Žaludeční vřed? I vás může překvapit

Text: Prima Žena
8. října 2020 | 09:00

Nezdálo se mi, že se chovám výjimečně. Vlastně, když jsem před kolegyní někdy vzpomněla, že mě bolí břicho, vždy mávla rukou, že je to normální. Proto jsem tomu nikdy nepřipisovala větší význam.

zaludecni_vred_1_PZ.jpg zaludecni_vred_2_PZ.jpg zaludecni_vred_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Vyústilo to do kolapsu a silných bolestí, návštěvy urgentního příjmu a diagnózy, která mě nepotěšila. Dnes už vím, že podobným problémům jsem se mohla vyhnout. Toto je můj příběh o tom, jak mě překvapily žaludeční vředy.
 
Životní styl běžné třicátnice
Nikdy jsem neměla problém s trávením, ani s nadváhou. Mám sedavé zaměstnání, pracuji ve společnosti, která se zabývá logistikou a zásobováním. Přiznám se, že ráno nemám ve zvyku snídat, můj den začíná kávou v práci. Obědvám v restauracích. Nejhorší částí dne je pro mě večer - opadne ze mě pracovní stres, jsem doma a odpočívám. Tehdy se mi stane, že po večeři se při sledování seriálů zapomenu a sním tabulku čokolády, či balíček chipsů. Obvykle k tomu přidám i dvě-tři sklenice vína nebo pivo.
 
Pálení žáhy jsem vždy znala důvěrně. Pravidelně se u mě objevilo po každém pikantním jídle, nebo když jsem to přehnala se suchým Chardonnay. Postupně se objevovalo častěji, na pálení žáhy jsem se budila v noci a nevěděla jsem kvůli tomu spát. Řešila jsem to tabletkami na kyselinu a myslela si, že je to normální. Ale normální to nebylo.
 
Byl to první příznak budoucích problémů. Kromě toho jsem dva týdny z měsíce vypadala jako těhotná - nafouklé břicho jsem připisovala fázi menstruačního cyklu.
 
Skončila jsem na urgentním přijmu
Jak se jeden obyčejný večer dokáže změnit na velkou katastrofu. Z práce domů jsem přišla s křečemi v břiše. Doma jsem si chtěla odpočinout, ale usnout se mi nedařilo, bolesti se stupňovaly. Když neprošly ani po tabletce od bolesti, zavolala jsem na pohotovost. Můj popis příznaků vyhodnotili vážně, ačkoliv já se měla zájem jen poradit. Poslali ke mně domů sanitku. Na urgentním příjmu udělali rychlé vyšetření a diagnóza byla evidentní: žaludeční vřed!

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

On-line svět

Nezahnul vám, neměl MILENKU. Dokonce to není ani typ MUŽE, který by s vámi seděl více

TOP DOMOV

Účinná dezinfekce

Udržujte všechny svoje věci bez virů a bakterií během celého dne. více

TOP CESTOVÁNÍ

Zajímavosti Egypta

Po Tunisku, Dominikánské republice, Maledivách a Zanzibaru se českým turistům více

TOP GURMÁN

Podzimní polévky

Přišel podzim a s tím, jak stromy shazují listí, my oblékáme čím dál více vrstev. více

TOP SPOLEČNOST

Lucie Benešová

Kdo ji zná, ví, že tato herečka a představitelka Rózy ze seriálu Slunečná více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více