8 tipů, jak zhubnout i po 40

10.08.2021

Čtyřicítka je za vámi, ale vás trápí boj s přibývajícími kily. I když jíte stejně jako předtím, pomalu se nemůžete dostat do svého původního oblečení. A když se pokoušíte hubnout, váha ne a ne jít dolů. Říkáte si, co děláte špatně? Vyzkoušejte těchto 8 snadných kroků, které vám pomohou vaše hubnutí nastartovat.
Dříve to šlo tak snadno, ale po 40 je to každý den těžší a těžší. A to i přesto, že jste své stravovací návyky tolik nezměnili. Na vině může být genetika, ale ta určuje především to, kam přebytečný tuk ve vašem těle poputuje. Za přibývání kil může přirozené stárnutí, ale i tomu se můžete postavit. Základem je držet pár základních pravidel.

1 Navyšte přísun bílkovin

Bílkoviny jsou hlavním zdrojem energie. Jejich zařazení do jídelníčku vám pomůže vybudovat svalovou hmotu, a na delší dobu vás zasytí. Najdete je především v mase, vejcích, mléčných produktech, luštěninách ale ideálně je doplníte za pomocí proteinového koktejlu KetoMix. Ten si můžete připravit s jednou z 11 příchutí. Koktejl připravíta do 5 minut, stačí ho jen namixovat s vanilkou, čokoládou, karamelem, banánem, kokosem, pistácií, ananasem, borůvkou, jahodou, lesní směsí nebo kávou. KetoMix proteinový koktejl je zdrojem kvalitní sójové a syrovátkové bílkoviny a navíc pokrmem s minimálním obsahem sacharidů a tuků. Navýšíte tak přísun bílkovin a dosáhnete i snížení počtu kalorií.

2 Ovoce a zelenina součástí každodenního jídelníčku

Měly by zastupovat významnou část v každém denním jídle. Neobsahují tolik kalorií a jsou zdrojem důležitých minerálů a vitamínů. Pokud víte, že s ovocem a zeleninou zápasíte, zapracujte na tom, je důležité si uvědomit jejich zásadní význam v základním jídelníčku. Mezitím potřebné vitamíny a minerály můžete doplnit pomocí KetoMix Multivitamínu. Ale nenahrazujte tak kompletně přísun těchto důležitých živin. Ovoce i zelenina obsahují pro tělo potřebnou vlákninu, která funguje jako tzv. kartáč střev.

3 Snídejte

Jestli se vám nedaří zhubnout, může za tím stát fakt, že nesnídáte. Snídaně je základní jídlo dne, se kterým nastartujete metabolismus. Ujistěte se, že vaše první jídlo obsahuje dostatek bílkovin, vlákniny a rostlinné tuky, což jsou důležité živiny, které potřebujete ke správnému fungování. Tápete nad tím, z čeho si připravit nabitou snídani? Vyzkoušejte KetoMix nízkosacharidové palačinky, které jsou hotové během chvilky a chutnají vážně skvěle. Vybrat si můžete banánovou, karamelovou nebo klasickou variantu. Jestli ráno upřednostňujete spíš slané chutě, posnídejte KetoMix omeletu s přichutí slaniny a sýra. Věděli jste, že teplé jídlo nastartuje metabolismus rychleji?

4 Jezte pomalu

Je to starý fígl, který funguje. Z běžného života jsme zvyklí jídlo rychle a bezmyšlenkovitě sníst, a sousta si ani neuvědomovat. Večeřte v kruhu rodiny a udělejte si z posledního jídla rituál. Během večeře se svými blízkými můžete sdílet zážitky z celého dne a mezi tím navíc zpomalíte přísun jídle do vašeho těla. Spojíte tak příjemné s užitečným. Pomalá konzumace jídla vám pomůže snížit množství jídla, které jíte, a zároveň dosáhnete pocitu naprosté sytosti.

5 Vydejte se na každodenní krátkou procházku

Začněte po malých krůčkách. Nemusíte chodit rychle. Stačí, když si každý den vyhradit 20- 30 minut na procházku. Navyknete si tak na pravidelný pohyb. A přitom, co zrovna spalujete kalorie si můžete skvěle utřídíte myšlenky. Pravidelným pohybem snižujete riziko osteoporózy.6 Dostatečná hydratace
Pokud jde o hubnutí, to, co pijete, je stejně důležité jako to, co jíte. Pro ženy středního věku může mít hydratace obzvláště hluboké účinky; pití ledové vody je doporučeným řešením pro boj s návaly horka, které často doprovázejí menopauzu. Vyzkoušet můžete také KetoMix bylinou kúru, která díky Morinze Olejodárné a dalším bylinám podporuje hubnutí. Připravit si ji můžete i ve studené formě, osvěžíte si tak horké letní dny a ještě uděláte něco navíc pro vaše tělo.

7 Dbejte na spánkovou hygienu

Kvalitní spánek je jedním z největších životních potěšení a také překvapivě účinným prostředkem hubnutí. Jeho dostatek je tak velmi důležitý, někdy vám ale mohou bránit určité okolnosti a vy se nemůžete pořádně vyspat. Pokud to tak je a vy vynakládáte veškeré úsilí, abyste získali regenerační spánek a stále se necítíte dostatečně odpočatí, zvažte návštěvu spánkového psychologa. Právě on vám může tento problém pomoct vyřešit.

8 Upravte svůj jídelníček

Pro snížení váhy musíte snížit i vaše příjmy, nebo je alespoň upravit.
• Zařaďte více bílkovin a vlákniny, naopak omezte sacharidy.
• Ujistěte se, že vaše jídla a nápoje obsahují dostatek bílkovin a menší obsah cukru a tuku.
• Uvědomte si velikost svých porcí. Není třeba jíst nadměrné dávky těstovin, rýže a pečiva. Volte přiměřené porce a zahrňte dostatek zeleniny.
• Jezte pravidelně. Jakmile si tělo zvykne na pravidelný přísun jídla, jeho metabolismus se zrychlí a vy tak nebudete přibírat.

Pokud jste už absolvovali několik podobných pokusů a stále se vám nedaří hubnout obraťte se na odborníky. Zdarma můžete kontaktovat KetoMix výživové poradkyně a probrat s nimi váš aktuální jídelníček. Společným úsilím přijdete na ideální způsob, který vám pomůže konečně zhubnout. Výživové poradkyně KetoMix jsou vám k dispozici každý den od osmé ráno do jedenácté večer. Na telefonním čísle 607 487 417, emailové adrese info@ketomix.cz nebo na chatu, který najdete na stránkách www.ketomix.cz.
Hubnutí po 40. stále můžete ovlivnit. Půjde to možná o něco pomaleji, ale půjde to.

www.ketomix.cz