Kolik kalorií se dá spálit ve městě?

Text: Prima Žena
15. července 2019 | 12:00

Není žádným tajemstvím, že když chcete být ve formě, musíte si udržet svoji energetickou rovnováhu. Na pohled je to jednoduchá rovnice. Množství přijaté energie se musí rovnat množství energie spálené. Ta však může při sedavém zaměstnání představovat problém. Jak tedy svůj energetický výdej zvýšit a netrávit při tom hodiny ve fitku?

Řešení vás asi nepřekvapí. Na to, abyste spalovali kalorie, se prostě musíte hýbat. Množství vydané energie však nezávisí jen na druhu vykonané aktivity, ale také na vaší váze. Čím jste těžší, tím víc spalujete. Důležitost pohybu při dosahování energetické rovnováhy potvrzují i slova trenéra značky Rexona Michala Maxy. „Většinou se uvádí, že průměrně člověk spálí 1 600 kalorií. Ve skutečnosti je však toto číslo podstatně nižší a při sedavém zaměstnání je dokonce téměř nemožné ho dosáhnout. Člověk pracující například v kanceláři se už při běžné stravě dostane do kalorického přebytku. Pohyb by měl proto představovat součást každodenního života.“ Kromě klasických sportovních aktivit byste neměli podceňovat ani sílu přirozeného pohybu a využít každou další příležitost ke spálení energie. Hýbat se dá všude. Nepotřebujete k tomu moc – na fitko si lehce přeměníte i své město.
                                                                              
10 000 kroků denně
Podle Světové zdravotnické organizace by měl dospělý člověk ujít aspoň 10 000 kroků denně, což je přibližně 7 kilometrů. Pokud se vám tohoto výsledku podaří dosáhnout pravidelně, výsledkem by měla být nejenom vaše zlepšená kondice, ale také výkonnost vaše srdce. Každý den byste si tak měli najít čas na aspoň 30 minutovou procházku. Vystoupit o zastávku dřív, prodloužit čas určený na ranní venčení a nebo se jít provětrat místo hodinového oběda? Možností je nespočetně mnoho. A pokud počítáte kalorie, tak při půlhodinové procházce v normálním tempu jich spálíte 100 až 200.

Workout v parku
Trávíte léto radši venku na vzduchu než zavření ve fitku? To ještě neznamená, že musíte vynechat tréninky. Ve většině měst najdete venkovní tréninkové parky, kde si můžete zacvičit s vlastní váhou těla. Pokud se ale takový park nenachází ve vaší blízkosti, svoji úlohu splní i obyčejná lavička. Procvičíte se na ní tricepsy, bicepsy, zadek, stehna i břicho. Během 30 minutového intenzivního tréninku dokážete spálit přibližně 200 kalorií. Tolik má například hrst čipsů.

Schody místo výtahu
Dlouho omýlaná, ale účinná klasika, která přispívá k budování tělesné kondice. Z hlediska množství vydané energie je chůze po schodech při běžné rychlosti asi 2,5-krát energeticky náročnější než pohyb na rovině. Na jednom schodu tak spálíte přibližně 0,11 kalorie. Pokud tedy v průběhu dne vyjdete 200 schodů, spálíte přibližně 20 kalorií navíc. Samozřejmě o hodně víc energie vydáte, když se rozhodnete chůzi po schodech zařadit do svého tréninkového plánu. Při hodinovém tréninku dokážete spálit přibližně 690 až 900 kalorií, což se rovná 140 g praženách mandlí.

Tip:  Vyhýbáte se fyzické aktivitě v průběhu dne, protože máte strach z nežádoucího pocení? Sáhněte po antiperpirantech Rexona, které poskytují nepřetržitou ochranu před pocením a nepříjemným zápachem v průběhu celého dne.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Hypnoterapie

Špatné soustředění, fobie, úzkostné i depresivní stavy, poruchy spánku, alergie, i více

TOP DOMOV

Chytrý domov

Netatmo, francouzský lídr v oblasti inteligentních zařízení pro bezpečnější více

TOP CESTOVÁNÍ

Noc na zámku

Sníte o životě na zámku? „Zkoušeli jste spát jako kněžna či kníže na zámku? více

TOP GURMÁN

Ghí - superpotravina

Voní a nepřipaluje se. Dá šmrnc jakékoliv polévce i omáčce, je skvělé na dušenou zeleninu více

TOP SPOLEČNOST

Signal Festivalu

Sedmý ročník Signal Festivalu představí návštěvníkům 18 uměleckých instalací více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více