Zubní pasta a rakovina prsou?

Text: Prima Žena
1. října 2020 | 09:00

V souvislosti s naším zdravím je každá prevence důležitá a často nás doslova může zachránit. V případě rakoviny prsu pak můžeme známé tvrzení jen potvrdit. Tento druh karcinomu patří totiž v České republice k těm nejčastějším. Ročně se prokáže asi u sedmi tisíc žen. Zhruba u 90 % žen se rakovina prsu odhalí naštěstí včas, velkou roli hraje právě prevence.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Prevence by měla začít samovyšetřením prsu. Optimální je ji provádět jednou měsíčně, tedy zhruba tehdy, když vám dojde zubní pasta. I přesto, že prevence může zachránit život, na ni mnoho žen zapomíná. Na důležitost samovyšetření poukazuje v rámci kampaně značka zubních past Sensodyne spolu s neziskovou kampaní Loono. Už druhým rokem tak připomíná ženám, že samovyšetření prsou zabere jen pár minut a rozhodně by se na něj nemělo zapomínat. Protože tuba zubní pasty vydrží zhruba měsíc, pokaždé, když dojde, víte, že je třeba si prohmatat prsa.

„Domníváme se, že prevence je důležitá ve všech směrech, ať už se týká zubů, nebo bezpochyby důležitého tématu, jakým je prevence rakoviny prsou. A proto navazujeme na projekt, který letos spouštíme již podruhé. Za cíl má zvýšit povědomí o samovyšetření prsou,” komentuje projekt brand manažerka za značku Sensodyne, Eliška Jurková. „Víme, že zubní pasta vydrží zhruba měsíc a právě jednou měsíčně by si měla každá žena samovyšetření prsou provést. Proto i tento rok pokračujeme v kampani ‘Došel Sensodyne? Sáhni si na prsa‘. Věříme, že tato osvěta a naše velice praktická pomůcka bude ženám dále připomínat, jak moc je samovyšetření důležité,“ dodává.

Nezisková organizace Loono je tým mladých lékařů, studentů lékařských fakult a několika nadšenců, kteří už v oblasti reprodukčního zdraví, prevence onkologických a kardiovaskulárních onemocnění vyškolili více než 80 tisíc lidí.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Karty osudu

„Co jsem to provedla?! Jak jsem mohla být tak naivní?!“ dunělo Monice v hlavě. více

TOP DOMOV

Trendy Vánoc

Vánoce už pomalu klepou na dveře a přípravy na ně jsou v plném proudu. více

TOP CESTOVÁNÍ

Mölltal

O výletech na hory si letos můžete nechat jen zdát. Nebo ne…? více

TOP GURMÁN

Španělská vína

Španělská vína jsou symbolem dovolené, malebného západu slunce se skleničkou více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více