Známé neznámé úžasné dary přírody

Text: Pavla Kukalová
25. června 2013 | 12:00

Nenápadné lahvičky popsané latinskými názvy rostlin. Znáte je? Pocházejí ze staré dobré Anglie a existují už sedmdesát let. Nemluvě o tom, že jejich potenciál využívali lidé vlastně už za pohanských dob. Ale teprve v minulém století je pro svět skutečně objevil a popsal anglický lékař Edward Bach. K nám do Čech pronikají pomalu. Právě tak rychle, jak jsme ochotni vracet se zpět k přírodě a s její pomocí usilovat o navrácení zdraví a pohody. Jde nám to ztuha, ale v posledních letech se situace zlepšuje. Stále častěji volíme pro sebe a pro své děti přírodní způsoby léčby.

bachovky1.jpg bachovky2.jpg bachovky3.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Dnes už nikdo nepopírá, že mnoho tělesných potíží vyplývá ze špatného duševního rozpoložení. Člověk je jednotným spojením těla a mysli. A pokud nejsme v pohodě, někde se to dříve či později projeví. Slovo „harmonie“ je dnes už trochu profláknuté. Pravdou ale zůstává, že hodně tónů v našem životě je disharmonických a když se nesnažíme správně se „vyladit“ a tu harmonii hledat, docela jistě začneme strádat. Bachovy květové esence nám s oním vylaďováním pomohou. Představují jednoduchý a velmi účinný systém léčení, který ladí lidskou duši a tím léčí i tělo. Zaměřte se na své problémy duševní a nemyslete na svou nemoc. Vyhledejte pro sebe vhodnou esenci. A výsledek Vás může opravdu překvapit.

Nový pohled na svět

Co jsou Bachovy esence konkrétně? Jde o třicet osm květových esencí, připravených z planě rostoucích rostlin a stromů. Devětatřicátou esencí je Krizová esence (Rescue Remedy) složená. Bachovky se užívají proti všem negativním stavům mysli. A Bach si byl jistý, že špatný fyzický stav je jen důsledkem nerovnováhy mysli. Systém léčení je jednoduchý, úplný a jeho myšlenkou je uzdravování sebe samého. Esence dělíme do sedmi skupin podle jejich určení: strach, nejistota, nedostatek zájmu o současné události, osamělost, přecitlivělost na vlivy a myšlenky, beznaděj a malomyslnost, přílišná starost o ostatní. Všechny esence mohou být použity jako léky náladové. Některé jsou navíc ještě typové, tedy určené pro různé druhy osobností. Pomáhají nám vyrovnat se s tím, co nás trápí. Umožní nám nový pohled na sebe samé i svět kolem nás. Odkrývají to, kým skutečně jsme, a pomáhají nám hledat smysl a cíl naší cesty životem. Náš stav mohou ovlivnit pouze pozitivně. Není možné je předávkovat, nemají žádné vedlejší účinky, jsou čistě přírodní léčbou. Neublíží těhotným ženám a malým dětem. Nerozlišují. Z prostého důvodu – duševní trable prožívají děti i starci, muži i ženy, lidé pracující rukama i hlavou. Manažerky i jemné ženy v domácnosti, pečující o blaho svých zaměstnaných manželů. A dokonce i zvířata. Použití? Velmi jednoduché. Malá lahvička s kapátkem, kvalitní voda, do ní pár kapek esence a šup do tašky. Kapeme přímo na jazyk nebo do nápoje až do odeznění potíží. A dnes už máme k dispozici i komfortní sprej u Krizové esence.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Promiskuita?

Jsou sexuálně nestálé a rády střídají partnery. A co je na tom!? více

TOP DOMOV

Prosvětlený byt

Máte byt, ve kterém je málo světla? Je malý nebo má okna více

TOP CESTOVÁNÍ

Víno a turistika

Chcete poznat Znojemsko jako místo, kde vznikají vaše oblíbená vína? více

TOP GURMÁN

Víte co je dobré?

Představte si, že vcházíte do spižírny napěchované těmi nejlepšími více

TOP SPOLEČNOST

Síla vody

Síla vody je obdivuhodná, život dává, ale i bere. více

Podlehněte šperkům

Český eshop Bangles.cz upoutá snad každou ženu svými nádhernými šperky. více

Parfémový hit

Dá se ještě vůbec vylepšit bestseller jakým je bez pochyb vůně z řady Euphoria? více

Víte co je dobré?

Představte si, že vcházíte do spižírny napěchované těmi nejlepšími více