10 x Soutěž o transdermální magnesium MGcream

MGcream přináší okamžitou úlevu při křečích, bolestech pohybového aparátu, či pocitu těžkých nohou. Doplňte si hořčík koncentrovaným krémem s 100% vstřebatelností. Kromě magnézia krém obsahuje 4 silné bylinné extrakty a organickou síru nejvyšší kvality. Lehce se rozetírá, rychle působí a 1 balení vydrží až 2 měsíce - na 1 použití ho stačí opravdu málo.

Soutěž probíhá do 21.1.2022


Vyhrajte 3x dárkové balení čajů Sonentor

Trápí vás zažívací obtíže? Pocit plnosti, bolesti nebo nadýmání?

Každopádně se jedná o nepříjemný a obtěžující stav, který má vliv na naše psychickém rozpoložení. Nafouknuté břicho, bolest a plynatost nám prostě překáží v každé situaci.

Břicho se nafukuje, když je ve střevě příliš mnoho vzduchu. Ten vstupuje do žaludku společně s jídlem a pitím, například sycenými nápoji nebo potravou zachycující vzduch, může to být např. chléb, šlehačka a další. Vzduch se dostává do žaludku také jeho zvýšeným polykáním. Tvorbu plynů samozřejmě podporuje i konzumace nadýmavého jídla. Množství plynů ve střevě v důsledku rozkladu složek potravy závisí také na naší střevní mikrofloře.

Vzduch se musí nějak z těla dostat pryč, jak to funguje?

Plyny v zažívacím traktu jsou částečně absorbovány střevní sliznicí a pře¬cházejí do krve a následně jsou vydechovány plícemi. Část vzduchu se také přirozeně uvolní konečníkem. Tento proces je normální a důleži¬tý - ale obzvláště nepříjemný ve společnosti nebo na veřejnosti. Pokud plyny nebo vzduch unikají příliš často, hovoří se o flatulenci (z latinského flatus - vítr), nebo hovorově větry, pšoukání, prostě prdění :-). Mimo¬chodem, až 24 "větrů" denně je zcela běžných a nelze je klasifikovat jako patologické.

Je nadýmání nemoc?

Nadýmání samo o sobě není nemoc. Pokud je však doprovázeno další¬mi trávicími potížemi, jako je pocit plnosti, bolest břicha nebo zvýšená plynatost po dlouhou dobu, mohlo by jít již o onemocnění, a je nutná konzultace s odborníkem.

Příznaky a diagnóza plynatosti

V případě dlouhodobých obtíží je důležité vyhledat lékařskou pomoc. Často se však jedná o funkční zažívací potíže. Nejsou nebezpečné, ale jsou otravné a v některých případech velmi bolestivé. Typ a závažnost potíží se u každého pacienta liší. Typickými příznaky jsou nafouklé, napjaté břicho, větry, nadýmání, křeče, průjem, zácpa, bolest, nechutenství a neklid.

Léčba: co dělat s plynatostí?

Na funkční nadýmání nelze pohlížet izolovaně od zbytku těla. Dieta a trá¬vení hrají zásadní roli ve vývoji plynatosti. Má-li však být léčba úspěšná, je třeba vzít v úvahu i další faktory, jako je stres nebo psychické problémy.

Jednou z cest jsou léky, které jsou často rostlinného původu.

Úlevu mohou přinést různé léčivé rostliny, například máta peprná, anýz, fenykl nebo kmín. Jejich složky jsou vhodné pro terapii, protože uvolňují křeče a ulevující od nadýmání.

Bylinné léky na nadýmání se nazývají karminativa.

V případě přetrvávajících nebo opakujících se potíží může pomoci karmi¬nativum Gaspan®. Ten pomáhá s mírnými křečemi v gastrointestinální oblasti, pocitem plnosti a nadýmáním. Kombinace koncentrované má¬tové a kmínové silice ve speciální tobolce také zmírňuje bolestivé křeče v zažívacím traktu. Tobolka je odolná vůči agresivnímu prostředí žaludku, kterým prochází neporušená a rozpouští se až ve střevě a působí tak proti příznakům právě tam, kde se vyskytují.

Soutěž probíhá do 31.12.2021

Soutěž o balíček Longue Vie v hodnotě 3 724 Kč

Guinot Institut Paris je světovým symbolem kosmetiky založené na vědeckých, farmakologických a medicínských principech. Značka si své postavení vybudovala vyvinutím technologie, ošetření a produktů s blahodárným vlivem na pokožku obličeje i těla. Revoluční objev "Komplexu buněčného života" se skládá z 56 biologicky aktivních složek nezbytných pro život a obnovu buněk pokožky. Dnes tento komplex obsahuje celá řada omlazujících a regeneračních přípravků Longue Vie a Age Logic.  

Soutěž probíhá do 31.12. 2021. 

Soutěž o balíček kadidlové kosmetiky Luban v hodnotě 1460 Kč

Voňavý balíček kadidlové kosmetiky Luban obsahuje: kadidlový pleťový olej hydratační 30ml a kadidlový balzám na rty 15ml. LUBAN je česká přírodní bezvodá kosmetika vyrobená z pravého kadidlového oleje z Ománu. Luxusní přírodní péče o pleť v nejlepší kvalitě a s okouzlující vůní Orientu. Užijte si blahodárných účinků kadidla na vaši pokožku i mysl. 

Soutěž probíhá do 31.12. 2021.

3x balíček Hydra Summum 

v hodnotě 3 304 Kč

Guinot Institut Paris je světovým symbolem kosmetiky založené na vědeckých, farmakologických a medicínských principech. Značka si své postavení vybudovala vyvinutím technologie, ošetření a produktů s blahodárným vlivem na pokožku obličeje i těla. Rovněž vděčí profesionálním kosmetičkám i týmu Výzkumného a vývojového centra Guinot v Paříži a jejich práci zaměřené na pokrok a inovace. Přípravky jsou bez GMO, bez parabenů, netestované na zvířatech a odpovídají nejpřísnějším ekologickým podmínkám.  

Soutěž probíhá do 31.12. 2021.