Asi každý člověk má své opakující se návyky, rituály a zvyky, které mu napomáhají vytvářet vnitřní stav, který je vnímán jako radostný, uvolňující a relaxační. Asi každý člověk má své návyky, které mohou tělo ovlivňovat ve směru opačném, tedy způsobovat sebeničení a sebezkázu.

Již nějakou dobu jsme ochotni připouštět to, co bylo ještě před poměrně krátkým časem nemyslitelné, to, co dávné kultury považovaly zcela přirozeně za samozřejmost. To, že naše složité, těžké, negativní, stresující emoce jsou základem nemocí, které se při dlouhodobém či setrvalém, neměnném stavu, manifestují v podobě mnoha neduhů fyzického těla.

12.9. - 18.9.
Září už se pěkně rozeběhlo, ač Pluto, Neptun, Uran, Jupiter, Saturn, Merkur, Chiron, Juno a Vesta, jsou v retrográdním pohybu. Vrstvy v nás, které odpovídají jednotlivým planetám a asteroidům, vyvíjejí snahu k introspekci, otočení zraku zvenčí do nitra.

To, že jsou rituály nedílnou součástí našeho života, již víme. To, že jsou rituály naší osobní volbou a je jen na nás, zda je chceme prožívat, víme také. To, že některé "rituály" děláme nevědomě, a tím se rituály stávají součástí našeho běžného života, víme také. Pro nás je důležité provádět rituál vědomě, s plnou pozorností a dodat tak tomu,...

10.9. v 11h58 nastává úplněk v Rybách : Slunce v Panně se nachází v opozici na Lunu v Rybách a obě tělesa podporuje v harmonických aspektech Uran v Býku.

Zřejmě každý člověk se na své cestě setkal s pocitem toho, že si není jist téměř ničím. Svými vztahy, profesním zaměřením, sám sebou, svými vlastními vnitřními reakcemi na svůj život i druhé. Tento stav mohl být krátkodobý a napomohl zorientování se v celkové situaci i eliminaci toho, co se přežilo a stalo bezobsažným. Tento stav se však také mohl...