Babí léto: Období, které nabízí nespočet možností pro zábavu a relaxaci

26.09.2023

Babí léto je jedno z nejkrásnějších období roku, kdy se krajina kolem nás postupně zahaluje do živých odstínů červené, oranžové a hnědé. Tato část roku je výjimečná tím, že nám přináší příjemné teploty a sluneční paprsky, které ztrácí na své intenzitě. Je zkrátka obdobím, které nabízí spoustu příležitostí pro zábavu a odpočinek, ať už je venku slunečno nebo prší. Užijte si tuto krásnou sezónu a vyberte si aktivity, které vám nejvíce vyhovují. Nastává čas pro relaxaci, objevování a tvoření krásných vzpomínek.

Aktivity pro slunečné dny:

Venkovní sporty: Září a říjen jsou posledními měsíci, kdy si můžete užít letní venkovní sporty. "Já za sportovní areál Hamr doporučuji využít posledních pár dnů k tenisu a volejbalu, než postavíme haly. A dokud je teplé počasí, určitě ještě vyzkoušejte paddleboarding, pokud jste to v létě nestihli," doporučuje Pavel Slíva.

Jízda na kole: Babí léto je ideální čas pro cyklistiku. Teploty jsou příjemné a okolní krajina nabízí nádherné výhledy na barevné listy stromů. Projděte se po cyklostezkách, objevujte nové trasy a užívejte si svobodu na kole.

Výlet do lesa: Procházka nebo výlet do lesa v začátcích podzimu je zvlášť kouzelná záležitost. Barevné listí, houby a plody stromů tvoří překrásnou scenérii pro relaxaci. A jako bonus si odnesete nejen čistou mysl, ale jistě i pár hříbků nebo kaštanů.

Aktivity pro deštivé dny:

Muzea nebo galerie: Kdykoliv jdete okolo, tak si říkáte, že už příště opravdu půjdete, ale nikdy nenastal ten správný čas? Deštivý den je zkrátka stvořený pro kulturní zážitek. Navštivte místní muzeum, galerii nebo historické místo a objevte umění, historii a kulturu zblízka.

Vaření společně: Chladné a škaredé dny jsou skvělou příležitostí pro společné vaření s rodinou nebo přáteli. Zkuste nové recepty, připravte si oblíbená jídla a užijte si chvíle strávené v kuchyni. Na sklonku léta je k dispozici mnoho sezónního ovoce. Co třeba výborný jablečný koláč?

Návštěva sauny: Návštěva sauny je v deštivých dnech zvlášť lákavou možností. Pobyt v sauně vám pomůže zahřát se a uvolnit se, ať už venku prší nebo fouká vítr. "Po této relaxaci se budete cítit jako znovuzrození, a navíc tím podpoříte svůj imunitní systém v tomto náročném přechodu mezi horkým a sychravým počasím," zdůrazňuje Michaela Matějovská z Wellness Infinit Sen.

Foto: Wellness Infinit Sen, pexels.com, unsplash.com