Africký brokát je novým hitem pro denní i večerní nošení

30.08.2023

Nejenom nové kolekce oděvů a obuvi pro rok 2024, ale i nové materiály a látky představil srpnový veletrh módy STYL a KABO v Brně. V rámci módních přehlídek zde česká textilka VEBA předvedla hned dvě kolekce šatů ušitých z afrického brokátu – nově objevené tkaniny na tuzemském trhu. První kolekcí byly společenské šaty z dílny českých designérů firmy VEBA. Druhou pro všední nošení s názvem Africká Venuše připravila česká návrhářka Hana Celnarová. "Africký brokát od české VEBY mne okouzlil svojí barevností a dokonalostí technického zpracování stoprocentní bavlny. Navrhla jsem kolekci letních šatů, které dokonale snoubí nádheru afrického brokátu s ladnou linií moravských žen. Chtěla jsem obléknout ženy do luxusního materiálu k dennímu nošení," říká návrhářka, jejímž rukopisem jsou mimo jiné ručně malované šaty z hedvábí a autorský modrotisk.

Africký brokát VEBA vyvinula pro trhy západní Afriky, kam míří až 90 % její produkce. Jde o unikátní žakárskou bavlněnou oděvní tkaninu, která je v Africe konfekčně zpracovávána na tradiční africké oděvy. Součástí know-how české firmy jsou africké motivy, specifické vazby a speciální úpravy tkanin, jejichž kombinace rozhoduje o úspěchu nabídky a postavení brokátu na africkém trhu. "Chceme tento luxusní, svým vzhledem neotřelý a vysoce módní materiál zpřístupnit i českým zákazníkům – jak jednotlivcům, tak i návrhářům či výrobcům oděvů," doplňuje Monika Mrštinová, manažerka marketingu broumovské textilky.

VEBA představila na veletrhu i třetí kolekci – oděvy pro volný čas a spaní, které společně s damaškovým povlečením, koupelnovým a kuchyňským textilem patří mezi její hlavní produkty pro český trh.