Vyčistěte své tělo

Text: Prima Žena
6. srpna 2018 | 15:00

Očista těla není jen pouhým módním výstřelkem, o kterém se teď často mluví, začít dávat tělo do kupy po zimě má svůj smysl. Vždyť se celé zimní období muselo bránit prochladnutí a kapénkovým infekcím, které jsou v této sezóně častější, bylo vystaveno většímu smogu a zabrat jsme mu dali i horami jídel a alkoholem, které jsme požívali na vánočních večírcích či na návštěvách u příbuzných. Proto naše orgány potřebují, abychom jim s očistou pomohli.

vycistete_si_sve_telo_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Detoxikace představuje účinné odstranění toxické látky nebo snížení jejího škodlivého účinku na bezpečnou úroveň, která neohrožuje zdraví. Onemocnění organismu mohou vyvolat nejen mikroorganismy (bakterie, viry) a parazité, ale v neposlední řadě i toxiny z potravy a endotoxiny vznikající v organismu při poruchách látkové výměny,“ vysvětluje MUDr. B. Ždichynec, CSc.

Jak tělo ohrožují toxiny?
Toxiny se do našeho těla dostávají mnoha způsoby – dýcháme je z ovzduší (a v zimě se ve městech hromadí více smogu), prochází skrze naši kůži a přijímáme je s jídlem. Je těžké se jim ubránit – v současné době se při pěstování plodin používají chemické látky, potraviny jsou zpracovávány průmyslově, do jídla jsou přidávána různá aditiva… K tomu připočtěte naši poněkud jednotvárnou stravu, nevhodné stravovací návyky a nezdravý způsob tepelné přípravy jídel, náš uspěchaný způsob života a obecně nedostatek pohybu…

Proto v těle probíhá neustálá přirozená detoxikace, na níž se podílí především tři orgány: střeva, játra a ledviny. Právě tady dochází k třídění látek, které tělo pro svou správnou funkci potřebuje, od těch, které je třeba z těla co nejdříve vyloučit. Jedná se o mimořádně výkonné pracanty, vždyť třeba játra přijmou každou minutu asi 1,5 litru krve na pročištění. Jenže jestliže na své tělo nebereme ohledy a přetěžujeme ho, unavené orgány přestanou fungovat tak, jak by měly, což se pochopitelně odrazí na našem zdraví: v důsledku selhávání činnosti detoxikačních orgánů vznikají závažné metabolické choroby či srdečně-cévní a nádorová onemocnění.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Sexuální dominance

Líbí se vám představa, že svého partnera přivážete k posteli a budete si s ním hrát? více

TOP DOMOV

Geniální čistota

WC Rimfree® anebo toaletní mísa bez splachovacího kruhu představuje více

TOP CESTOVÁNÍ

Elixír mládí

Novodobý elixír mládí či pramen lásky? Objevte skrytý potenciál sirovodíku. více

TOP GURMÁN

Olomoucké tvarůžky

Tak jako se po čase vrací móda, tak se na výsluní popularity pohybují i potraviny. více

TOP SPOLEČNOST

Krásná a zdravá

Holešovické výstaviště ožije na začátku listopadu v rytmu krásy, více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Vaše vášeň

Odvážná. Nekompromisní. Svá. Přivítejte novou ovocně-květinovou více

Podzimní nachlazení

Venku se začíná prudce měnit počasí. Ráno je poměrně chladno více