7 pravidel správného nákupu snubních prstenů

26.02.2023

1. Začněte s hledáním včas

Není snad šperk, na kterém by záleželo více. Snubní prsteny vybíráte jako symbol své lásky a svého partnerství a budete je hrdě nosit každý den. Na hledání toho pravého páru si proto dejte alespoň měsíc. Počítejte s tím, že snubní prsteny jsou vyráběné na zakázku, na míru pro vás, nejde o zboží, které je běžně skladem.

2. Zužte svůj výběr a stanovte rozpočet

Z jakého kovu byste chtěli své prsteny mít? Tradiční jsou ze zlata, ale můžete mít i stříbrné či ocelové. Jakou barvu by měly mít? (žluté, bílé, růžové, barevné). Jaký styl? S kameny, nebo bez nich? Odpovědi na tyto otázky se budou odvíjet od vašeho vkusu a také rozpočtu, který si v tuto chvíli stanovte.

3. Žádejte kvalitu a ujistěte se o ní

Kvalitní materiál a kvalitní zpracování zajistí, že vám prsteny vydrží. Každý prsten z drahého kovu je státním puncem uvnitř opatřen ryzostní značkou, díky níž máte o pravosti a ryzosti kovu jistotu.

4. Nepodceňte praktičnost

Mějte na mysli, že zakoupení něčeho krásného, ale nepohodlného, to budete muset často sundávat a nebude to moc příjemné k nošení. Pamatujte, že prsten budete mít na prstě každý den a měl by s vámi přirozeně splynout.

5. Myslete v dlouhodobém hledisku

Nebojte se být trendy, ale nezapomeňte, že prsteny budete nosit i za 20 a více let, možná i v nové zaměstnanecké pozici apod., měly by proto být dostatečně nadčasové a decentní.

6. Nebojte se být odlišní

Netrapte se, jestli jeden z vás má rád bílé a druhý žluté zlato. Neexistuje žádný zákon, že manželé musí mít stejné prsteny. Vyberte si ty, které odráží styl, pocity a vkus každého z vás. Dámské prsteny navíc bývají často ozdobené kameny, kdežto pánské mohou mít kamínek pouze jeden nebo žádný. Dobrý výrobce už s vámi všechny detaily doladí.

7. Pečlivě si změřte a vyberte velikosti

Většina lidí nosí snubní prsten neustále - v zimě, v létě, v těhotenství apod. - ve všech případech mohou vaše prsty napuchnout nebo se zmenšit důsledkem horka, chladu, změn váhy. Nikdy si proto neměřte velikost ráno, po cvičení (vaše prsty mohou být oteklé) nebo když je extrémní vedro nebo zima. Pamatujte také na to, že pokud si vyberete širší prsten, bude pro vás možná pohodlnější o číslo větší velikost.

Náš tip:

Svěřte se do rukou odborníků s dlouholetými zkušenostmi. Nemusíte mít o prstenech konkrétní představu, zlatnická firma vám předvede, jaké typy prstenů existují, a pomůže vám se v nabídce vzorů zorientovat.
Jedním z tradičních českých výrobců je jablonecká firma Šperky Milan Jiříček. V jejich portfoliu naleznete širokou nabídku zlatých a stříbrných snubních prstenů, vše je ruční výroba a získáte záruku kvality materiálů i zpracování.

Více na sperkyjiricek.cz.