin. Neméně důležité však je podpořit náš organismus, aby s nimi dobře hospodařil, a to včetně vylučování. Protože se asi všichni chceme cítit v letních šatech dobře, přinášíme vám pár tipů, jak si i parné dny užít s pocitem lehkosti bez zbytečně zadržované vody.

vody_tak_akorat_1_PZ.png

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Nepřestávejte pít
Uznáváme, že rada dodržovat pitný režim ve chvíli, kdy máte vody až dost, se zdá být zvláštní. Je to ale opravdu tak. Právě nedostatečný příjem tekutin může naopak vést k tomu, že je bude vaše tělo ještě více zadržovat. Jejich příjem tedy neomezujte, ale zkuste změnit složení a pijte hlavně čistou vodu. 

Sodík pod kontrolou
Prvkem, který může souviset se zadržováním vody v tkáních mimo buňky, je sodík. Jeho nejvýznamnějším zdrojem je chlorid sodný, tedy kuchyňská sůl. Při zbytečném zadržování vody v těle je proto dobré sledovat obsah tohoto prvku v potravinách. Nejde přitom jen o ty, které jsou slanou chutí proslulé. Sůl je totiž velmi častým konzervantem, a tak může být vysoký obsah sodíku například ve sterilované zelenině, zatímco čerstvá zelenina má, pokud jde o obsah sodíku, často nízké hodnoty. Cílem ale není sodík ze stravy vynechat, protože se zároveň jedná o prvek, který je pro naše tělo nepostradatelný. Jen v tomto případě platí okřídlené „všeho s mírou“.

Rozchodit a nohy nahoru
Užitečným pomocníkem je i v tomto případě pravidelný pohyb, který mimo jiné podporuje látkovou výměnu a krevní oběh. Máte-li pocit těžkých nohou, dopřejte si třeba po procházce pověstné „nohy nahoru“. Stačí i malé vyvýšení, kdy si nohy podložíte například menší srolovanou dekou.

Náš tip: inspirace z přírody
Ke správnému vylučování vody z organismu přispívají i některé bylinky. Patří k nim například kopřiva dvoudomá, která podporuje normální činnost ledvin a celkové osvěžení těla, nebo jalovec obecný mající příznivý vliv i na přirozenou obranyschopnost organismu a na normální trávení. Snadno si je můžete dopřát například ve formě doplňku stravy, v němž mohou být obsaženy spolu s dalšími tělu prospěšnými bylinami.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Závislost doby

…i 10 minut bez telefonu pro mnohé znamená stres více

TOP DOMOV

Zdravý trávník

Zelený koberec, po kterém je radost se procházet si přeje každý majitel rodinného domu, více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená na horách

Rozhodli jste se strávit dovolenou v Čechách a hledáte místo, kde spojuje relaxace více

TOP GURMÁN

Eko Mixit

Namíchat si své vlastní müsli a k tomu si vybrat krásný tubus, který více

TOP SPOLEČNOST

Stezka v oblacich

Naplánujte si pro sebe a svou rodinu prázdniny plné neobvykle strávených chvil! více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Chytré řešení

Řešíte, jak rozdělit větší prostory bez stavebních úprav? Zajímavou variantou více