5 výmluv, kvůli kterým se vám nedaří zhubnout. Skoncujte s nimi jednou provždy

30.12.2021

Vstup do nového roku je obvykle spojen s mnohými předsevzetími. Alespoň u těch z nás, kteří věří, že něco končí a něco nového začíná. Uplynulé dva roky byly obzvlášť náročné, a tak je možná následující rok vodního Tygra popíchnutím k tomu se odvázat. Tento rok bychom totiž měli být ochotnější pouštět se do nových věcí bez ohledu na strach ze změn. Pojďme se podívat na to, jak tedy zatočit s jedním z nejčastějších předsevzetí a jak jej úspěšně dotáhnout do konce.

Výmluva č. 1 Nedostatek času
Stojíte na startovní čáře rozhodnuti vydat se vstříc předsevzetí zhubnout, ale po zjištění, co a jak byste měli dělat a jíst, začnete couvat, protože na tohle prostě nemáte čas. Při množství hotových jídel a polotovarů, které nás v dnešní zrychlené době obklopují, je snadné podlehnout tomu, že se jedná o nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se najíst. Jenže pohyb ruku v ruce s kvalitní stravou je základem úspěchu. Připravit si předem krabičky s jídlem bohatým na živiny není zas až tak časově náročné. A pokud nestíháte ani krabičky, stačí vám šejkr k přípravě proteinových nápojů a SuperShake na regulaci hmotnosti od Oriflame. Lahodný nápoj ve dvou příchutích připravíte kdekoliv během chvilky a plnohodnotně nahradí i dvě jídla za den.

Výmluva č. 2 Nevhodné rozpoložení
Věřte, že i lidé, kteří trénují pravidelně, mají čas od času den, kdy se necítí ve své kůži. Den, kdy to zkrátka nejde tak, jak by chtěli - tělo je lenivé, neposlouchá a výkon není 100%. Sem tam zkrátka přijde chvíle, kdy to není ono. A obzvlášť ze začátku, kdy na startovací dráze můžete mít pocit, že je to pořád stejně náročné. Pokud se ale kousnete a těch pár kritických dní přečkáte, uvidíte, že se každým tréninkem zlepšujete. A až zase den "blbec" přijde, nevymlouvejte se na něj, protože víte, že jej zase vystřídá trénink, z kterého budete mít skvělý pocit.

Výmluva č. 3 Špatné počasí
Určitě už jste slyšeli, že neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení. A je to tak. V zimě je chladno, často prší a většinu dne je tma. V létě je zase možná až velké teplo. Ideální počasí vypadá pro každého sportovce trošku jinak, nicméně vymlouvat se na to, že zrovna není pro trochu pohybu vhodné, vám cestu k vytouženým výsledkům jen zkomplikuje. V každém období se dá najít pohyb, který si užijete. V létě se nabízí venkovní aktivity jako jízda na kolečkových bruslích, zimní plískanice zase vybízejí k vnitřním činnostem, vyzkoušejte třeba tabatu nebo taneční kurzy.

Výmluva č. 4 Ještě naposled zhřeším
Po Vánocích. Tak po Silvestru. Nebo až od pondělí. Důvod pro odsunutí začátku si najdete vždy. K tomu velmi pomáhá nehledat den, kterým začnete, ale začít hned. Třeba zrovna dnes. Přehodnoťte svůj jídelníček, přístup ke zdravé stravě a životnímu stylu. Neznamená to, že musíte zrušit účast na veškerých oslavách, ale zkrátka se budete víc soustředit na to, po kolika dobrotách sáhnete. A když vám to ujede, nic si nevyčítejte, protože to, co jste si dopřáli, zase druhý den vypotíte.

Výmluva č. 5 Mám to v genech
Geny dokáží být pěkní záškodníci, ale i s tím se dá pracovat. Ačkoliv genetika naši postavu ovlivňuje až ze 70 %, pořád máte dostatečný manévrovací prostor, abyste se sebou něco udělali, a to především správným životním stylem. Statistiky mluví jasně, tzv. oligogenní obezita neboli ta geneticky zapříčiněná sice existuje, nicméně týká se pouze asi 4-5 % populace. Proto dejte takovýmto výmluvám sbohem. Cílem není dosáhnout proporcí modelek z titulních stránek časopisů, ale dosáhnout pevného a zdravého tělo, se kterým budete spokojení.

Produktový tip
SuperShake na regulaci hmotnosti

SuperShaky od Oriflame představují dokonale nutričně vyvážené jídlo s přírodními ingrediencemi na rostlinné bázi. Každá porce je bohatá na potřebné živiny, má vysoký obsah proteinů i vlákniny, obsahuje zdravé tuky a 23 esenciálních vitaminů a minerálů. Složení je navrhnuté tak, aby vás dostatečně zasytilo a v průběhu dne dodalo potřebnou energii. Nutričně vyvážené koktejly vám umožní jednoduše rozvrhnout jídlo, porce a kalorie. Plnohodnotně nahradí i 2 jídla denně. Díky bílkovinám uspokojíte pocit hladu a udržíte si hladinu energie, zatímco s vlákninou podpoříte trávení. Koktejly si vychutnejte v lahodné vanilkové nebo čokoládové příchuti.

K dostání na e-shopu www.oriflame.cz