7 důvodů, proč si koupit nový vůz Škoda Fabia 4. generace

18.10.2021

Už jste to možná slyšela, na český trh přišla úplně nová, již čtvrtá generace vozu Škoda Fabia. Exkluzivně pro čtenářky našeho časopisu přinášíme sedm důvodů, proč si tento povedený vůz pořídit. Poradili nám přímo u autorizovaného prodejce vozů Škoda, Louda Auto.

1) Skvělý vzhled

Model Fabia je na českých silnicích vůbec nejčastějším autem, většina lidí ji považuje za úplně obyčejné vozidlo. U nové čtvrté generace je to jinak. Design vozu se mimořádně povedl a nová Škoda Fabia je krasavicí, která svým vzhledem vyčnívá mezi obyčejnými auty. Krásná je nejen zvenčí, ale i zevnitř. Tohle auto prostě musíte vidět naživo. Zajděte si k nejbližšímu autorizovanému prodejci vozů Škoda, Louda Auto, a nezávazně se svezte. Budete příjemně překvapena.

2) Úchvatné barevné provedení

Konec šedých a nevýrazných barev! Nová Škoda Fabia přijíždí ve fascinující barvě oranžová Phoenix, která odpovídá módním trendům a na silnici doslova září. Vaše auto nikdo nepřehlédne, což zvyšuje bezpečnost. Pokud by vás tato barva nezaujala, můžete si vybrat z dalších osmi možných variant.

3) Kufr, který pojme i kočárek

Zavazadlový prostor vzrostl o 50 litrů až na současných 380 litrů, což patří na vrchol třídy malých vozů. Do kufru snadno složíte dětský kočárek, a ještě zbyde spousta místa na zavazadla, hračky pro děti a další nezbytné potřeby, bez kterých se vaše rodina neobejde.

4) Bezpečí s devíti airbagy

Nová Škoda Fabia může mít až 9 airbagů pro vaši ochranu v případě nehody. Kolizím přitom brání vyspělé asistenční systémy, které vás upozorní, když přejedete plnou čáru nebo se příliš přiblížíte k autu před vámi.

5) Úsporné motory s nízkou spotřebou.

Moderní motory TSI mají tříválcovou konstrukci a velmi úsporný chod. Spotřeba se běžně pohybuje kolem 5 litrů benzinu na 100 kilometrů, ale i když zrovna spěcháte a pořádně šlápnete na plyn, pojedete hezky dynamicky. Do prodeje brzy přijde i Škoda Fabia 1,5 TSI s výkonem 150 koní a skvělým zrychlením. To vám bude manžel nebo partner závidět, možná vás ani nebude chtít pustit za volant.

6) Servis na každém kroku

Na servisní prohlídky nemusíte jezdit daleko. Autorizované servisy Škoda najdete v každé městské čtvrti. Servisní náklady na vozy domácí výroby vycházejí poměrně příznivě. Takže si přijde na své i praktická stránka věci.

7) Vysoká hodnota i jako ojetého vozu

Nová Škoda Fabia vůbec není drahá, její cena startuje pod hranicí 330 tisíc Kč. "Tato cena už rovnou zahrnuje třeba klimatizaci a bohatou bezpečnostní výbavu," říká ředitel prodeje Louda Auto, Martin Feller. Velkou výhodou je podle něj i dobrá zůstatková hodnota vozu. Když budete za pár let vůz prodávat, dostanete za něj víc než u jiných značek, které byly ve stejné cenové hladině.

Text: Sára Kleinová, foto: Škoda, Auto Louda