Anální sex: Vše, co jste chtěli vědět

07.10.2021

Sex je skvělý a vzrušující, a ještě víc je vzrušující, když je pestrý a lidé si mohou plnit svá nejtajnější přání. Anální sex není jen o odvaze vyzkoušet něco nového, ale také o otevřenosti, důvěře, uvolnění a překonávání zábran. Je samozřejmě jen na vás, jak budete anální sex vnímat. Je ale dobré rozšířit si obzory.

Jak začít?
Netlačte na pilu

Základem je anální sex chtít. Nikdy se do něj nenechte tlačit. Svaly análního svěrače jsou totiž přirozeně stažené a při nervozitě se stáhnou ještě víc. Jakákoliv penetrace silou vyústí zraněním, bolestí a psychickým traumatem. To může vytvořit doživotní odpor k análnímu sexu. Proto nespěchejte a pusťte se do análního sexu pouze se vzájemným souhlasem.

Lubrikant

Konečník nemá sám o sobě lubrikační schopnost, proto je nutné použít lubrikant, bez toho to zkrátka nejde. Průnik musí být příjemný a hladký a na pokožce nesmí vznikat žádné trhlinky nebo jiná poranění. Bezbolestnost je základní pravidlo análního sexu!

Erotické hračky mají zelenou

Na vniknutí penisu do zadečku se můžeme připravit. Nejlepší je začít s drážděním konečníku jinak než penisem, například erotickou pomůckou. Vždy je důležité, aby byla pomůcka určená na anální stimulaci a měla na konci patku, očko nebo jakýkoliv jiný bezpečností prvek, který zabrání vniknutí celé pomůcky do konečníku a díky které se bude pomůcka snadno vytahovat ven. Nezapomeňte na důkladnou dezinfekci erotických hraček.

Jak se nejlépe uvolnit?

Ať už začínáte s erotickou pomůckou nebo rovnou análním stykem, je naprosto zásadní uvolnění. V konečníku máme dva silné svěrače, které musí být zrelaxované a povolené, proto je velmi důležitá předehra. Něžnosti a porozumění mezi partnery jsou nejdůležitější součástí každého sexu. K uvolnění také velmi přispívá orgasmus.

Nespěchejte

Nemáme kam spěchat, začínáme pomalu a komunikujeme spolu. Erekce penisu musí být pevná, konečník je totiž těsnější a klade větší odpor než vagína. Pro snadnější vstup, můžeme roztáhnout půlky a držet je od sebe, penis má pak lepší přístup k análnímu otvoru.

Na závěr

Análního sexu se bát nemusíte. Pokud k němu budete přistupovat rozumně a s trpělivostí, nebude mít žádná rizika ani nevýhody. Navíc díky němu můžete zažít ten nejlepší orgasmus v životě, a to by byla velká škoda to alespoň nezkusit.