Vyčistěte své tělo

Text: Prima Žena
6. srpna 2018 | 15:00

Očista těla není jen pouhým módním výstřelkem, o kterém se teď často mluví, začít dávat tělo do kupy po zimě má svůj smysl. Vždyť se celé zimní období muselo bránit prochladnutí a kapénkovým infekcím, které jsou v této sezóně častější, bylo vystaveno většímu smogu a zabrat jsme mu dali i horami jídel a alkoholem, které jsme požívali na vánočních večírcích či na návštěvách u příbuzných. Proto naše orgány potřebují, abychom jim s očistou pomohli.

vycistete_si_sve_telo_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Detoxikace představuje účinné odstranění toxické látky nebo snížení jejího škodlivého účinku na bezpečnou úroveň, která neohrožuje zdraví. Onemocnění organismu mohou vyvolat nejen mikroorganismy (bakterie, viry) a parazité, ale v neposlední řadě i toxiny z potravy a endotoxiny vznikající v organismu při poruchách látkové výměny,“ vysvětluje MUDr. B. Ždichynec, CSc.

Jak tělo ohrožují toxiny?
Toxiny se do našeho těla dostávají mnoha způsoby – dýcháme je z ovzduší (a v zimě se ve městech hromadí více smogu), prochází skrze naši kůži a přijímáme je s jídlem. Je těžké se jim ubránit – v současné době se při pěstování plodin používají chemické látky, potraviny jsou zpracovávány průmyslově, do jídla jsou přidávána různá aditiva… K tomu připočtěte naši poněkud jednotvárnou stravu, nevhodné stravovací návyky a nezdravý způsob tepelné přípravy jídel, náš uspěchaný způsob života a obecně nedostatek pohybu…

Proto v těle probíhá neustálá přirozená detoxikace, na níž se podílí především tři orgány: střeva, játra a ledviny. Právě tady dochází k třídění látek, které tělo pro svou správnou funkci potřebuje, od těch, které je třeba z těla co nejdříve vyloučit. Jedná se o mimořádně výkonné pracanty, vždyť třeba játra přijmou každou minutu asi 1,5 litru krve na pročištění. Jenže jestliže na své tělo nebereme ohledy a přetěžujeme ho, unavené orgány přestanou fungovat tak, jak by měly, což se pochopitelně odrazí na našem zdraví: v důsledku selhávání činnosti detoxikačních orgánů vznikají závažné metabolické choroby či srdečně-cévní a nádorová onemocnění.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Vzestupy a pády

Každý vztah má své vzestupy a pády, ale existují obecné signály, více

TOP DOMOV

Vaše bonusy

Plánování mateřství patří mezi základní a naprosto běžné součásti života. více

TOP GURMÁN

Zdravý životní styl

Možná se vám někdy do rukou dostaly články o tom, jak zhoršená ekonomická situace více

TOP SPOLEČNOST

Divadelní romantika

Úspěšná divadelní představení se nemusí nutně pojit pouze s velkými scénami. více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Novinka od Lenova

Ochladilo se, napadl první sníh, na náměstích se po roce znovu objevilo spoustu více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více