Zůstaňte fit i během podzimu

Text: Prima Žena
15. října 2020 | 09:00

Imunitní systém si můžeme představit jako pomyslný obranný štít, který člověka chrání před náporem virů, bakterií a dalších nežádoucích látek. Pokud však nefunguje dobře a je „děravý“, pak je dotyčný mnohem náchylnější k onemocnění. A právě sychravé podzimní dny jsou pro naše zdraví pořádnou zatěžkávací zkouškou. Proto je vhodné imunitu vhodně podpořit, sáhnout lze například po osvědčených bylinkách.

zustante_fit_i_behem_podzimu_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

První mrazíky, ranní mlhy, mrholení či vítr. Anebo dokonce kombinace všeho dohromady. Když se k tomu navíc přidají nepříjemně se zkracující dny a úbytek slunečního svitu, není divu, že právě pro podzimní měsíce je typická zvýšená nemocnost. Lidé s oslabeným imunitním systémem jsou v tomto období náchylnější k nachlazení, zánětům horních cest dýchacích a různým virózám. Účinnou prevencí je posílení přirozené obranyschopnosti organismu. Dobře fungující imunita totiž dokáže zcela zamezit propuknutí choroby, případně napomůže alespoň tomu, aby byl její průběh mírnější.

Imunitu dokážou výtečně podpořit některé bylinky. Patří k nim kupříkladu ženšen pravý a pupečník asijský, oba s širokým záběrem zdravotních benefitů. Avšak nejenom exotické léčivé rostliny jsou skvělou prevencí před podzimními virózami. Neméně účinné jsou také vybrané bylinky, kterou tvoří nedílnou součást naší přírody. Doporučit lze zejména řepík lékařský, lopuch větší, třezalku tečkovanou a dobromysl obecnou. Tato čtveřice přispívá kromě podpory obranyschopnosti také ke správné funkci horních cest dýchacích.

Účinek bylinek je vhodné podpořit zdravou životosprávou. Základem je dostatek spánku a odpočinku, eliminace stresu a pravidelný pohyb. A pamatovat je třeba i na vyváženou stravu bohatou na vitaminy a minerální látky. Důležitý je především dostatečný přísun vitaminu C, jeho zdrojem jsou například šípky, rakytník řešetlákový a černý rybíz.

Všechny bylinky můžete nakoupit na internetovém obchodě www.bylik.cz, nyní se slevou 15%. Stačí zadat v košíku kód PRIMAZENA15
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

On-line svět

Nezahnul vám, neměl MILENKU. Dokonce to není ani typ MUŽE, který by s vámi seděl více

TOP DOMOV

Topíte správně?

Léto je pryč a je třeba začít myslet na nadcházející topnou sezónu. Podívejte se na více

TOP CESTOVÁNÍ

Zajímavosti Egypta

Po Tunisku, Dominikánské republice, Maledivách a Zanzibaru se českým turistům více

TOP GURMÁN

Podzimní polévky

Přišel podzim a s tím, jak stromy shazují listí, my oblékáme čím dál více vrstev. více

TOP SPOLEČNOST

Lucie Benešová

Kdo ji zná, ví, že tato herečka a představitelka Rózy ze seriálu Slunečná více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více