5 tipů, jak oživit vztah

19.04.2021

Bojíte se partnerského stereotypu? Víme, jak do něho nikdy nespadnout.
Máte-li pocit, že váš vztah už zdaleka není takový jako dřív a obáváte se, že už to lepší nebude, nemějte zbytečné obavy. Do této fáze se dříve či později dostane každý pár. Záleží ovšem, jak se s tímto problémem poperete. Nečekejte, až se rozhoupe protějšek, a inspirujte se našimi tipy!

1. Zajímejte se

Nejčastějším problémem každého vztahu je vzájemná komunikace. Znáte to, na začátku vztahu jste si dokázali hodiny povídat, ale nyní už moc nemáte o čem. Myslíte si, že všechny partnerovy historky znáte, jenže každý člověk se v průběhu života vyvíjí a mění se i jeho náhledy na svět. Pokud je společně ve vztahu nesdílíte, těžko mezi vámi udržíte pevné pouto. Sdílejte své zážitky. Věnujte si navzájem plnou pozornost, naslouchejte si a učte se při jeho slovech číst mezi řádky.

2. Překvapujte ho

Dělejte z obyčejných dnů neobyčejné. Nepřehlížejte svého partnera. Pozorujte, co mu dělá radost, a snažte se mu v tom vyhovět. Překvapte ho skvělou večeří nebo vlastním dezertem ke kafíčku. Přineste mu z města na zub něco, co má rád. Nacvičte pro něj striptýz. Dárky si dávejte po celý rok, ne jen k nějaké oficiální příležitosti. Stačí obyčejná drobnost. Primární je, aby partner věděl, že na něho myslíte.

3. Slaďte svoje aktivity

Standardní režim - ona hlídá dítě, on pracuje - je zaručeným receptem na rozpad manželství. Sedněte si a promluvte si, zda je toto to, co jste od vztahu chtěli. Dohodněte se, jak by to šlo, abyste občas nebo úplně změnili svůj životní rytmus. K tomu si zaveďte ve vztahu rituály, které vás sblíží. Co si místo televizních zpráv společně zaběhat?

4. Zkuste něco nového

Pokud už společný sex není to, co býval, je dobré se kouknout po novém druhu vzrušení. Vyzkoušejte erotické hračky. Skvělým tipem je vibrační vajíčko s dálkovým ovladačem. Ovládat ho nemusíte jen vy, ale i váš partner. Není nic vzrušivějšího, než si vzít vajíčko, nechat partnera i ovladač doma, a vyrazit ven.
Po letech vztahu je také na čase si se svým partnerem popovídat o svých nejtajnějších touhách a zkusit je uskutečnit. Co třeba vyzkoušet sadu BDSM EasyToys Secret Pleasure Chest plnou hraček, která promění vaše noci ve žhavé hrátky?

5. Nachytejte partnera při něčem dobrém

Vztah, kde je jen kritika, nemůže dobře fungovat, takže si slibte, že několikrát týdně budete partnera chválit. A to i za naprosté drobnosti. Má to hned několik pozitiv. Vy začnete vidět spoustu dobrého na tom, proč jste s partnerem, a on bude potěšen vaší přízní. Navíc ho budete motivovat k další pozitivním věcem.

Text: Olga Strnadová

Zdroj: PERFECT WOMAN