4 překvapující příčiny nafouknutého bříška

13.12.2022

Sportujete a nic? Držíte dietu a nic? Chcete se zbavit nafouklého bříška? Objevili jsme některé možné příčiny. Vytěžte vše ze své tvrdé práce vyloučením těchto potravin neb přísad.

Ať se s problémem setkáváte v rámci silového tréninku nebo redukce váhy, nebo se objevuje v důsledku zdravotního stavu.

Skrytá vláknina

Vláknina má množství přínosů, ale některým lidem může způsobovat plynatost a nadýmání - speciálně, když nevíte, kolik jí zkonzumujete. Suroviny jako inulin a vláknina kořene čekanky jsou často přidávané do stravy, jako jsou energetické tyčinky či nápoje, pro zvýšení příjmu vlákniny. Na obalu by se uvedly jako vláknina a aby se získaly čisté sacharidy, tak se vláknina odpočítá od celkového množství sacharidů.

Alkoholové cukry

Tyto sladidla, také známé jako polyoly, jsou oblíbenou náhradou cukru. Bonusem je, že mají jen asi třetinu až polovinu kalorií oproti klasickému cukru a nezpůsobují náhlé zvýšení hladiny cukru v krvi. Navzdory tomu mohou často způsobovat nadýmání a průjem, hlavně když jich jíte příliš. Když hledáte alkoholové cukry, zkuste sylitol, sorbitol, mannitol, nebo radši jinou surovinu končící na -ol, nacházející se na výživových štítcích potravin jako sacharidy. Vůbec nejlepší je nepoužívat tato chemická sladidla.

Proteinové nápoje

I proteinové koktejly, také někdy plné alkoholový cukrů, mohou nafukovat. U těch lidí, kteří trpí na laktózovou intoleranci, mohou po konzumaci syrovátkových proteinů způsobovat problémy. Nadýmat mohou též vegetariánské proteiny ze suroviny jako fazole, sója či čočka.

Sycené nápoje

Sycené nápoje obsahují vysoké množství oxidu uhličitého. Jakmile ho do trávicího systému dodáte velké množství, může zapříčinit křeče a nadýmání. Lepší tip: zvolte namísto toho čistou vodu nebo vodu s vyluhovaným ovocem.Mějte na paměti, že každé tělo je originál To, co jednomu může způsobovat potíže, druhému může bezproblémově fungovat.

Pro uklidnění rozbouřeného zažívání a nastartování správných metabolických pochodů užijte Vitestinovou kúru. Tělo si poté, co mu budete naslouchat, již určitě poradí.

Vitestin® přírodním způsobem harmonizuje střeva (především sliznice tenkého a tlustého střeva) a sliznice celého zažívacího ústrojí a významně je podporuje v jejich normální přirozené funkci.

Byl vyvinut v České republice na základě vlastního výzkumu účinků na chronické průjmy, zácpu, syndrom dráždivého tračníku, Crohnovu chorobu, ulcerózní kolitidu. Je skvělý na detox a půst, pomáhá při refluxu, aftech, pálení žáhy. Díky přidanému ženšenu a aloe vera má skvělý vliv na trávení a vitalitu.

Málokdo tuší, že cesta mezi střevy a mozkem je oboustranný komunikační kanál, že mikrobiom ve střevech může způsobit úzkosti a stres dokáže zhoršit stav mikrobiomu. Nastartujte samouzdravující proces celého trávicího ustrojí.

Hodí se i v rámci soutěžní přípravy spojených s dietním režimem.

Na našich internetových stránkách www.vitestin.cz navíc naleznete zdarma ke stažení kuchařku, v nové verzi připravujeme kapitolu ke slavnostním nápojům. Jakmile vyjde, dáme vědět.

www.vitestin.cz