Aby zdraví a úsměv našich mazlíčků byly stálé

10.08.2022

Má váš zvířecí mazlíček nějaký zdravotní problém? Pak sáhněte po přípravcích nové generace TraumaPet® obsahující účinnou látku Nanocomplex® s koloidním stříbrem. Urychlují zotavení a pomáhají preventivně s ušima, očima, zuby, kůží a srstí. Na vývoji přípravků se podílel tým zkušených veterinářů a u zrodu receptur stál MVDr. Tomáš Fichtel, Ph.D., přední osobnost v oboru stomatologie psů a koček v České republice.

Když psa trápí bolavé ucho

Zánět ucha je hlavně v teplejších měsících jedním z nejčastějších důvodů, proč majitelé psů musí vyhledat veterináře. Ušní kapky TraumaPet® Oto Ag s koloidním stříbrem napomáhají čištění vnějšího zvukovodu rozpouštěním a uvolňováním ušního mazu. Podporují hojení zánětlivých onemocnění vnějšího zvukovodu bakteriálního a kvasinkového původu. Kapky ucho dokonale čistí, a tudíž působí zároveň jako prevence.

Pravidelnou kontrolu a péči potřebují i oči našich mazlíčků

Především v průběhu léta se oči namáhají nejvíce. Může dojít k jejich podráždění a zarudnutí, výjimkou nejsou ani záněty spojivek či rohovky. Velkým pomocníkem jsou v takovém případě sterilní oční kapky TraumaPet® Ophtal Ag, obsahující unikátní aktivní látku Nanocomplex® s koloidními částicemi stříbra, které jsou rozptýlené v Ringerově roztoku. Tato kombinace poskytuje antibakteriální a protizánětlivý účinek, čistí a jemně hydratuje.

Pozor na parazity

Paraziti jsou hrozbou pro naše mazlíčky celoročně, ale v létě je jejich aktivita na vrcholu. V našich zeměpisných šířkách se musí nejčastěji bránit před blechami a klíšťaty. TraumaPet ochranný sprej TraumaPet® Protect spray Ag nejenže obsahuje esenciální silice z tymiánu a geraniol, které svými vlastnostmi napomáhají snížit riziko opětovného napadení parazity, ale navíc jeho složky pomáhají s pravidelnou péčí o srst a kůži psů a koček. Díky speciální aktivní látce Nanocomplex® s koloidními částicemi stříbra může také sprej napomoci při hojení drobných ran po kousnutí parazity a současně vytvářet bariéru proti sekundární vnější nákaze v těchto drobných ranách. Přispívá také k uklidnění podrážděné a začervenalé pokožky.

Psí zubní problémy mohou vést k závažným onemocněním

TraumaPet® Stoma Ag je abrazivní zubní pasta, která pomáhá odstranit plak a podporuje léčbu onemocnění dásní. I zubní pasta obsahuje koloidní stříbro, které působí antibakteriálně a protizánětlivě. Aby se čištění zubů pejskům líbilo, má jemnou chuť masa, čímž se dentální hygiena stane pro vašeho mazlíčka příjemným zážitkem.Více informací najdete na www.traumapet.cz.