Letní trable - záněty močových cest

Text: Prima Žena
22. července 2020 | 09:00

Dovádět v jiskřivé vodě, brouzdat se v příboji vln, chytat kapky deště na rozpálenou pokožku? Letos budeme možná „jen“ na koupališti. Ale i tak pozor na „nastydnutí“.

Zánět močových cest přichází náhle  -  obvykle to pálí, řeže a dostaví se bolestivý pocit při močení, může být i zvýšená teplota a mnohdy cítíme lehkou nevolnost. Močový měchýř volá o pomoc. Co mu vadí? Dost možná máme málo tekutin, mokré plavky na těle, běháme bosky po studených dlaždičkách, sedáme na studené zemi…Ženy jsou na záněty v této oblasti mnohem náchylnější než muži, a to díky anatomické stavbě ženského ústrojí. Proto na sebe musí více dbát.

Vliv na vznik obtíží mívá někdy i nemožnost dostatečné hygieny na cestách nebo naopak přehnaná hygiena například po intimním styku a problém je tu.  Zánět pak znemožní vychutnat si tolik očekávanou letní pohodu, pobyt v přírodě s přáteli, romantické chvilky ve dvou… Lze namítnout: všechno přece vím, dodržuji a zánět stejně přichází, často se bohužel i vrací. Je to mimo jiné tím, že každý prodělaný zánět močových cest nechává na sliznici určité stopy a vznik dalšího zánětu je pak tím snadnější, infekce se snáze opět uchytí.

Až u 80 % žen, které prodělaly toto onemocnění opakovaně, hrozí podle dosavadních poznatků, vznik chronických obtíží. Pokud víte, že jste náchylní ke vzniku zánětů močových cest, buďte raději připraveni - znalostmi, vědomostmi, tím, že si s sebou připravíte malou lékárničku: co kdyby. Pomocníky pro zlepšení situace můžeme hledat především v přírodě. Ta je naším přirozeným rádcem a společníkem na cestě k úlevě a zdraví.


O jaké byliny a léčivé rostliny bychom se měli v případě zánětu močových cest zajímat?
Je jich samozřejmě více, ale pozornost si zaslouží zejména rozmarýn. Látky v něm obsažené (např. kyselina rozmarýnová) podporují účinek některých antibiotik v léčbě infekcí vyvolaných Escherichia coli, Staphylococcus aureus či Klebsiella pneumoniae. To znamená, že pokud se nám již zánět rozběhne a lékař usoudí, že antibiotika jsou nezbytná, rozmarýn může přispět jako podpůrný prostředek léčby. Léčbu je vždy rozumné zahájit již od prvních příznaků a zastavit rozvoj zánětu. Lék Canephron, obsahuje výtažek z rozmarýnu v kombinaci s výtažky z libečku a zeměžluči a přináší rychlou a účinnou péči pro Vaše močové cesty.

Canephron obalené tablety je lék k vnitřnímu užití. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalový leták.  Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.

Více na CANEPHRON.CZ
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Status rozvedená

Rozvedená je každá druhá. Pokud se to stalo i vám, nemá cenu rezignovat více

TOP DOMOV

Spánek v zimě

Najít správnou přikrývku, která vás bude hřát celou zimu, není moc těžká více

TOP GURMÁN

Zdravější mlsání

Cizrna, čočka, fazole, česnek, uzené jalapeňos nebo chilli. více

TOP SPOLEČNOST

Královská rodina

Ženy hýbou světem a o členkách britské královské rodiny to platí dvojnásob. více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více