ASTROFEJETON aneb jak to tedy vlastně bude?

03.01.2022

3.1. - 9.1.
Je tu! Nový kalendářní rok 2022, který se bude odehrávat pod taktovkou planety Jupiter. To samo o sobě slibuje, že námi bude nastávající čas žit lehčeji než predchozí čas, kterému vládl Saturn - karmický dozor, pán Času a velký učitel. V čase vlády Jupitera snáze vnímáme princip morálky a daří se rozvíjet víru, naději, optimismus, podporu pro své plány a cíle u druhých a naopak i schopnost podporovat dobré myšlenky i projekty druhých. Je dobře vidět na to, co nám blokuje štěstí či šťastné prožívání vlastního bytí. Jupiter působí jako zesilovač a může tak eskalovat to, co je bránícím, často netušeným blokem v nás, blokem, který brání proudu života.

3.1. pondělí
O princip smrti a znovuzrození, který ovládá Pluto, se dnes otře Luna. Vnitřní domov i reálný domov může zaznamenat tvůrčí invence - v případě pozitivního prožívání tohoto aspektu, či naopak, vzdorující, bouřlivou, ničící emocionální vlnu v případě negativního působení.

4.1. úterý
Ani dnes neprochází Luna snadným územím. V propojení se Saturnem, který stále drží páku s Uranem, může dojít k potřebě urychlených změn v místech, kde se snažíme stabilizovat a vyvažovat naši schopnost dlouhodobých, smysluplných vztahů. Nutkavá potřeba, natož představa však nemusí dnes nutně znamenat kýžený výsledek.

5.1.středa
Slunce - naše vědomí, v pěkné vazbě s Uranem. Pokud se nám podaří v tomto čase s něčím zásadním pohnout, či se něco zdánlivě samo rozvolní, je to rozhodně pokyn, projít otevřenými dveřmi do kvalitních a zajímavých změn. Ty se mohou týkat jak služby druhým, pracovní oblasti, tak i vlastního pocitu zdraví.

6.1. čtvrtek
Mars už nyní může pociťovat neklid z narůstajících tlaků a to jednak z tenzní vazby s Neptunem a opoziční vazby s Lilit. Touha uniknout do sebeklamů či to vzít přes atraktivní a zdánlivě jednoduché, avšak nic neřešící cesty, skrze Neptuna, bude značná. Vytvoří se kýbly slovních bublin, které však Lilit zničí jen několika málo pohyby či slovy. Opět se hraje o pravdu, opravdu.

7.1. pátek
Luna v objetí s Neptunem, další krásná únikovka do říše fantazie, snů, tvořivosti či naopak do ještě větších bludů, lží a iluzí.

8.1.sobota
Retrogádní Venuše se pojí se Sluncem. Čeká nás projasnění, příliv nápadů, jak vylepšit svůj vzhled, kondici, zdraví a vitalitu.

9.1.neděle
Pluto začíná operovat v oblasti vztahů. Zatím jen lehce zachycen o vzestupný lunární uzel. Čas zásadních vztahových změn, tam kde předchozí procesy a práce vytvořily podmínky ke změnám, je tady.

Astrolog:  Markéta Vostrá

www.astrobutik.cz

Časopis Rituals, cesta životem