5 trendů, které letos vládnou slunečním brýlím

21.07.2021

Zlaté, tenké, kovové obroučky, čtvercové či obdélníkové tvary, sluneční brýle ve stylu kočičích očí, ele-gantní půlměsíce a k tomu oversize a zářivé retro. Tady je pět hlavních trendů, které ovládly letošní kolek-ce letních brýlí u největších módních domů.

Léto je tady a s ním i spousta zábavných věcí, které můžeme v horkých dnech dělat. Kromě krému na opalo-vání a ochrany rtů bychom při tom ale rozhodně neměli zapomínat na sluneční brýle. Ty náš zrak nejen ochrání před škodlivým UV zářením a třeba při řízení auta proti slunci jsou zcela nepostradatelnou výbavou. Sluneční brýle jsou ale hlavně fantastickým módním doplňkem, který ukazuje vkus svého majitele. A dobrá zpráva je, že modely pro letošní léto jsou tak variabilní, že si z nich vybere úplně každý.
Inspirovat se nejnovějšími módními trendy slunečních brýlí můžete v buticích oblíbené značky Fielmann, které nově najdete také v České republice. Je to jen pár dní, co se otevřely první dvě pobočky v Praze, a to v obchodních domech Westfield Chodov a Centru Černý most. Jaké trendy ve slunečních brýlích tedy letos letí?

Všechno, co se zlatem třpytí

Jedním z nejdominantnějších prvků letošní sezóny jsou tenké kovové obroučky, a to nejlépe ve zlaté barvě. Co se tvaru týče, návrháři na molech nejčastěji předváděli klasické pilotky, které jsou už mnoho let sázkou na jistotu. Pilotky úžasně slušely Tomovi Cruisovi v dneska už klasickém Top Gunu, tento tvar ale milují třeba i George Clooney, Brad Pitt, Penelope Cruz nebo módní ikony Beckhamovi. I díky dalším trendům, které letošní kolekci diktují, pak pilotky seženete nejen ve svém klasickém tvaru, ale třeba i ve velikosti oversize či s hranatými, v rozích zaoblenými skly.

Komu zvoní hrana

Jaký tvar brýlí letos doslova opanoval feedy na Instagramu? Správně, jedná se o čtvercové nebo obdélníkové obroučky. Výhodou těchto modelů je, že sluší téměř jakémukoliv tvaru obličeje, a módní návrháři to dobře vědí. I proto si letos mezi slunečními brýlemi, ctícími geometrii, vybere opravdu každý. K mání jsou jak retro kousky, inspirované 70. lety s širokými barevnými obroučkami, tak třeba i opět oversize modely pro odvážné povahy. V kolekcích najdete ale také neuvěřitelně sexy modely s průhlednými skly, které by vám letos roz-hodně chybět neměly.

Oči kočičí

Tvar brýlí ve tvaru kočičích očí je další klasika, která se pravidelně vrací. Na módních molech se poprvé obje-vila už v 50. letech a nové kočičí brýle pro letošní rok představili třeba Valentino nebo Stella McCartney. Jestli i vy na tento tvar nedáte dopustit, tento rok máte hned dvě sázky na jistotu. Tou první jsou užší ob-roučky, na nichž dobře vynikne mezi designéry tolik populární estetika úhlů. Pro ty s hravou duší jsou pak široké kočičí obroučky ve výrazných i zářivých barvách.

Elegantní půlměsíce

Sluneční brýle s obroučkami ve tvaru D budou zaručeně dobrou volbou pro ty, kdo nechtějí klasiku v podo-bě pilotek, zároveň ale na sebe neradi poutají příliš pozornosti širokými obroučkami ve výrazných barvách. Na molech se půlměsíce objevily třeba u Fendi, Victorie Beckham nebo u Bottegy Venety. A twist pro rok 2021 spočívá v inspiraci v klasických tenisových slunečních brýlích či v obroučkách, typických pro moto zá-vodníky.

Velký, větší, největší

Obří trička s obřími retro potisky, která vypadají, jako by patřila vašemu staršímu bráchovi a které milovala už princezna Diana, obří košile a košilové šaty, mommy džíny, co tolik milují norm-core teenageři. A teď i oversize sluneční brýle. Takové má v letní kolekci třeba Gucci, který se inspiroval estetikou 70. let. Je tedy zřejmé, že o žádnou upjatou nudu ani tady nejde - oversize sluneční brýle září všemi barvami a vy si můžete být jisti, že v nich budete skutečně nepřehlédnutelní.