Známé neznámé úžasné dary přírody

Text: Pavla Kukalová
25. června 2013 | 12:00

Nenápadné lahvičky popsané latinskými názvy rostlin. Znáte je? Pocházejí ze staré dobré Anglie a existují už sedmdesát let. Nemluvě o tom, že jejich potenciál využívali lidé vlastně už za pohanských dob. Ale teprve v minulém století je pro svět skutečně objevil a popsal anglický lékař Edward Bach. K nám do Čech pronikají pomalu. Právě tak rychle, jak jsme ochotni vracet se zpět k přírodě a s její pomocí usilovat o navrácení zdraví a pohody. Jde nám to ztuha, ale v posledních letech se situace zlepšuje. Stále častěji volíme pro sebe a pro své děti přírodní způsoby léčby.

bachovky1.jpg bachovky2.jpg bachovky3.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Dnes už nikdo nepopírá, že mnoho tělesných potíží vyplývá ze špatného duševního rozpoložení. Člověk je jednotným spojením těla a mysli. A pokud nejsme v pohodě, někde se to dříve či později projeví. Slovo „harmonie“ je dnes už trochu profláknuté. Pravdou ale zůstává, že hodně tónů v našem životě je disharmonických a když se nesnažíme správně se „vyladit“ a tu harmonii hledat, docela jistě začneme strádat. Bachovy květové esence nám s oním vylaďováním pomohou. Představují jednoduchý a velmi účinný systém léčení, který ladí lidskou duši a tím léčí i tělo. Zaměřte se na své problémy duševní a nemyslete na svou nemoc. Vyhledejte pro sebe vhodnou esenci. A výsledek Vás může opravdu překvapit.

Nový pohled na svět

Co jsou Bachovy esence konkrétně? Jde o třicet osm květových esencí, připravených z planě rostoucích rostlin a stromů. Devětatřicátou esencí je Krizová esence (Rescue Remedy) složená. Bachovky se užívají proti všem negativním stavům mysli. A Bach si byl jistý, že špatný fyzický stav je jen důsledkem nerovnováhy mysli. Systém léčení je jednoduchý, úplný a jeho myšlenkou je uzdravování sebe samého. Esence dělíme do sedmi skupin podle jejich určení: strach, nejistota, nedostatek zájmu o současné události, osamělost, přecitlivělost na vlivy a myšlenky, beznaděj a malomyslnost, přílišná starost o ostatní. Všechny esence mohou být použity jako léky náladové. Některé jsou navíc ještě typové, tedy určené pro různé druhy osobností. Pomáhají nám vyrovnat se s tím, co nás trápí. Umožní nám nový pohled na sebe samé i svět kolem nás. Odkrývají to, kým skutečně jsme, a pomáhají nám hledat smysl a cíl naší cesty životem. Náš stav mohou ovlivnit pouze pozitivně. Není možné je předávkovat, nemají žádné vedlejší účinky, jsou čistě přírodní léčbou. Neublíží těhotným ženám a malým dětem. Nerozlišují. Z prostého důvodu – duševní trable prožívají děti i starci, muži i ženy, lidé pracující rukama i hlavou. Manažerky i jemné ženy v domácnosti, pečující o blaho svých zaměstnaných manželů. A dokonce i zvířata. Použití? Velmi jednoduché. Malá lahvička s kapátkem, kvalitní voda, do ní pár kapek esence a šup do tašky. Kapeme přímo na jazyk nebo do nápoje až do odeznění potíží. A dnes už máme k dispozici i komfortní sprej u Krizové esence.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Holčičí tajemství

Podle studie online seznamky Match se o sexu se svými kamarádkami baví více

TOP DOMOV

Přívěs za auto

Přívěsné vozíky za automobil mohou být pomocníkem nejen zahrádkářům, více

TOP CESTOVÁNÍ

Maďarský wellness

Kromě toho, že v Maďarsku najdete jedny z nejstarších historických památek více

TOP GURMÁN

Darujte Kmotra

I v letošním roce jsme pro naše zákazníky připravily tradiční výrobky více

TOP SPOLEČNOST

Veletrh FOR WOOD

Veletrh dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů FOR WOOD, více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Waterdrop

Odložte ponožky a kosmetiku na jinou příležitost a dejte letos přednost více

Novinka od Lenova

Ochladilo se, napadl první sníh, na náměstích se po roce znovu objevilo spoustu více