5 tipů, díky kterým Vaše novoroční předsevzetí dodržíte

12.01.2023

Už během vánočních radovánek si téměř každý z nás plánuje, co vše v novém roce zlepší - začneme pravidelně cvičit, nejlépe rovnou vyzkoušíme nové druhy sportů, budeme zdravě jíst, zkrátka začneme se o sebe vzorně starat. Jak to letos vydržet nejen na Nový rok, ale skutečně po celý rok?

Plán k úspěchu

Nejdříve ta dobrá zpráva. Přestože se mezi lidmi všeobecně traduje, že novoroční předsevzetí nikdo nikdy nedodrží, opak je pravdou. Ve skutečnosti má Vaše rozhodnutí přestat od 1. ledna kouřit mnohem větší naději na úspěch, než stejné rozhodnutí třeba z 15. května. Začátek roku je zkrátka novým začátkům nakloněn, proto toho pořádně využijte.

A teď ta horší zpráva. Bez pevné vůle a každodenní práce se neobejdete. Polovinou úspěchu však může být správný plán:

1. Začněte tím, že si sepíšete Vaše staré návyky, kterých se chcete zbavit. Do druhého sloupce napište nové (lepší) návyky, kterými je nahradíte. A ve třetím sloupci pak uveďte benefity, které tím získáte. Vaše mysl tak přestane zkoumat, proč byste vůbec něco měli měnit.

2. Nebojte se být konkrétní. Místo nejasného předsevzetí "Budu cvičit" si rovnou do diáře přidejte
"Tabata každé pondělí a čtvrtek od 18.00 h".

3. Nepřepínejte své síly a začněte zvolna. Obzvlášť tehdy, když nejste zvyklí pravidelně sportovat, neočekávejte hned od začátku zázraky.

4. Počítejte i s tím, že někdy se ke cvičení zkrátka nedokopete, a někdy si zas místo salátu dáte kus dortu. Není to však důvod s novými zdravými návyky skoncovat úplně. Odměnu si prostě jednorázově užijte a příště svůj rozvrh opět dodržte.

5. Pozitivní motivace je důležitá. Kupte si novou podložku na cvičení, běžecké boty nebo činky a mějte je neustále na očích. Nebo si rovnou u Vás doma vybudujte domácí posilovnu. Bude Vám líto ji nechat ležet ladem. Využijte lednových výprodejů, díky kterým ušetříte a získáte novou chuť do sportování. V e-shopu Kokiskashop.cz si nyní vyberete fitness vybavení se slevou až 35%.