7 hříchů, kterými nejčastěji ubližujeme svým vlasům!

19.07.2021

Tyto hříchy sice nejsou smrtelné, na zdraví vlasů se ovšem mohou nehezky podepsat... Děláte je také? Poradíme vám, jak se vyhnout největším prohřeškům v péči o vaši hřívu!

1. Ničíme je při fénování

Vysoká teplota vlasům škodí! Pokud chcete zachovat zdraví svých vlasů, používejte před tepelnou úpravou speciální přípravek pro jejich ochranu, sušte je na střední teplotu vzduchu a foukejte pomalu. A především si pořiďte vyspělý fén, který vlasy vyfouká rovnoměrně, nepřesuší je ani nepřepálí.

2. Spalujeme vlasy při stylingu nebo žehlení

Také při snaze o narovnání nebo naopak zvlnění vlasů často vlasy vystavujeme vysokým teplotám a tím ničíme jejich strukturu. Nesnažte se proto o příliš rychlý styling s využitím extrémních teplot, ale používejte přístroje, které inteligentně regulují teplotu a snižují tak poškození vlasu. A ani v tomto případě nezapomeňte na produkty chránící vlasy před horkem.

3. Neodborně barvíme

Vyhněte se barvení vlasů bez odborné péče. Zvláště použití nekvalitních barev může změnit strukturu vlasů a poškodit je. Ublížit své hřívě můžete ale i špatným technologickým postupem, kdy hrozí dehydratace a poškození vlasů i vlasové pokožky.

4. Volíme nevhodné produkty

Základem správné péče o vlasy je poradit se s kadeřnicí a na základě jejích rad zvolit správný šampon, kondicionér či další přípravky, které vám budou takzvaně šité na míru. Nebude nic platné, když vám profesionál jednou za čtvrt roku při návštěvě kadeřnictví ošetří vlasy kvalitními produkty - nejdůležitější je totiž každodenní péče, proto dávejte pozor na to, co doma pravidelně používáte. Kromě šamponu a kondicionéru dopřejte jednou týdně svým kadeřím také masku, která vlasy posílí a zregeneruje.

5. Špatně češeme

Důležité také je, čím a jakým způsobem vlasy rozčesáváte. Když budete kartáčem vlasové vlákno příliš natahovat, může prasknout. Pořiďte si tedy kartáč s přírodními štětinami či tangle teezer a během česání nedělejte rychlé pohyby. Postupujte od konečků po kořínky a zvláště u dlouhých vlasů buďte trpělivá. Zejména mokré vlasy jsou křehké - v tomto případě používejte hřeben a pročesávejte pramen po prameni od konečků ke kořínkům. Abyste tuto činnost měli jednodušší, použijte přípravek pro snazší česání.

6. Trápíme je gumičkou

Nosíte ráda culík nebo drdol? Pevným svazováním dochází k napětí a může způsobit vypadávání vlasů. Neutahujte proto ohon příliš pevně. Nezanedbatelnou roli hraje i typ gumičky. Ta s kovovou sponou může vlasy ničit.

7. Nechráníme hřívu před sluncem, mrazem či větrem

Také počasí může naše vlasy nepěkně poznamenat. Prudký vítr, ostré sluneční paprsky, mráz, déšť... To vše působí nepříznivě na jejich kvalitu a narušuje obranyschopnost.

Zdroj: Časopis ESTETIKA