Vyčistěte své tělo

Text: Prima Žena
6. srpna 2018 | 15:00

Očista těla není jen pouhým módním výstřelkem, o kterém se teď často mluví, začít dávat tělo do kupy po zimě má svůj smysl. Vždyť se celé zimní období muselo bránit prochladnutí a kapénkovým infekcím, které jsou v této sezóně častější, bylo vystaveno většímu smogu a zabrat jsme mu dali i horami jídel a alkoholem, které jsme požívali na vánočních večírcích či na návštěvách u příbuzných. Proto naše orgány potřebují, abychom jim s očistou pomohli.

vycistete_si_sve_telo_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Detoxikace představuje účinné odstranění toxické látky nebo snížení jejího škodlivého účinku na bezpečnou úroveň, která neohrožuje zdraví. Onemocnění organismu mohou vyvolat nejen mikroorganismy (bakterie, viry) a parazité, ale v neposlední řadě i toxiny z potravy a endotoxiny vznikající v organismu při poruchách látkové výměny,“ vysvětluje MUDr. B. Ždichynec, CSc.

Jak tělo ohrožují toxiny?
Toxiny se do našeho těla dostávají mnoha způsoby – dýcháme je z ovzduší (a v zimě se ve městech hromadí více smogu), prochází skrze naši kůži a přijímáme je s jídlem. Je těžké se jim ubránit – v současné době se při pěstování plodin používají chemické látky, potraviny jsou zpracovávány průmyslově, do jídla jsou přidávána různá aditiva… K tomu připočtěte naši poněkud jednotvárnou stravu, nevhodné stravovací návyky a nezdravý způsob tepelné přípravy jídel, náš uspěchaný způsob života a obecně nedostatek pohybu…

Proto v těle probíhá neustálá přirozená detoxikace, na níž se podílí především tři orgány: střeva, játra a ledviny. Právě tady dochází k třídění látek, které tělo pro svou správnou funkci potřebuje, od těch, které je třeba z těla co nejdříve vyloučit. Jedná se o mimořádně výkonné pracanty, vždyť třeba játra přijmou každou minutu asi 1,5 litru krve na pročištění. Jenže jestliže na své tělo nebereme ohledy a přetěžujeme ho, unavené orgány přestanou fungovat tak, jak by měly, což se pochopitelně odrazí na našem zdraví: v důsledku selhávání činnosti detoxikačních orgánů vznikají závažné metabolické choroby či srdečně-cévní a nádorová onemocnění.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Kamarádské peklo

Máte nejlepší kamarádku, která s vámi tráví spoustu času. více

TOP DOMOV

Útulné posezení

Co si vybavíte, když se řekne "léto"? Letní dovolenou a odpočinek někde na sluníčku? více

TOP CESTOVÁNÍ

Boutique hotely

Krásná příroda a spousta zážitků už dnes nejsou jediným požadavkem, více

TOP GURMÁN

UGO očista

Tento podzim budou mít účastníci programu UGO Očista poprvé šanci více

TOP SPOLEČNOST

Podzimní trendy

Podzimní trendy v účesech, líčení, módě i inspiraci pro nadcházející společenskou sezonu, více

Sex na usmířenou

V jedné chvíli se hádáte, křičíte na sebe, ale o pár vteřin později vás pohlcuje více

Svatební dekorace

Svatební den je pro většinu z nás jedním z nejvýznamnějších dnů v životě. více

Nejnovější trendy

Prestižní evropský veletrh EUROCUCINA se v letošním roce opět těšil obrovskému zájmu více