Vyčistěte své tělo

Text: Prima Žena
6. srpna 2018 | 15:00

Očista těla není jen pouhým módním výstřelkem, o kterém se teď často mluví, začít dávat tělo do kupy po zimě má svůj smysl. Vždyť se celé zimní období muselo bránit prochladnutí a kapénkovým infekcím, které jsou v této sezóně častější, bylo vystaveno většímu smogu a zabrat jsme mu dali i horami jídel a alkoholem, které jsme požívali na vánočních večírcích či na návštěvách u příbuzných. Proto naše orgány potřebují, abychom jim s očistou pomohli.

vycistete_si_sve_telo_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Detoxikace představuje účinné odstranění toxické látky nebo snížení jejího škodlivého účinku na bezpečnou úroveň, která neohrožuje zdraví. Onemocnění organismu mohou vyvolat nejen mikroorganismy (bakterie, viry) a parazité, ale v neposlední řadě i toxiny z potravy a endotoxiny vznikající v organismu při poruchách látkové výměny,“ vysvětluje MUDr. B. Ždichynec, CSc.

Jak tělo ohrožují toxiny?
Toxiny se do našeho těla dostávají mnoha způsoby – dýcháme je z ovzduší (a v zimě se ve městech hromadí více smogu), prochází skrze naši kůži a přijímáme je s jídlem. Je těžké se jim ubránit – v současné době se při pěstování plodin používají chemické látky, potraviny jsou zpracovávány průmyslově, do jídla jsou přidávána různá aditiva… K tomu připočtěte naši poněkud jednotvárnou stravu, nevhodné stravovací návyky a nezdravý způsob tepelné přípravy jídel, náš uspěchaný způsob života a obecně nedostatek pohybu…

Proto v těle probíhá neustálá přirozená detoxikace, na níž se podílí především tři orgány: střeva, játra a ledviny. Právě tady dochází k třídění látek, které tělo pro svou správnou funkci potřebuje, od těch, které je třeba z těla co nejdříve vyloučit. Jedná se o mimořádně výkonné pracanty, vždyť třeba játra přijmou každou minutu asi 1,5 litru krve na pročištění. Jenže jestliže na své tělo nebereme ohledy a přetěžujeme ho, unavené orgány přestanou fungovat tak, jak by měly, což se pochopitelně odrazí na našem zdraví: v důsledku selhávání činnosti detoxikačních orgánů vznikají závažné metabolické choroby či srdečně-cévní a nádorová onemocnění.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Mluvte s dětmi

Přísloví „mlčeti zlato“, neplatí vždy. Trvale „tichá domácnost“ je přesto více

TOP DOMOV

Přívěs za auto

Přívěsné vozíky za automobil mohou být pomocníkem nejen zahrádkářům, více

TOP CESTOVÁNÍ

Maďarský wellness

Kromě toho, že v Maďarsku najdete jedny z nejstarších historických památek více

TOP GURMÁN

Darujte Kmotra

I v letošním roce jsme pro naše zákazníky připravily tradiční výrobky více

TOP SPOLEČNOST

Galerie Mulier

V sobotu 8.12.2018 proběhne v Krhanicích otevření Galerii vypínačů a zásuvek Mulier. více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

Novinka od Lenova

Ochladilo se, napadl první sníh, na náměstích se po roce znovu objevilo spoustu více