5 tipů, jak zabavit děti na zahradě

05.04.2023

1. Na skok na trampolínu

Trampolíny se v poslední době těší velké oblibě. Skákání baví děti i dospělé, a navíc se při něm posiluje svalstvo a zvyšuje aerobní kapacita. Díky množství ochranných prvků je skákání na trampolíně bezpečnou zábavou. Proto je výběru trampolíny potřeba věnovat pozornost. Ta skutečně bezpečná by měla být z kvalitních materiálů a mít ochrannou síť, kryt pružin a neabrazivní skákací plochu.

2. Hřiště a domečky

Hřiště přímo na zahradě je pro děti splněný sen a pro dospělé výhoda toho, že jsou děti pod dohledem. Ale jaké hrací prvky vybrat? Velmi oblíbené jsou domečky, ať už samostatné, nebo v kombinaci s žebříky, lezeckými stěnami a houpačkami. Jedno hřiště tak přinese nekonečně mnoho zábavy.

3. Houpání je pořád v kurzu

Pokud se vám na zahradu nevejde velká hrací sestava s domečkem, nezoufejte. Úspornějším řešením je jednoduchá houpačka. Může se to zdát jako drobnost, ale děti se na houpačce vyřádí dosyta. Pořídit můžete i závěsný houpací kruh, který udělá radost i dospělým.

4. Bábovičko, poveď se mi

Menší děti si skvěle vyhrají na pískovišti. Stačí se rozhodnout, zda se na vaši zahradu bude více hodit dřevěné, plastové, s krytem, bez krytu, nebo třeba pískoviště ve tvaru lodi. Vytváření báboviček, tunelů a silnic navíc pomůže rozvíjet kreativitu a motoriku.

5. Soukromé koupaliště za domem

Pro všechny milovníky koupání a potápění je ideální volbou nadzemní bazén. Mezi jeho hlavní výhody patří cenová dostupnost a jednoduchost montáže. Dopoledne jej postavíte a odpoledne se i s dětmi můžete koupat. Pokud byste chtěli myslet více na sebe, pořiďte na zahradu nafukovací vířivku. Přes den se v ní vyřádí děti, večer si užijete kouzelné domácí wellness.

Kde vybírat?

Oblíbené trampolíny, hřiště, houpačky, bazény i vířivky nejdete u společnosti Marimex. Kompletní nabídku si můžete prohlédnout na www.marimex.cz nebo v kamenné prodejně v Praze Libuši.