Udržet na zahradě pěkný trávník opravdu není žádná věda. Pokud vyloženě netoužíte po kratičkém golfovém greenu a spokojíte se s pěkným hustým pažitem, ve kterém můžete třeba jen tak polehávat v horkém letním dni, stačí dodržet tři velice jednoduchá pravidla.

Začílo pro mnohé nejkrásnější roční období. Zapomeňte už na zimu a pusťte si kousek jara i k sobě domů. Probuďte v sobě kreativního ducha a vytvořte si například originální jarní a velikonoční věnec, který rozzáří váš domov. Je to jednoduché. A pokud vám z tvoření zůstanou nějaké květiny, směle si s nimi ozdobte svůj účes, vždyť jaro je tady!

Vybíráte do svého domova nové zrcadlo? Pozor na základní parametry, kterých je dobré se při nákupu držet. Jiná kritéria budete řešit u zrcadla do koupelny, jiná do obývacího pokoje či ložnice a jiná do předsíně. Každé plní trochu jinou funkci a každé také musí splňovat určité požadavky. Na co se zaměřit, odpovídá Lucie Hronová ze společnosti...

Chystáte se letos na dovolenou se svým čtyřnohým parťákem? Ať už jedete se psem nebo kočkou, měli byste pamatovat na několik pravidel správného cestování.

Olivovník je rod vyšších dvouděložných rostlin z čeledi olivovníkovité (Oleaceae). Jsou to stromy a keře s jednoduchými vstřícnými listy a drobnými květy. Olivovníků je přes 40 druhů a jsou rozšířeny od Afriky a jižní Evropy přes Asii až po Austrálii. Nejznámější je olivovník evropský, strom pěstovaný v jižní Evropě pro plody zvané olivy.

Pozorování oblohy poseté hvězdami může být vrcholem romantiky, ale zátiší s půvabným osvětlením má také něco do sebe. Během večerního posezení pod širým nebem vám bude příjemným společníkem, a dokonce si nemusíte dělat starosti ani s přívodem elektřiny.