S čím vám mohou knihy ve výchově dětí pomoci, co byste od nich raději čekat neměla a na co byste si měla naopak dát pozor?

Začněte učit děti, že svět a život v něm se řídí podle pravidel dřív, než ony začnou řídit vás. Uchráníte tak nejenom sebe, ale především je, od problémů táhnoucích se dětstvím až do dospělosti...

Chytré telefony a sociální sítě nás spojují se světem. Zároveň nás ale nutí se s ním neustále konfrontovat a přemýšlet, proč nežijeme tak úžasný život jako ostatní.

O tom, že dnešní vztahy mají jepičí život, o zaručených receptech, jak ulovit toho pravého a uchovat si lásku na celý život, toho bylo napsáno mnoho. Proč o tom tedy ještě psát?

Zatímco různé dřívější výzkumy naznačovaly potenciální rizika předčasného sexuálního debutu, nová studie kanadských odborníků ukázala, že se naopak může pojit s pozitivními vlivy. Lidé s časnější sexuální zkušeností totiž vykazovali méně problémů s touhou, vzrušením i sexuálním uspokojením. Pro drtivou většinu z nich navíc nebyl sexuálním debutem...

Chlapi potřebují být hýčkáni, ale také dýchat, občas si zablbnout, vyrazit s kamarády do hospody, na fotbal a někdy jen nepřítomně zírat na televizi. Dopřejte jim to a budete jejich No. 1 navždy.

Zatímco vy si chcete nerušeně hovět v náruči paprsků na pláži, on by se nejraději viděl v klidných vodách na rybách nebo na vrcholu osmitisícovky. Jde o signál začínající krize, nebo spíš o prozření, že dovolená strávená sólo vašemu vztahu jen prospěje?