Nový trend v kosmetice PREBIOTIKA a PROBIOTIKA

13.03.2023

Ruku na srdce, všichni si chceme zachovat mladiství vzhled co nejdéle, a tak zkoušíme nové a nové kosmetické přípravky. Dalším velkým beauty trendem není rtěnka ani rozjasňovač. Jsou to právě probiotika a prebiotika, která mohou pomoci naší pleti zůstat krásná a zdravá po celý rok.

Pro ujasnění si upřesníme terminologii:
Mikrobiom je svět mikroskopického života, který nevidíme a často jej přehlížíme. Ale tyto milióny mikroorganismů jsou klíčové pro naše zdraví a ovlivňují vše od hubnutí přes náladu až po naši pleť.
Proto potřebujeme, abychom měli mikrobiom zdravý, protože přemnožení "nepřátelských" bakterií vede k různým problémům a předčasnému stárnutí kůže.

Mimochodem, "věděli jste, že na 1 cm2 kůže žije asi milion mikroorganismů asi 500 různých druhů?"

Tím se dostáváme k probiotikům a prebiotikům. Zní podobně, liší se pouze jedním písmenem. Co tedy přesně jsou?

Probiotika = kultury "hodných" bakterií, které pomáhají ozdravit kožní mikrobiom.
Probiotické složky obnovují přirozenou kožní bariéru a pomáhají ji regenerovat. Zároveň posilují obranyschopnost kůže tím, že aktivují imunitní obranu pokožky.

Prebiotika = živina (zdroj potravy) pro "hodné" bakterie.
Výzkumy prokázaly, že přidání prebiotik do kosmetiky zlepšuje vzhled pleti, ale zároveň bojuje proti všem faktorům, které ji negativně ovlivňují jako počasí, věk, UV záření.

Tip:
Doporučujeme proto vyzkoušet novou řadu pleťové kosmetiky ANNA BRANDEJS zaměřující se tímto směrem. Omlazující hydratační noční krém Ultimate Age Defying dokáže s pletí udělat zázrak. Zatímco spíte, noční krém odstraňuje vrásky, zesvětluje pigmentové skvrny a zjemňuje rozšířené póry. Vše díky spojení aktivních látek s probiotiky a prebiotiky.

Každý den objevujeme nové způsoby, jak pomoci projevům stárnutí na pokožce.

Není tedy na čase vyživovat svou pleť doopravdy?

www. annabrandejs.cz